Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Nie chce mi się szukać na 2+2 więc zapytam tutaj. Jak zapewne wiadomo wielu graczom, PS rozważa możliwość ukrócenia szortstakerstwa. Czy niejako w związku z tym PS rozważa również zmianę sposobu naliczania VPP w grach cash z "dealt" na "contributed" lub (lepiej) "weighted contributed"? Ponieważ zarówno ukrócenie szortstakerstwa jak i utrudnienie życia "FPP pro" spowoduje poprawę jakości gier która w mojej opinii jest obecnie najsłabszą stroną PS.

    jdx

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Szortstaki to cepy. Min. buy-inem winno być 50bb, na każdym stole. Ale tak nie będzie bo pokerownie licza na zyski.

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    Jeśli liczą na zysk to właśnie powinni ułatwiać grę full stackom wprowadzając stoły min50bb itp. Wydaje mi się że mimo plagi szortów na niektórych roomach/sieciach to jednak fullstacki są nadal większością. IPoker całkiem niedawno wprowadzili 50bb min i z tego co kojarzę FTP też.

    P. S. Mam pytanie do szortów: grając ze stackiem 20bb można być wygrywającym graczem w długim okresie czasu? Jaki można osiągnąć winrate bb/100? Nie spotkałem jeszcze wygrywającego szorta stąd moja ciekawość

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Można być wygrywajacym shortem, grajac dobrze SSS*. Jednak jest bardzo niewielu wygrywajacych shortstacków. Najczęściej szortstackami sa to albo poczatkujacy gracze (np. ci którzy wzięli kapitał startowy z propagujacego SSS poker strategy), donki, i rake-back-fpp-prosi, którzy z gry sa na minus lub break even ale zarabiaja na bonusach i rb.

    Dlatego PS i inne wieksze roomy nigdy nie zrezygnuja z szortstackowania podnoszac min. buy-in na WSZYSTKICH stołach do 50bb bo wtedy ci ostatni którzy generuja duże przychody dla pokerowni przeniosa się gdzie indziej, ponieważ ich strategia nie działa przy stacku 50bb.

    A poza tym szortstacki wkurwiaja wszystkich normalnych wkupujacych się za 100bb graczy i co najgorsze maja nad nimi przewagę rzędu 1bb/100. Dokładniej jest to wyjaśnione na 2+2.

    Każdego chyba frustruje jak gra multitabling big stackiem i przez 10 minut musi szukać odpowiednich stołów na których nie ma więcej niż 2 shortów. Oczywiście sa stoły 50bb min, ale to nie załatwia sprawy, bo na pozostałych stołach sytuacja wyglada czasami dramatycznie. Na full ringach 5 osób ze stackiem 20-30bb... Pełno takich stołów na PS/FTP.

    * - http://www.pokertableratings.com/sta...earch/Imsakidd
    Jeden z popularnych wygrywajacych graczy SSS. Prawdopodobnie jeden z maksymalnie 10-20? którzy wygrywaja na tych stawkach.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 09-03-2010 o 23:21

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    O, natknąłem się na dobry komentarz w tym temacie:

    hey pokerstars listen:
    Just make all tables 50bb min buy in for all players.
    Its good for the future of the game.
    If you want an argument for the legalization of the game and why poker is a skill game you have to look at the stacksize and every poker pro can say to you: deepstack poker is skillpoker.
    As deeper your stacksize is as more skills apply to the game.

    And somethings special: add some tables to the lobby with min buy in 200bb and max buy in 500bb...

    the dream come true....


    Można by też zrobić tak, że dużą większość stołów zrobić np. min 40-50bb deep, a resztę zostawić na 20bb. Tak w proporcjach 5-1. Wtedy szorstacki będą kisić się we własnym sosie
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 09-03-2010 o 23:30

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    imo rozwiązanie FTP jest spoko, nie trzeba odkrywać ameryki, zwykle zresztą te firmy kopiują od siebie rozwiązania. w jaki sposób chcesz regulować proporcję stołów? zabronić zakładania nowych 20bb?

    btw na stars wszystkie stoły € są 35bb min

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Dlatego PS i inne wieksze roomy nigdy nie zrezygnuja z szortstackowania podnoszac min. buy-in na WSZYSTKICH stołach do 50bb bo wtedy ci ostatni którzy generuja duże przychody dla pokerowni przeniosa się gdzie indziej, ponieważ ich strategia nie działa przy stacku 50bb.
    Na wszystkich stołach nie podniosą, zresztą chyba nikt tego za bardzo nie chce. Niech szorty sobie mają. Natomiast jakoś nie widzę w jaki sposób szortstakerzy maja generować duży przychód pokerowniom. Przecież ci kolesie nie generują ani zbyt dużo akcji ani dużych pul więc gdzie te duże zyski dla pokerowni?. Zawracanie dupy tylko. A zmiana sposobu naliczania VPP dodatkowo uniemożliwiłaby im żerowanie na rake'u wygenerowanym przez "action man-ów".

    jdx

  8. #8
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    296
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Na full ringach 5 osób ze stackiem 20-30bb... Pełno takich stołów na PS/FTP.

    Z tego co kojarze to SSS nie jest skuteczna, jezeli na stole jest tyle shortow. A jezeli nie jest skuteczna, to big stacki maja przewage, teraz nalezy ja tylko wykorzystac.

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Halo, halo, jest tutaj jakiś przedstawiciel PS który zamiast wciskania jakichś marketingowych pierdół mógłby się wypowiedzieć w tej sprawie?

    jdx

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Halo, halo, jest tutaj jakiś przedstawiciel PS który zamiast wciskania jakichś marketingowych pierdół mógłby się wypowiedzieć w tej sprawie?

    jdx
    Szkoda, że spaliłeś dobry dowcip przed 1 kwietnia