Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    346
    1.

    $0.02/$0.05 Pot Limit Omaha Hi
    FullTiltPoker
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG Maksapasteet ($5.61)
    CO Legiocinc ($5.14)
    BTN Hero ($7.40)
    SB MortenJespersen ($9.62)
    BB toffnose ($5.98)

    Pre-Flop: ($0.07, 5 players) Hero is BTN
    2 folds, Hero raises to $0.17, MortenJespersen calls $0.15, toffnose calls $0.12

    Flop: ($0.51, 3 players)
    MortenJespersen checks, toffnose checks, Hero bets $0.35, MortenJespersen raises to $1, toffnose folds, Hero calls $0.65

    Turn: ($2.51, 2 players)
    MortenJespersen bets $1.70, Hero raises to $4.65, MortenJespersen goes all-in $8.45, Hero goes all-in $1.58

    River: ($17.19, 2 players, 2 all-in)

    Final Pot: $17.19
    Hero shows a straight, Ace high

    MortenJespersen shows three of a kind, Eights


    Hero wins $13.98 (net +$6.58)

    MortenJespersen collects $2.22 (net -$7.40)
    toffnose lost $0.17
    __________________________________________________ __________
    2.

    Check do końca jest dobrym rozwiązaniem?

    $0.02/$0.05 Pot Limit Omaha Hi
    FullTiltPoker
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG BholeSurfer81 ($6.51)
    UTG+1 libby1968 ($4.40)
    CO Maksapasteet ($9.22)
    BTN Legiocinc ($5)
    SB Theokoustas ($1.22)
    BB Hero ($5.73)

    Pre-Flop: ($0.07, 6 players) Hero is BB
    1 fold, libby1968 calls $0.05, 1 fold, Legiocinc calls $0.05, Theokoustas calls $0.03, Hero raises to $0.25, libby1968 calls $0.20, Legiocinc calls $0.20, Theokoustas calls $0.20

    Flop: ($1, 4 players)
    Theokoustas checks, Hero bets $0.50, libby1968 calls $0.50, 1 fold, Theokoustas goes all-in $0.97, Hero calls $0.47, libby1968 calls $0.47

    Turn: ($3.91, 3 players, 1 all-in)
    Hero checks, libby1968 checks

    River: ($3.91, 3 players, 1 all-in)
    Hero checks, libby1968 checks

    Final Pot: $3.91
    Hero shows three of a kind, Kings

    libby1968 shows

    Theokoustas shows


    Hero wins $3.65 (net +$2.43)

    libby1968 lost $1.22
    Legiocinc lost $0.25
    Theokoustas lost $1.22

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    1. 3bet flop i dążymy do stackowania się. Robisz tylko call raisa, na turnie spadnie taka karta jak 5s,7s,9s i już nie wiemy gdzie jesteśmy.

    2. Bet turn!! Czego się wystraszyłeś? Masz przecież dwa blokery stritowe na ręce, więc najczęściej dalej na turnie jesteś tu najlepszy. Spokojnie wrzucamy stacka na turnie.

    Z jakim BM grasz?

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Opole
    Posty
    33
    Co do rozdania nr 1 dlaczego nie raise for value? Dawanie przeciwnikowi darmowego turna nie jest dobrym rozwiązaniem - w razie gdyby turn kompletował flush draw lub str8 draw miałbyś niepotrzeby problem - push na tym flopie jest lepszym wyjściem.

    W drugim rozdaniu PSB turn i river - masz blokery do str8, betując wyciągasz value od niższych setów czy TTP.

    //edit widze ze anoxic mnie wyprzedzil ;>

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Jestem omahowym donkiem, ale chyba mogę się wypowiedzieć.
    1. Bet pot - instareraise flop
    2. Większy bet na flopie (też najlepiej za pot), ewentualnie, jeśli wiemy, że short się będzie prawie na pewno stackował, można betnąć ciut mniej (~0.45), żeby móc go potem jeszcze zreraisować.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    346
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    1. 3bet flop i dążymy do stackowania się. Robisz tylko call raisa, na turnie spadnie taka karta jak 5s,7s,9s i już nie wiemy gdzie jesteśmy.

    2. Bet turn!! Czego się wystraszyłeś? Masz przecież dwa blokery stritowe na ręce, więc najczęściej dalej na turnie jesteś tu najlepszy. Spokojnie wrzucamy stacka na turnie.

    Z jakim BM grasz?
    1. Chciałem wyciągnąć od oppa maksimum. Mój bet mógłby się wydawać próbą kradzieży ;> A w razie niebezpiecznego turna jakiś wariant na zrzucenie kart.
    Choć nie wiem czy nawet na flopie/turnie, który daje kolor zrzucamy wysokiego seta? Call będzie ev+?

    2. Właśnie sam się zdziwiłem czemu tak zagrałem. W danej chwili widziałem jakieś mongolskie kombinacje rąk te dziewiątki mi chodziły po głowie

    PLO2 zaczynałem z 50bi (początki z Omahą)
    PLO5 z 25 i mam już 44
    PLO10 zacznę z 40-50bi i postaram się przechodzić na wyższe limity mając 50 albo i więcej.

    Rozegrałem do tej pory z 15k rąk Omahy, ale jeszcze nie do końca ją pojąłem

    edit: aaa, jeszcze miałem pytać o bety.
    ZAWSZE należy grać betpot? Jest to lepsze rozwiązanie niż bawienie się w jakieś 2/3 itp.?
    Ostatnio edytowane przez kapelusznik ; 10-03-2010 o 16:08

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    PL
    Posty
    185
    ad. 2

    zdecydowanie wiekszy bet na flopie...3/4 puli albo po prostu pot...bet na turnie podobnej sily...(czeknalbym tu tylko jakby clubs spadl)

  7. #7
    Jesli chodzi o bety to robie zdecydowanie wieksze bety bez pozycji przewaznie o pule. Jesli gram z pozycja to bet wynosi jakies 70-80% puli ( oczywiscie znaczenie maja takze karty wspolne wole przebic wiecej na flopie niz - jesli mamy pare na flopie albo flop jednokolorowy to czasem o pol puli albo jeszcze mniej. Jesli chodzi o river to przebijam roznie to zalezy od przeciwnika i od tego jak silny mam uklad, staram sie czesciej bic mocniej z monsterami i kompletnym blefem( stosuje go bardzo zadko)

    Pozdrawiam

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    W 2 rozdaniu albo betujesz 0.40$ (żeby móc 3betować po allinie shorta)*, albo po prostu potujesz. Nie ma sensu bawić się w inny betsizing.
    Zagrałeś za pół puli z top setem, a co jak na turnie spadnie kolejny trefl?
    Na turn takie karty jak Ac, Qc czy Jc mogły ci tutaj wszystko spieprzyć w rozdaniu, kompletuja one drawy do koloru i broadwaya.
    Ja tutaj gram 1$ czyli potbet.

    Ja w PLO nigdy nie używam half pot bet, gdyż czesto jest to dawanie taniej drawowac przeciwnikom.

    Preferuję bety 3/4+

    * - chociaż imo na tych stawkach nie ma to sensu, bo często szort majacy tutaj 0,95$ callnie tylko bet 0,40$ i zostawi sobie 0,45$ w stacku
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 10-03-2010 o 19:11

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    50
    CZytam te posty i przeraza mnie agresja jaka proponujecie niemal we wszystkich przypadkach. Omaha to nie holdem, pod zadnym pozorem nie mozna z golym setem na takim boardzie prowadzic do all in na flopie. Set nie jest wcale tak potezny ukladem w Omahe w momencie kiedy nie ma sie zadnych re-draw do strita czy koloru. Z tej wlasnie przyczyny mimo ze na flopie jest oczywiste iz mamy nuts, wiekszosc profesjonalistow nie bedzie dazyc do ochrony swej reki a jej wykonczenia i chetnie zobaczy turn w miare tanio. Czesto gdy bedziemy 3 betowac tki flop i dostaniemy calla jestesmy pot-commited i nawet jesli na turnie spadnie trefl lub middle-card uzupelniajacy przerozne wrapy bedziemy postawieni przed decyzja sprawdzenia wysokiego betu. W takiej sytuacji zazwyczaj jest to juz all in gdyz pot po akcji na flopie bedzie juz bardzo duzy a oddsy jakie nam daje i swiadomosc ze polowa naszego stacka jest juz w srodku nie pozwala sfoldowac reki. Niestety w takiej sytuacji maxymalna liczba naszych outsow wynosi 10 i musimy liczyc na szczescie na river. A co jesli na turnie trafimy drugiego seta - dziewiatek? Taka sytuaja to juz dla nas dramat gdyz sami zabieramy sobie outsy i niemalze na pewno nie jestesmy faworytem do wygrania potu. Osobiscie proponowalbym by akcja na flopie byla aczkolwiek jezeli przeciwnik betuje to flat call jezeli checkuje (bez intencji check-raise) to bet wysokosci 2/3 potu. Pozwoli to podbudowac pot do rozmiaru o ktory warto juz walczyc a nie warto dla niego ginac. Na SAFE Turnie nasz przeciwnik ma juz duzo mniejsze szanse na uzupelnienie swojego koloru badz strita i postawiony przed betem wysokosci puli nie otrzymuje wlasciwyh oddsow by go scigac. Jezeli turn nie bedzie bezpieczny i z naszego reada wynikac bedzie ze wlasnie oddalismy prowadzenie przecinikowi mozemy go bezpieznie zcheckowac ewentualnie jesli mamy dobre oddsy badz implied odds mozemy zrobic calla na turnie i sprobowac wykonczyc full-house lub karete na river. Z mojego punktu widzenia rozegranie tego rozdania w ten sposob pozostawia nam wiecej pola manewru w rozporzadzaniu naszym stackiem, w przypadku masowego przebijania sie na flopie mozemy doprowadzic do sytuacji w ktorej bedziemy mieli 60% szans na wygrana po all inie ale dla dobreo gracza to mala zaliczka by gamblowac swoim stackiem, duzo latwiej bedzie grac small-ball i grac flop bezpiecznie. turn jest bardzo newralgicznym punktem w omahe i kazdemu radze grac dobre uklady (ale nie monstery ) bezpiecznie na flopie i agresywnie na turnie. W dlugim runie sprawdza sie duzo lepiej niz agresywne 3-4-betowanie na flopie.

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Dawaj mi non-stop sytuacje, gdzie cały mój stack będzie na środku a ja będę miał 60% na wygraną i będę happy.