Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    warszawa
    Posty
    124
    omaha hi-low (NO LIMIT)

    zwykle grywam hi-low w pot limit i gram pełnym stackiem.

    1) ostatnio pograłem trochę no limit, full ring i zastanawiam się czy w tej odmianie nie lepiej jest grać np. połową stacka?

    2) jak reagować w sytuacji gdy podbijam do 3bb (to moje standardowe podbice preflop, nigdy nie limpuję jako pierwszy) i natrafiam na allina od przeciwnika za 70-100bb. z jaką ręką można zrobić w tej sytuacji calla?
    czy na decyzję o ewentualnym callu wpływa w tej stuacji to, że pozostali gracze już sfoldowali?
    zastanawiam się czy przeciwnik ZAWSZE pokaże tutaj AAxx? moim zadaniem tak, ale nie wiem, bo do tej pory nie callowałem.
    Tego typu zagrania przeciwnika allin chyba nie są poprawne (a wręcz fiszowate).

    pozdrawiam.

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Już mnie tutaj chlopaki przekonali że granie NLO8 jest bez sensu.
    Lepiej grać pot limit.

    Allina preflop za 70-100bb calluję z AA23, AA24, A234ds (ale ta ręka to close...)

    Grałem trochę NLO8 i ludzie wrzucali alliny za 100bb preflop z każdym A2xx a zdarzali się i tacy którzy wrzucali z AAxx bez low drawa (tak, w hi/lo !)

    Stawki 0.10/0.25


    Połowa stacka nie ma sensu grać. Chcesz przecież wyciagać jak najwięcej od przeciwników gdy masz nutsa
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 02-03-2010 o 14:52

  3. #3
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    warszawa
    Posty
    124
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Już mnie tutaj chlopaki przekonali że granie NLO8 jest bez sensu.
    Lepiej grać pot limit.
    dlaczego bez sensu?

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez krzychu KSU Zobacz posta
    omaha hi-low (NO LIMIT)

    zwykle grywam hi-low w pot limit i gram pełnym stackiem.
    Ja również; w NLO8 mam niewielkie doświadczenie.

    Cytat Zamieszczone przez krzychu KSU Zobacz posta
    2) jak reagować w sytuacji gdy podbijam do 3bb (to moje standardowe podbice preflop, nigdy nie limpuję jako pierwszy) i natrafiam na allina od przeciwnika za 70-100bb.
    IMO właśnie z tego powodu nie warto grać NLO8. O8 w formule no limit to crapshoot. W formule limit zresztą też ale z trochę innego powodu. Pot limit daje IMO najwięcej możliwości outplayowania przeciwników.

    Cytat Zamieszczone przez krzychu KSU Zobacz posta
    z jaką ręką można zrobić w tej sytuacji calla?
    Poszukaj na 2+2 - były na ten temat dyskusje. Podobno 3456 jest niezłe.

    Cytat Zamieszczone przez krzychu KSU Zobacz posta
    zastanawiam się czy przeciwnik ZAWSZE pokaże tutaj AAxx?
    Podobno nie zawsze, ale zazwyczaj będą to jednak asy. Niektórzy pushują A2xx.

    Cytat Zamieszczone przez krzychu KSU Zobacz posta
    Tego typu zagrania przeciwnika allin chyba nie są poprawne (a wręcz fiszowate).
    Jeśli zawodnik ma "crappy aces", czyli np. jakieś AAT8r to IMO takie zagranie jest jak najbardziej OK ponieważ koleś wie że ma przewagę ale jednocześnie też wie że jest ona niewielka. Czasami brakuje mi tego w pot limit. Natomiast z czymś w stylu AA35s to IMO warto pograć już postflop.

    jdx

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez krzychu KSU Zobacz posta
    dlaczego bez sensu?
    jdx Ci to wyżej wyjaśnił

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Ja zdarzali się i tacy którzy wrzucali z AAxx bez low drawa (tak, w hi/lo !)
    To wcale nie jest złe zagranie, rzekłbym że wręcz bardzo dobre:
    Before the Flop
    ProPokerTools.com Omaha Hi/Lo Simulation
    600,000 trials (Randomized)
    Hand Pot equity Scoops Wins Hi Ties Hi Wins Lo Ties Lo
    AABB 53.70% 235,882 408,537 0 0 0
    AZZZ 46.30% 191,463 191,463 0 313,700 0
    Masz przewagę nad każdą ręką z tym ze jeśli jesteś przeciwko ręce "dwukierunkowej" to nie jest to zbyt duża przewaga.

    Jeszcze inny przykład:
    Before the Flop
    ProPokerTools.com Omaha Hi/Lo Simulation
    600,000 trials (Randomized)
    Hand Pot equity Scoops Wins Hi Ties Hi Wins Lo Ties Lo
    AABB 51.78% 235,815 385,528 0 0 0
    ZZZZ 48.22% 214,472 214,472 0 280,398 0
    jdx

  7. #7
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    warszawa
    Posty
    124
    dzięki za szybką odpowiedź.
    zainteresowałem się no limit, gdyż czasem zbyt mało jest stolików pot limit tam gdzie obecnie grywam.

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    50
    Dlatego wlasnie nigdzie na swiecie w turniejach live nie gra sie no limit omahy... To wymysl danego poker roomu online a powod jest prosty, rake od cash game z limitem puli nigdy nie bedzie tak duzy jak w no limit. No limit games oddaja nam zbyt wiele akcji, dlatego lepiej omijac tego typu wynalazki. Omaha to nie holdem tu szanse procentowe pre flop to zwykle 60-40 nie ma zbyt wiele przypadkow gdzie jeden gracz bedzie mial drugiego 70-30 a 80-20 to juz wcale. Takze to bardziej gambling niz poker.