Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Kupowaliśmy już wszystko, teraz czas na psa. Szukam czegoś w typie molosa, szczególnie zależy mi na opiniach ludzi którzy zetknęli się z daną rasą i coś o niej wiedzą. Pies ma być rodzinny, nic w stylu akity inu czy dobermana które raczej przywiązują się jedynie do 1 osoby. Jeśli znacie jakieś hodowle to polecajcie

    Na razie mam 2 faworytów doga argentyńskiego i cane corso. Myślałem także nad bullmastiffem, fila brasilera i tosa inu ale nie zetknąłem się osobiście z tymi rasami i nie wiem czego można się po nich spodziewać.

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    54
    Cane corso to zdecydowanie pies dla jednego wlasciciela. Jest silnie dominujacy i raczej nie rodzinny, choc wiadomo ze ulozony moze byc przymilnym pieskiem.

    Natomiast dog argentynski jest bardziej ulozony acz tez lubi byc dominatorem. Wada jest taka ze bardzo potrafi sie slinic

    Bullmastiff z kolei jest bardzo agresywny i malo posluszny, ciezko sie uczy i jest polecany dla bardzo doswiadczonych hodowcow.

    Kolejne dwie rasy sa rowniez agresywne, dominujace i ciezkie w wyszkoleniu i opanowaniu - szczegolnie jesli to jest 1 pies w zyciu.

    Generalnie rasy ktore tu podales nijak sie maja do tego co napisales ze chcialbys jaki pies ma byc wiec musisz sie zdecydowac. Jesli chcesz psa rodzinnego to raczej cos w typie goldena ze nawet zlodzieja albo innego napastnika zalize na smierc.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    Rodzinny molos, do tej pory miałem doświadczenie z 'groźnymi" rasami. Ślinienie mi nie przeszkadza. Co do cane corso to te które znam są raczej przyjacielskie, ale warto też poznać inną opinię bo nie chciałbym żeby mnie straszył:P

    Kiedyś chciałem doga de bordeux ale zaczął się serial rodzina zastępcza i mi się przestał podobać.

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    wrocek
    Posty
    1,348
    jakoś do Ciebie to mi bardziej buldog francuski pasuje

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244
    NIe no nienawidzę małych psów (chyba że bulteriery), chociaż przez chwilę myślałem nad chichuachua;P

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    jako psy rodzinne i przyjacielskie labradory sa nie do pobicia !!!! nie mialem nigdy swojego psa, ale to wlasnie moja ulubiona rasa ! labrador no 1

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    alutek ,ale trafiles

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    685
    Cytat Zamieszczone przez flexstyle Zobacz posta
    jako psy rodzinne i przyjacielskie labradory sa nie do pobicia !!!! nie mialem nigdy swojego psa, ale to wlasnie moja ulubiona rasa ! labrador no 1
    Ja mam labradora, a raczej labradorkę Ta rasa to prawdziwy mistrz

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    1,244

  10. #10
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    685
    Nawet słodki... gdyby tylko walec nie rozjechał mu twarzy