Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Ponieważ nie używam Poker Trackera czy Holdem Managera (mam zamiar zacząć niedługo, jak już doczłapię do NL10) chciałem przeanalizować swoją dotychczasową grę dzięki PTR i mam kilka pytań i wątpliwości.
    1. Czy to jest w ogóle wiarygodne i miarodajne źródło?

    2. Winrate wyrażony w BB/100 oznacza big bets, czyli 2*big blind, tak? Czy 4.56 BB/100 po 23k rąk to przyzwoity wynik?

    3. Zakładka Grader: jak obniżyć pre-flop agression? Staram się grać TAG, zrzucam AJ na wczesnej pozycji, na luźnym stole nawet AQ z UTG, a jestem oceniony na F i o 56% za bardzo agresywny niż optimum.
    Podejrzewam, że to wynik tego, że chyba nadmiernie staram się izolować limperów i podbijam te 4bb+1 za każdego z problematycznymi rękami jak AT czy QJ, a na mikro i tak dostaje 1-2 calle i mam sporą pulę i problemy na flopie.

    Pozostałe statystyki są OK, może jeszcze wskaźnik flop agression 26% za dużo, ale sam wiem, że cbetuje o wiele za często

    4. Czy ze wskaźników Tilt Score i Bot Score możemy wyciągnąć jakieś wskazówki co do poprawy gry czy to raczej ciekawostki takie? Mam je odpowiednio na poziomie 33 i 16, ale ciężko mi to jakoś zinterpretować.

    Wiem, że próbka 23k rozdań nie jest specjalnie imponująca, ale rozegranie jej zajęło mi miesiąc i chciałbym dowiedzieć się czegoś o sobie po tym pierwszym etapie przygody z pokerem. Będę wdzięczny za każdy komentarz

    Aha, gram NL5 FR, zazwyczaj 4-5 stołów w dość nieregularnych sesjach czasem godzina, czasem pięć.

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    To dobry wynik ale jak grasz tylko 4-5 stołów to śmiało można mieć więcej ponieważ możesz się skupić na dokładniejszej analizie przeciwników przy stole możesz więcej nakraść bezpańskich pul np, porobić notatki, nazbierać ready itd.

    A tak w ogóle to ściągnij triala poker trackera...

    Acha i izolowanie limperów z QJ na FR to nie jest dobry pomysł. Ja gram FR i pomijając kradzieże gram tylko 22+ ATs+ AJo+ KJs+

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    sciagnij trackera jakiegos i nie przejmuj sie tymi ocenami na ptr.

    jak juz bedziesz mial statsy to i z 27 mozna izolowac byle dobry pacjent sie znalazl i pozycja zacna. aha, mam F z tightness i agression

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    17
    Herme$:

    Nie przejmuj się ocenami na pokertableratings.com

    "This report card is created by comparing your stats with the stats of the 10 top winners at the stake selected. This does not tell you how to play, but how your style of play compares to the top 10 winners at your stakes."

    Krótko mówiąc, po prostu masz porównanie swojego stylu w stosunku do najlepiej zarabiających.
    Twój styl, to Twój styl, nie musisz przechodzić wymuszonej metamorfozy, która w rezultacie może się zupełnie nie sprawdzić (:.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    nic dodać nic ująć.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Cytat Zamieszczone przez FragsReaver Zobacz posta
    Krótko mówiąc, po prostu masz porównanie swojego stylu w stosunku do najlepiej zarabiających.
    Twój styl, to Twój styl, nie musisz przechodzić wymuszonej metamorfozy, która w rezultacie może się zupełnie nie sprawdzić (:.
    Ja wiem, na jakiej zasadzie to działa, ale wiem też, że na razie ciężko mówić o jakimś moim stylu. Gram po prostu słabo i sporo muszę poprawić, a to, że jestem na plusie zawdzięczam tylko wysokiemu stężeniu donków na tym limicie

    Na razie muszę co prawda zrobić przerwę od pokera, bo studia same się nie skończą, ale jak ponadrabiam zaległości to zajmę się edukacją pokerową. Poczytam książki, 2+2, obejrze parę filmów i mam nadzieję, że raz dwa zownię NL10

    Dzięki wszystkim za opinie, pozdrawiam.

    PS
    Ponieważ widzę, że bez jakiegoś programu się nie obejdzie, więc zapytam na przyszłość: polecacie Poker Trackera czy Holdem Manager?

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    hem>pt ale pt również jest bardzo dobry - to jedyna odpowiedź

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    To dobry wynik ale jak grasz tylko 4-5 stołów to śmiało można mieć więcej ponieważ możesz się skupić na dokładniejszej analizie przeciwników przy stole możesz więcej nakraść bezpańskich pul np, porobić notatki, nazbierać ready itd.

    A tak w ogóle to ściągnij triala poker trackera...

    Acha i izolowanie limperów z QJ na FR to nie jest dobry pomysł. Ja gram FR i pomijając kradzieże gram tylko 22+ ATs+ AJo+ KJs+
    To zależy ilu limperów, jak grają itp. itd. Range jaki podałeś jest strasznie tight.

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Strasznie tight na FR? 22+,ATs+,KJs+,AJo+ to 10,5% a do tego dochodzi zasięg hj/co/btn/sb z którym kradnę blindy = dość poro tego w sumie.

  10. #10
    Przykładowo jednego limpera izoluje praktycznie z tym samym range z którym otwieram jako pierwszy.