Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: KJs na NL5 rush

  1. #11
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez karakuli Zobacz posta
    @prodigy99 - dzięki za rzeczowe uwagi.
    Co do następnych postów - chcecie mnie zniechęcić do pisania na forum czy do gry w pokera?
    jak będziesz rozważał tu pasowanie, i pytał o to na forum, to pewnie do obydwu

  2. #12
    Nie rozważałem pasowania. Tylko później nasunęły mi się wątpliwości, czy dałoby się uniknąć przegranej lepszą grą (betowanie nie jest na razie moją mocną stroną). I dlatego dałem to rozdanie. Mogłem je wrzucić do końca, ale ktoś tu kiedyś zwrócił mi uwagę, że nie powinienem dawać rozwiazań.

  3. #13
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Ale fold nie jest zły. Kiedyś w Card Playerze bodajże Todd Brunson opisywał rozdanie Pot Limit Omaha w którym zrzucił nutsa (też strita) na flopie, ponieważ na stole leżało wiele drawów i obawiał się, że któryś z przeciwników może mieć freerolla.
    Jak znajdę ten numer to wkleję artykuł.

  4. #14
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Dżizys, skończcie już z tym. Jedyne co się dało lepiej zagrać, to preflop (standardowo podbija się 4bb + 1 za każdego limpera). Na turnie nawet jakby nam przeciwnik pokazał karty i miał KJ, to i tak pewnie mielibyśmy już za dobre oddsy, żeby spasować.

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Przysięgam że w CPP był artykuł o zrzuceniu nutsa po flopie!

    Mogę się założyć o każda kasę.

  6. #16
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    A ja mogę się założyć, że nie było takiego artykułu o Holdemie (nie mówiąc już o tym, że decyzja jest na turnie). Kthxbye

  7. #17
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    122
    Nie rozważałem pasowania. Tylko później nasunęły mi się wątpliwości, czy dałoby się uniknąć przegranej lepszą grą (betowanie nie jest na razie moją mocną stroną).....
    Masz fantazje na tym nl5

  8. #18
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Przysięgam że w CPP był artykuł o zrzuceniu nutsa po flopie!

    Mogę się założyć o każda kasę.
    W omahę strit bez redrawów na boardzie z flush drawem i wielką akcją multiway, w holdemie zrzucenie nuts na flopie to tylko kretyn.

  9. #19
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Wiem przecież, jaja sobie robię

    (Ale ze zrzutem nutsa w omahę opisanym w CPP to prawda - nie mniej tam także bym nigdy nie zrzucił)

  10. #20
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Cytat Zamieszczone przez karakuli Zobacz posta
    Nie rozważałem pasowania. Tylko później nasunęły mi się wątpliwości, czy dałoby się uniknąć przegranej lepszą grą (betowanie nie jest na razie moją mocną stroną). I dlatego dałem to rozdanie. Mogłem je wrzucić do końca, ale ktoś tu kiedyś zwrócił mi uwagę, że nie powinienem dawać rozwiazań.
    Niestety w pokerze jest pewien element losowy i jeśli nie masz pokera/karety to generalnie zawsze jest jakaś mała szansa, że twój nutsowy układ z flopa/turna nie będzie już nutsem na river i trzeba to wkalkulować w ryzyko podczas gry (stąd na przykład cała rozkmina z bankroll management itp.). Czasami jest po prostu tak, że przegrasz rozdanie nie mając na to większego wpływu bo spadnie ta karta na river typowi no i trudno. Ważne, że jak znajdziesz się w takiej sytuacji kilkanaście razy, to "szczęście" się wyrówna, bo każdy ma go tyle samo, układ się utrzyma i będziesz zarobiony. Głowa do góry i nie rozpaczać nad bad beatem!