Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    50
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Dawaj mi non-stop sytuacje, gdzie cały mój stack będzie na środku a ja będę miał 60% na wygraną i będę happy.
    Proponuje ruletke ... czerwone czarne masz 50-50 ... ja preferuje miec kogos na 82% na turnie i wtedy wlozyc swoje siano do potu.. ale Twoj wybor Twoja emerytura...

  2. #12
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Majic1982 Zobacz posta
    Proponuje ruletke ... czerwone czarne masz 50-50 ... ja preferuje miec kogos na 82% na turnie i wtedy wlozyc swoje siano do potu.. ale Twoj wybor Twoja emerytura...
    No wkładać to se możesz. Problem jest tylko taki, że ten drugi też musi chcieć włożyć. Co może być trudne ponieważ każde dziecko wie, że nitom nie daje się akcji.

  3. #13
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    50
    No widzisz dla jednych poker to strategia, cierpliwosc w szukaniu odpowiedniego spotu, chlodna kalkulacja a dla innych daj mi AA albo KK i hulaj dusza do przodu... Pograsz 10 lat to moze sie obudzisz i stwierdzisz ze tak naprawde na swoich AA i KK wygrales kilka malych potow a przejebales kilkaset ogromnych. Nie bez powodu 95% profesjonalistow i to tych topowych gra strategia small ball bo kiedys to mogles pchac z AA, dzis 4betuja cie z 10 8 suited i same oddsy juz sprawy nie zalatwiaja. A zreszta po co ja sie produkuje... Z twoich wypowiedzi wynika, ze small balla bys nigdy, nie tyle nie pojal co nie zaakceptowal...

  4. #14
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Majic1982 Zobacz posta
    Proponuje ruletke ... czerwone czarne masz 50-50 ...
    A to "trochę" co innego niż 60-40...

  5. #15
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    12
    Majic prosze powiedz ze levelujesz...

    A co do razdan to w pierwszym obv stackujemy sie na flopie,w drugim bet turn.
    Ostatnio edytowane przez Macieq ; 30-10-2010 o 01:57

  6. #16
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Majic1982 Zobacz posta
    Nie bez powodu 95% profesjonalistow i to tych topowych gra strategia small ball
    To trzeba było jeszcze dodać, że masz na myśli profesjonalistów donkamentowych a nie tych grających w prawdziwego pokera czyli cash...

    BTW. To spot gdy jesteś faworytem 60:40 przy pot odds zaledwie 1:1 (a tak niskie są niemożliwe) jest nieodpowiedni?

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    takie posty sprawiaja, ze wierze, ze poker nigdy nie umrze

  8. #18
    Cytat Zamieszczone przez Majic1982 Zobacz posta
    CZytam te posty i przeraza mnie agresja jaka proponujecie niemal we wszystkich przypadkach. Omaha to nie holdem, pod zadnym pozorem nie mozna z golym setem na takim boardzie prowadzic do all in na flopie. Set nie jest wcale tak potezny ukladem w Omahe w momencie kiedy nie ma sie zadnych re-draw do strita czy koloru. Z tej wlasnie przyczyny mimo ze na flopie jest oczywiste iz mamy nuts, wiekszosc profesjonalistow nie bedzie dazyc do ochrony swej reki a jej wykonczenia i chetnie zobaczy turn w miare tanio. Czesto gdy bedziemy 3 betowac tki flop i dostaniemy calla jestesmy pot-commited i nawet jesli na turnie spadnie trefl lub middle-card uzupelniajacy przerozne wrapy bedziemy postawieni przed decyzja sprawdzenia wysokiego betu. W takiej sytuacji zazwyczaj jest to juz all in gdyz pot po akcji na flopie bedzie juz bardzo duzy a oddsy jakie nam daje i swiadomosc ze polowa naszego stacka jest juz w srodku nie pozwala sfoldowac reki. Niestety w takiej sytuacji maxymalna liczba naszych outsow wynosi 10 i musimy liczyc na szczescie na river. A co jesli na turnie trafimy drugiego seta - dziewiatek? Taka sytuaja to juz dla nas dramat gdyz sami zabieramy sobie outsy i niemalze na pewno nie jestesmy faworytem do wygrania potu. Osobiscie proponowalbym by akcja na flopie byla aczkolwiek jezeli przeciwnik betuje to flat call jezeli checkuje (bez intencji check-raise) to bet wysokosci 2/3 potu. Pozwoli to podbudowac pot do rozmiaru o ktory warto juz walczyc a nie warto dla niego ginac. Na SAFE Turnie nasz przeciwnik ma juz duzo mniejsze szanse na uzupelnienie swojego koloru badz strita i postawiony przed betem wysokosci puli nie otrzymuje wlasciwyh oddsow by go scigac. Jezeli turn nie bedzie bezpieczny i z naszego reada wynikac bedzie ze wlasnie oddalismy prowadzenie przecinikowi mozemy go bezpieznie zcheckowac ewentualnie jesli mamy dobre oddsy badz implied odds mozemy zrobic calla na turnie i sprobowac wykonczyc full-house lub karete na river. Z mojego punktu widzenia rozegranie tego rozdania w ten sposob pozostawia nam wiecej pola manewru w rozporzadzaniu naszym stackiem, w przypadku masowego przebijania sie na flopie mozemy doprowadzic do sytuacji w ktorej bedziemy mieli 60% szans na wygrana po all inie ale dla dobreo gracza to mala zaliczka by gamblowac swoim stackiem, duzo latwiej bedzie grac small-ball i grac flop bezpiecznie. turn jest bardzo newralgicznym punktem w omahe i kazdemu radze grac dobre uklady (ale nie monstery ) bezpiecznie na flopie i agresywnie na turnie. W dlugim runie sprawdza sie duzo lepiej niz agresywne 3-4-betowanie na flopie.
    Teach me....

    Co o rulety kolego to gdyby tam było dokładnie 50/50 to jeszcze tak złe to by nie było. Podsumowując - lolos.

  9. #19
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    50
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    To trzeba było jeszcze dodać, że masz na myśli profesjonalistów donkamentowych a nie tych grających w prawdziwego pokera czyli cash...

    BTW. To spot gdy jesteś faworytem 60:40 przy pot odds zaledwie 1:1 (a tak niskie są niemożliwe) jest nieodpowiedni?
    donkiem to ty jestes ... masz wogole pojecie o small ballu ? Nie twierdze, ze przy odsach 1-1 i przewadze 60-40 masz zrobic lay-down... Przeczytaj, przetraw potem plec glupoty. Moja opinia dotyczyla jedynie kwestii rozegrania reki na flopie. Niewazne, kretyn nie zrozumie. Graj se te swoje all iny bo pewnie tylko tyle umiesz.

  10. #20
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Sorki, chyba moim zamiarem była ironia, ale najwyraźniej za bardzo się nawaliłem
    Ostatnio edytowane przez Aston1906 ; 31-10-2010 o 22:14