Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    231
    No coz satelita z Ongame wiec ciezko o historie ale wyglada to tak

    5 wejsciowek do turniej zostalo 6 osob , blindy 500/1000 ante 100 bodajze moja pozycja BTN mam najnizszy stack 20k , reszta ocyluje w granicach 37/80k


    UTG fold 37k
    MP fold 46k
    CO fold 80k
    BTN - Hero - A5o ?
    SB - 56k
    BB - 48k

    Wydaje mi sie zo to jest easy push ale czy napewno ? Mamy 20BB , czy mozna czy mozna inaczej to rozegrac ? Raise i fold do 3beta ?

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez No3Air Zobacz posta
    ? Raise i fold do 3beta ?
    ?!

    Nigdy w życiu riase/fold.

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    231
    why walimy 2400/2500 i zostaje nam 17BB , aha blindy dosc tight , ale ja sporo kradlem wczesniej wiec wydaje mi sie ze moga luzniej sprawdzac/3betowac

    Push ??

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    heh ciekawy spot

    na oko nie mam pojecia co jest najlepsze: r/f, r/c, push czy openfold

    jakis ekspert moze nam podpowie

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    29
    Zastanowiles sie wogole jaka strategie przyjac przy takich stakach? z tego co piszesz, to mam wrazenie, ze podchodzisz do tego czysto turniejowo, a nie satelitowo.


    Player 1 37k
    Player 2 46k
    Player 3 80k
    Hero 20k
    Player 4 56k
    Player 5 48k

    Jestes za bigstackiem - wykorzystaj to
    Player 1 i Player 2 maja ograniczona kradziez Twoich blindow.
    Player 3 pewnie co jakis czas bedzie oddawal Ci walka, co spowoduje, ze Player 1 bedzie rowniez bardzo zagrozony.

    Push za 20K bedac na buttonie nie ma sensu, bo moga sie stac 3 rzeczy.

    1) ukradles ( generalnie kradziez blindow tutaj nic nie zmienia )

    Player 1 37k
    Player 2 46k
    Player 3 80k
    Hero 22k
    Player 4 55k
    Player 5 47k

    Twoja sytuacja nie ulegla zmianie.

    2) zostales sprawdzony przez Player 4, byles zdominowany i wygrales fartem majac okolo 30%

    Player 1 37k
    Player 2 46k
    Player 3 80k
    Hero 40k
    Player 4 46k
    Player 5 48k

    Nadal jestes zagrozony, potrzbujesz farta zeby nie padlo na Ciebie

    3) bubbleboy

    4) foldujesz i robisz open-push w blinda player'a 1

    a) bubbleboy

    b) wygrales


    Player 1 17k
    Player 2 46k
    Player 3 80k
    Hero 40 k
    Player 4 56k
    Player 5 48k

    przy takim ulozeniu stackow ciezko nie przetrwac ( teraz mozesz sobie krasc ze swoim A5o )



    Podsumowywujac.

    Masz stack wielkosci 20BB, wiec nie ma cisnienia jeszcze.
    Lepiej pograc pasywniej i zobaczyc jak sie rozwinie sytuacja, jak big stack bedzie gral. Twoim celem nie jest kradziez blindow, lecz gracz ktorego stack wynosi 37k.

    Dla mnie to jest FOLD przed flopem jesli nie masz jakichs wiekszych readow.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    29
    nie wiem jaka jest dokladna matematyka, ale wydaje mi sie, ze najlatwiej jest wygrac ten turniej poprzez scenariusz 4b

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    231
    Tak tylko ze nie moge go luzniej open pushowac bo jego zakres jest bardzo tight i jesli mnie calnie to bede mial zazwyczaj 70/30 a najlepiej 60/40 no chyba ze sobie zostawi 10k to wtedy bedzie musial juz luzniej grac

    Stacki sa jak na ta faze glebokie wiec w sumie nie wiem jak to grac ok moge celowac w tamtego gracza open pushem ale jaki zakres ? 100% CO jesli foldy do mnie ?? Zorientuje sie ze zawsze z tej pozycji kradne i moze nawet big mnie callnie a wtedy niewiele sie zmienia bo gosc sfolduje i ja wskocze na 40 w najlepszym przypadku a on ma nadal 36k

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    29
    Mozesz odczekac jeszcze kilka okrazen, nie musisz wykonywac ruchu akurat teraz. Poczekalbym na lepszy spot i/lub wyzsze blindy - jestes za big stackiem.

    Pushowanie w shorta/mediuma jest dobre z paru powodow.
    Pozostali (medium stacki) mniej chetnie calluja, bo maja nadzieje, ze szort sprawdzi Cie - wieksze folding equity.

    Jak Cie sprawdzi, to zostaje Ci suckout - po suckout wielkosci stackow powinny Ci zapewnic w miare bezpieczna pozycje.
    Jesli nie zapewniaja to nie powinienes pushowac.


    p.s. Jakby doszlo do wojny blindow z big stackiem, to nie miej zalu spasowac AKs na jego pusha.

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2008
    Przegląda
    Kielce/Lublin
    Posty
    662
    Cytat Zamieszczone przez ABH Zobacz posta
    Dla mnie to jest FOLD przed flopem jesli nie masz jakichs wiekszych readow.

    +1 nie widze sensu wrzucania ai bedac 20bb deep.

  10. #10
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    23
    all-in/fold chyba ze mamy monstera to 3-bet jestesmy schortem osoby majace 80k w stacku 3-bet a nawet all-in moga sprawdzic z kazda para Tylko najważniejsze jest to ze mało kto bedzie ryzokowac jak zagrasz all-in no bo jeszcze nie pękną bubell a ta informacja skłoniła by mnie do kradzieży blindów czyli all-in oczywiście jeśli miałes pozycje jesli nie to fold