Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    28
    Co sądzicie o zorganizowaniu rogrywek pucharowych w szachy miedzy forumowiczami

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Pod warunkiem, że nie będę musiał stawiać kasy, bo w szachy jestem beznadziejny

  3. #3
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Już widzę te pojedynki. A nagrodę też odbierze komputer za właściciela?

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    430
    ...

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Chyba po zastosowaniu jakiś handicapów, i to w niektórych przypadkach sporych. A że systemy handicapowe sprawdzają się przy stosunkowo niewielkich różnicach w poziomie graczy (to wiem na przykładzie bilarda), to chyba taki turniej nie ma sensu. Choć przyznam się, nie wiem jak handicap wprowadza się w szachach. Generalnie o szachach nie wiem zbyt wiele

    @weeskacz: Czemu zakładasz, że ktoś miałby oszukiwać w turnieju for fun? I że dzięki oszustwom by wygrał? Że zacytuję usenetowego klasyka: "Nie porównuj innych do siebie, nie każdy jest ci podobny"

  6. #6
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Tapczan nie bądź, aż tak naiwny, że aż śmieszny
    Jestem cynikiem, ale przede wszystkim jestem realistą. Niektórzy tutaj w całkowicie nieznaczących kwestiach próbują "zabłysnąć". Chyba nikt powaznie myslący nie ma złudzeń jak wyglądałby ten szachowy turniej. Nie twierdzę, że wszyscy by oszukiwali, ale wystarczy kilku by cała idea spłynęła w klozecie

  7. #7
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    111
    przecież można by było rozgrywać turniej systemem szwajcarskim lepszy niż handicapy a partie rozgrywać na kurniku tylko ktoś musiałby się tym zająć

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    28
    No bardziej mi chodziło o zabawe for fun.
    Ewentualnie jakis ranking dla satysfakcji jak bedzie potrzeba.
    Kurnik jest dobrym miejscem na rozgrywki.

    P.S. oczywiscie jakies ciekawe bety w pojedynczych meczach są wskazane

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Ja tam mogę zagrać, ot do 5-10$ mogę stracić nawet jak ktoś chce oszukiwać, bo i tak nawet przy czystej grze pewno daleko nie zajdę .

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    To może ktoś ma ochotę na sparing?