Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21
    no powiem, że tylko czytam tutaj zagrania i jest to interesujący post.
    proszę nie zapominać na jakich gramy stawkach, wiec wiadomo o co chodzi z taf, jednak check/3bet jest bardzo informujący, chociaż nie napisałeś jakie staty przy 3betf..

    QQ - raczej przebil by pf
    JJ - flat call po raisie
    TKo - hmmm
    TKs - nice call
    AA/ KK - drawy bord, hit for win.

    mimo to pokusił bym się o zobaczenie jeszcze jednej karty, która by mogła zadecydować gdyż przeciwnik na pewno bym nie odpuścił

  2. #22
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    98
    Zwykle się trzeba zestakować, ale jak widać, że 2 murków ma lepiej (z przynajmniej jeden a drugi może draw) - seta da się zrzucić
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  3. #23
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Szczerze mówiąc w tym rozdaniu ważnym czynnikiem jest wielkość beta c/r'ującego villaina. Jest to pula, w której każdy pokazał jakieś zainteresowanie i board mocno trafia wiele układów + leży na nim dużo drawów. Oczekiwałbym, że z T8s dostaniesz większy c/r, żeby nie dać oddsów drawom, gdyż jego układ jest dość wrażliwy. Gadanie, że typ da flat QQ jako trzeci (heads up by mógł) to bzdury, JJ MOŻE, ale też nie sądzę, zwłaszcza oop. Czy jesteś murek czy nie to na mp stoika 6-max otwierasz ciągle wiele rąk gorszych od JJ a to kiepska ręka do grania 3 way oop. Jego sizing wygląda bardziej na rękę, która jest mocna, ale daje sobie miejsce do foldu w przypadku, gdy ktoś będzie wrzucał all-in -> najbardziej pasuje tu QJ. Biorąc pod uwagę dodatkowo możliwości wielu semiblefów na tym flopie (chociaż w ich przypadku też pewnie byłby większy bet, albo tylko call) to jedyną ręką, która zagra w ten sposób i się nie boi o wydrawowanie jest KcTc. Poza tym musisz brać pod uwagę, że jest to board na tyle wet, że nie będziesz go często cbetował 3 way, więc jest spora szansa, że wyższego seta/strita villain przynajmniej w pewnym procencie przypadków by leadował. Z tym sizingiem i taką akcją post boję się tylko KcTc (przeciwko któremu i tak mam 30+% equity) a reszta to układy gorsze od mojego.

  4. #24
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Czy jesteś murek czy nie to na mp stoika 6-max otwierasz ciągle wiele rąk gorszych od JJ a to kiepska ręka do grania 3 way oop.
    ???

  5. #25
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Szczerze mówiąc w tym rozdaniu ważnym czynnikiem jest wielkość beta c/r'ującego villaina. Jest to pula, w której każdy pokazał jakieś zainteresowanie i board mocno trafia wiele układów + leży na nim dużo drawów. Oczekiwałbym, że z T8s dostaniesz większy c/r, żeby nie dać oddsów drawom, gdyż jego układ jest dość wrażliwy. Gadanie, że typ da flat QQ jako trzeci (heads up by mógł) to bzdury, JJ MOŻE, ale też nie sądzę, zwłaszcza oop. Czy jesteś murek czy nie to na mp stoika 6-max otwierasz ciągle wiele rąk gorszych od JJ a to kiepska ręka do grania 3 way oop. Jego sizing wygląda bardziej na rękę, która jest mocna, ale daje sobie miejsce do foldu w przypadku, gdy ktoś będzie wrzucał all-in -> najbardziej pasuje tu QJ. Biorąc pod uwagę dodatkowo możliwości wielu semiblefów na tym flopie (chociaż w ich przypadku też pewnie byłby większy bet, albo tylko call) to jedyną ręką, która zagra w ten sposób i się nie boi o wydrawowanie jest KcTc. Poza tym musisz brać pod uwagę, że jest to board na tyle wet, że nie będziesz go często cbetował 3 way, więc jest spora szansa, że wyższego seta/strita villain przynajmniej w pewnym procencie przypadków by leadował. Z tym sizingiem i taką akcją post boję się tylko KcTc (przeciwko któremu i tak mam 30+% equity) a reszta to układy gorsze od mojego.
    not this way imo

    a) ja flatuje JJ
    b) moj bet sizing to miedzy 20 a 25. zelezy o ile sie rolka przesunie
    c) z racji tego, ze villain ma 5% gap vpip/prf musi sie troche nameczyc postflop zeby byc profitable wiec nigdy nie zrzuce seta, tymbardziej na boardzie z miliardem drawow.

    ogolnie post Karlosa jest mozliwie najproszty i najsensowniejszy

  6. #26
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta
    ready:
    BB jest bardzo dobrym wygrywającym regiem o statsach 17/13/2.3, check/raise flop 7%, raise cbet 19%
    SB jest słabym, powoli przegrywającym regiem o statsach 16/7/1.4, fold to cbet 39%, raise cbet 6%
    good read maaang

  7. #27
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    A jaki był wynik?

  8. #28
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    spasowałem, SB również. BB zapytany co miał powiedział że niewiele, więc pochwaliłem blef. na co napisał "żartuję, miałem walety".

    co oczywiście nie znaczy że tak było

  9. #29
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Aaaa, no na full ringu to ma jj w swoim zakresie spokojnie, nie przeczytałem wszystkiego uważnie (a przede wszystkim jakie to forum :P) i przy analizie dałem z tego względu strasznie dupy. W takim razie, skoro to fr i wszystkich range są bardziej tight (zwłaszcza przeciwko twojemu open) to w jego range się robi dużo więcej stritów i middle setów od semiblefów/top dwóch par. Good laydown, sir!

  10. #30
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Aaaa, no na full ringu to ma jj w swoim zakresie spokojnie, nie przeczytałem wszystkiego uważnie (a przede wszystkim jakie to forum :P) i przy analizie dałem z tego względu strasznie dupy. W takim razie, skoro to fr i wszystkich range są bardziej tight (zwłaszcza przeciwko twojemu open) to w jego range się robi dużo więcej stritów i middle setów od semiblefów/top dwóch par. Good laydown, sir!
    to prawda jak mial walety to lepiej spasowac.