Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: QQ z HJ , NL100

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    co sądzicie o przyjętej lini w tym rozdaniu ?

    Przeciwnik po 3k rąk ma staty 21/15/3 , jego call raisa preflop z blindów wynosi 12%

    Na flopie przyjąłem,że zagra tak z następującym zakresem rąk (co sądzicie ?):

    77,33,AJs,AdTd,Ad9d,Ad8d,Ad6d,Ad5d,Ad4d,Ad2d,KJs,Q dJd,6d5d,5d4d,AJo,KJo


    Na taki zakres jestem faworytem 60% do 40% na flopie. Postanowiłem,że na bezpiecznym turnie będę grał czek/push co też zrobiłem. Wybrałem tą linię ze względu na to, że na flopie jak gość ma seta to mnie oczywiście miażdży, a jeśli ma draw lub top pair z dobrym kickerem to może te układy zrzucić na push, natomiast na dobrym dla mnie turnie zabetuje najprawdopodobnie jeszcze raz te ukałady i zrzuci na push (lub nie) i w ten sposób wiecej zyskam.

    Co sądzicie o takim myśleniu w rozdaniach tego typu ?

    Full Tilt Poker $0.50/$1 No Limit Hold'em - 6 players
    The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

    SB: $110.25
    BB: $122.60
    UTG: $222.55
    Hero (MP): $105.15
    CO: $100.00
    BTN: $328.90

    Pre Flop: ($1.50) Hero is MP with Q Q
    1 fold, Hero raises to $3.50, 3 folds, BB calls $2.50

    Flop: ($7.50) J 3 7 (2 players)
    BB checks, Hero bets $6, BB raises to $20, Hero calls $14

    Turn: ($47.50) 6 (2 players)
    BB bets $24, Hero raises to $81.65 all in, BB calls $57.65

    River: ($210.80) 9 (2 players - 1 is all in)

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    jakie ma staty dotyczące raisowania flopa?

    c/r flop, raise cbet?

    jeżeli jakieś wskazujące na to ze rozgrywa w ten sposób KJ/AJ tak jak to zalozyles, to linia wydaje mi się optymalna.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez WOJGOLEE Zobacz posta
    77,33,AJs,AdTd,Ad9d,Ad8d,Ad6d,Ad5d,Ad4d,Ad2d,KJs,Q dJd,6d5d,5d4d,AJo,KJo
    Zapomniałeś o 98 i T9, do tego pewnie jakieś blefy. Znajomość jego 3bet% (najlepiej 3bet vs. steal) też by pomogła zawęzić jego zasięg.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 05-03-2010 o 08:25

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Znajomość jego 3bet% (najlepiej 3bet vs. steal) też by pomogła zawęzić jego zasięg.
    Otwarcia z pozycji HJ stealem bym nie nazwał. Co do jego "czystego" 3bet%z blindów to musze sprawdzic (a teraz nie mam jak, praca )

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    poniżej więcej statów przeciwnika, jak w oparciu o nie mógł bym zawęzić zakres rąk jaki przyjąłem na flopie, cały czas statystyki w oparciu o pozycję ptrzeciwnika (blindy) ?

    - 3bet preflop - 6% (46/760)

    - czek - raise flop cbet - 6% (5/89)

    - fold to cbet - 55% (48/87)

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    122
    Przeciwnik po 3k rąk ma staty 21/15/3 , jego call raisa preflop z blindów wynosi 12%

    - czek - raise flop cbet - 6% (5/89)
    Co gość reprezentuje na flopie swoim zagraniem seta,fd+para,fd+gutshot.
    Reasumując jesteś w ciemnej dupie.I przegrałeś to rozdanie na własna prośbę.Oczywiście na turnie zapomniałem dodać.
    Ostatnio edytowane przez lolo2 ; 05-03-2010 o 22:38

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Przy 6% c/r jeśli sam cbetujesz bardzo dużo (dajmy na to 90%) to jeśli dasz mu kredyt na bycie dobrym graczem, to na takim flopie możesz dostać c/r od tak słabej ręki jak gutshot+backdoor draw, gdyż będziesz ten flop cbetował 100% (jeśli dużo cbetujesz) i c/r jest tam bardzo profitowy. Jednak po rozegraniu xxx takich spotów to z jego sizingiem na turn ma tam grubo i indukuje olka -> bo jak masz draw to nie zagrasz call zostawiając sobie pół stacka i daje ci "wrażenie" folding equity. Gdyby c/r'ował draw to na takim turn nie byłoby raczej 2nd barell prawie nigdy (mało villainów semiblefuje drawy przez kilka ulic). Moim standard play będzie call flop i fold turn albo jeśli jest jakaś historia, że c/r'uje dużo (bo cbetujesz dużo) to stackuję się post ale z takim sizingiem żeby wyindukować shove od diamond drawu, bo na pewno będzie mógł tam tak zrobić.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Rób notatki, jak przeciwnicy rozgrywają poszczególne układy. Przez 3k rąk można zaobserwować takie rzeczy. Na turnie nie wiem co oznacza ten jego bet-sizing? Z setem/Jx robiłby coś takiego? Raczej spodziewałbym się zagrania 3/4 pota. Wygląda to bardziej na Jdxd. Jak dla mnie WP.

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    imo sizing villaina jest fajny, bo za 24$ wymusza decyzje, za caly stack i o ile jezeli hero ma xxdd to bedzie mogl grac call/fold unimproved, ale jw z overpair mozemy zostac wyblefowani za pol darmo