Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Jak w temacie. Chciałbym żeby ktoś napisał co można w tej kwestii zrobić(może ktoś już sie tym zajmował i napisze o jakiś konkretach)
    Wczoraj grałem dwie sesje, cos koło 2500 rąk razem. Dzień zaczynałem z X euro na koncie. Pierwszą sesje zakończyłem z X+18 Euro. Druga sesja -50 euro(tak wskazuje cashier). Kończąc sesje zawsze sprawdzam jak poszło(chyba każdy tak robi) i przeżyłem szok jak okazało się, że straciłem 50 euro w ostatniej sesji, którą to oceniałem na +. Początkowo nawet nie przyszło mi do głowy, że mogłem byc na -. Czekałem aż kasa spłynie, bo może coś gdzieś utknęło. Oczywiście nic nie spłynęło i przypomniały mi się podobne sytuacje z przeszłości. Teraz jednak jestem pewny że coś jest nie tak
    Nie chcąc pisać po próżnicy(bo rożnie może się wydawać, a różnie być), zrobiłem tyle ile mogłem na tym poziomie. Czyli przejrzałem hand history z ostatniego dnia. Ręczne przeglądanie, a potem liczenie zajęło mi około 5 h, ale przejrzałem każdą rękę i zsumowałem wynik.
    Według HH na boss, 27.02.2010
    -492 euro
    +492 euro
    Wychodzi więc, że dzień był na zero. Biorę pod uwagę, że mogłem popełnić kilka błędów w liczeniu, ale nie jest możliwe żeby wynik wynosił 50 euro. Są to dwa Bi ze stawek nl 25. Większość rąk kończyła się wynikiem nie większym niż 1Euro w jedną lub druga stronę. Mogłem pominąć kilka blindów, co dało by jednak różnice góra parę euro, ale nie pięćdziesiąt! Ten wynik na zero, jest możliwy i takiego mniej więcej sie spodziewałem(chociaż wydawało mi sie że 1Bi moge być na +). Sesja pomimo soboty, była dość spokojna(ani jednego wyniku powyżej 20 e w jedną lub drugą stronę) więc tym bardziej wydawało mi się, że mam dość jasny zarys co się dzieje podczas sesji.
    Abstrahuje już od takich kwiatków

    0.12/0.25 Texas Hold'em (No Limit ) - Friday, February 26, 2010

    Seat 1: FOTIS7 (20.00)
    Seat 2: HERO (41.52)
    Seat 4: PauerMan (4.17)
    Seat 5: Sir32335 (59.65)
    PauerMan post BB 0.25
    ** Deal **
    FOTIS7 [N/A, N/A]
    Hero [, ]
    PauerMan [N/A, N/A]
    Sir32335 [N/A, N/A]
    *** Bet Round 1 ***
    Sir32335 Fold
    FOTIS7 Fold
    Hero Fold
    *** Showdown *** : Rake: 0.00 Total Pot: 0.00
    Takie ręce mogą się pojawiać, nawet kiedy nie posiadam odpowiedniego stacka żeby móc przegrać podaną kwotę. Według HH w tej ręce straciłem 30 euro. Nie wiem jak działa ten cały system zwany pokerroomem. Jeśli jest to cos na wzór księgowej całości, w której wszystko ma się zgadzać, dzie rzeczywistość jest dostosowywana do liczb, to może potem dochodzi do pewnych "wyrównań" w stanie konta. Tak żeby wszystko się zgadzało. Wyskakuje błędna ręka w HH i bilans się nie zgadza, po czym jest on poprawiany. To tylko moje dywagacje
    Nie wiem nawet, czy jeśli jest tu w ogóle coś nie tak(na moje jest), to czy to wina bardziej softu Boss medii, czy może pokerroomu.
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 28-02-2010 o 14:58

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Napisze w skrócie. Dostałem od pana Miguela odpowiedż, że straciłem tamtego dnia 79 euro. Dostałem także wykaz rąk z tego dnia potwierdzający ta sumę. Jak pisałem wcześniej, mi wyszła sesja koło zera. Zamieszczam wynik moich obliczeń z exela. Nie ma opcji pomyłki.Strony były kopiowane w całości i wklejane do exela. Jest to wykaz wszyskich rąk i wynik jest -1,5. Można w zasadzie przenieść ten wątek do wątku o Opokerze. Nie wiem jakim cudem może byc róznica 80 euro w historii rąk roomu(nie wiem skąd oni biorą dane), a historią rąk dostępną mi. Tym bardziej że chodzi o jeden dzień. Historie rąk mają rózne godziny rozgrywania poszczególnych partii, więc ciężko jest je porównać. Moge jednak powiedzieć że sumy tych samych rąk są różne. Różnice nie wynoszą dużo, ale jednak.

    http://www.megaupload.com/?d=LGLD5AWT
    Załączone pliki Załączone pliki

  3. #3
    Nie czytalem calego watku tylko ostatni post, ale tak na szybko:

    Moze roznica wyliczen wynika z tego ze grales w tym dniu zarowno w $ jak i w ???
    Wiec Twoje obliczenia moga nie byc poprawne...

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Nie. Nie gram dolarów wcale. Grałem kilka funtów. Nie sądze jednak żeby różnica tyle wyniosła. Nie ma tam nawet jednej ręki w której wrzuciłbym stack. Gra była spokojna, wiec nie ma chyba możliwości nabicia takiej różnicy na samym przeliczeniu

    http://www.megaupload.com/?d=5F8NHDSS

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Eh skoro dostales wykaz swoich rak od niejakiego Miguela a w Twoich zliczanych przez Hem sa inne wyniki nie sadzisz, ze zamiast szukac teorii spiskowej nalezaloby to zwalic na jakies bledne importy softu trackujacego / niezapisane HH`s ?

    No ale pewnie sie myle i Opoker czai sie na Twoja kase

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Nie chodzi o hem. Ręcznie przekopiowałem z Hand history z softu wszystkie ręce do exela. Kopiowałem po 100 rąk, więc nie było to tak męczące jak ręczne liczenie.Po przekopiowaniu prosta formuła sumy. Mogę jedynie zrzucić na exela, ale wcześniej liczyłem wszystko ręcznie(możliwość pomyłki więc policzyłem w exelu) i wyniki są bardzo zbieżne. Różnica wynosi ok 1 euro. Po za tym nie bardzo wiem czemu może sie pomylic Hem, a nie może room
    Jeszcze raz zamieszczam dane które dostałem(wrzuciłem do exela) i dane z mojej hand hist. Pomijając zera(nie ma ich w otrzymanym pliku) ręce jednego pliku powinny być odpowiednikiem w drugim. Początek wygląda "dobrze"( nie licząc ułamkowych różnic)więc możemy tak założyć. Jednak szukając np.pierwszej ręki powyżej 2 e na +. Odpowiednikiem wygranej 2,8 w otrzymanej HH jest 1,6 z mojej. To na jednej ręce daje różnice 1,2 e. W tym przypadku na plus, ale jednak pokazuje to że te dane są różne, choc kilkadziesiąt pierwszych rąk sie zgadza.
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 05-03-2010 o 19:59

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    wyslij to moze do supportu ? mi nigdy kasa nie zniknela (chociaz nigdy nie analizowalem tego tak jak Ty )

  8. #8
    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    361
    Ja w tej samej kwestii prowadziłem korespondencje z BM już ponad rok temu.

    Support odpisze Ci coś takiego :

    Proszę podać numer interesującego rozdania lub w celu sprawdzenia możemy do Pana wysłać 3 ostatnie rozdania w formie HH.

    Opoker na pewno nie chce nikogo walić na kasę, myślę że tak samo jak BM - mają po prostu problem z bazą i jej konfiguracją który objawia się opóźnionym zapisem, a jeśli kolejka jest duża to timeoutem. Stąd wpisy osób którym się później zwróciło lub nie zwróciło.

    BM tego raczej nie naprawi gdyż jej moce personalne w dziale IT są zbliżone do poziomu przedszkolaków lub naszych polityków.

    Aby nie znikała kasa należy :

    odpalasz w PT- HM cashiera - dajesz autorefresh i porównujesz do tego co masz w sofcie.

    Jeśli wystąpi różnica - to zamykasz 2 stoły - najlepiej te na których nie możesz dać addona i grasz dalej.

    Szkoda tylko że grasz dalej na 10 zamiast 12-16 stołów, a później 8, 6 itd ...


    BTW może głupio to zabrzmi ale cieszę się że ktoś wreszcie ma podobny problem do mojego i potrafi go sensownie go opisać, bo do tej pory do supportu pisałem tylko ja i jakiś szwed a support patrzył na nas jak na kosmitów więc liczę, że jeśli pojawi więcej zgłoszeń w tej sprawie to może BM zatrudni jakiegoś studenta 2 roku informatyki aby rozwiązać problem.

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    No ja napisałem już do suportu odnośnie tej różnicy w wynikach. Czekam teraz na odpowiedz i zobaczymy co bedzie. Jednak jeśli chodzi o kontakt, to mam raczej pozytywne odczucia. Odpowiedż dostałem po 2-3 dniach. Przesłano mi dane odnośnie moich rąk i stołów. Są one nie przydatne, bo różnica w czasie, brak numeru poszczególnych rąk, nie ma wszystkich rąk... więc porównać jest ciężko. Jednak spodziewałem sie raczej kilkunastodniowej zlewki, więc i tak jest dobrze. Może to kwestia tego, że nie bawie sie już w jednoemailowe dyskusje. Wale kilka postów na raz, jak brak odpowiedzi to ich liczba rośnie.

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    210
    Niestety pod tym wzgledem boss jaja sobie robi

    Ja gram sng Kilak rayz bylo tak ze wywalilo table i nei mogle sie zalogowac to mi napisali zebym podal numery turniejow wpisowe oraz numery rozdan oraz nicki

    Po prostu smiech na sali (grajac 16t wtedy) zebym ja im podal numery rozdan i turniejow Mam jeszcze w czasie gry wszystko kopiowac na wszelki wyapdek Szkoda ze nie jeszcze stacki kolesi podal

    Generalnie jednak zdzarza sie im to bardzo rzadko wiec i tak jestem zadowolony Czasami tlyko suport jest oderwany od rzeczywistosci - dzial techniczny Przeciez to oni maja bazy, z serwera zapsiwy co i kiedy im sie wysyapalo i pownni zwracac lub rekompensowac jakos