Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    going to the HU city
    Posty
    975
    Absolutnie zero readów i historii, co robicie na turnie i dlaczego?
    Jak ocenilibyście shove w danym momencie przeciwko agresywnemu nieznanemu zawodnikowi w pierwszej ręce??
    Przy okazji co sądzicie o callu pf za 4bb z A5 off??

    Z góry dziękuje za wszyskie nawet najbardziej krytyczne opinie.

    PokerStars No-Limit Hold'em, 23 Tournament, 20/40 Blinds (2 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    BB (HERO) (t3000)
    SB (t3000)

    Preflop:
    SB bets t160, BB calls t120

    Flop: (t320) 3, 9, 5 (2 players)
    BB checks, SB bets t400, BB calls t400

    Turn: (t1120) 3 (2 players)
    BB checks, SB bets t1000, BB ??????
    Ostatnio edytowane przez sinobrody00 ; 24-02-2010 o 18:35

  2. #2
    w mojej bardzo skromnej opini to do dupy ten call pf był

  3. #3
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Call pf przeciwko agro rywalowi do przyjecia.

    Dla mnie to prosty pas na turnie.

    Shove bez żadnych info o rywalu i przy tych blindach to zwykły hazard.

    Przy takie agresji rywala wystarczy nam solidne tp żeby wyciągnąć pewniejsze żetony
    Ostatnio edytowane przez masaker ; 24-02-2010 o 19:21

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    going to the HU city
    Posty
    975
    Nie wiem czy zazwyczaj jest agresywny czy nie. Użyłem tego określenia tylko w kontekście sposobu rozegrania tej ręki.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Call pf OOP osobiscie mi sie nie podoba, domyslnie jest to zle w hucash to domyslam sie, ze jeszcze bardziej bledne jest to w husng, gdzie nie ma autoreloada. Jezeli flopniesz A to bedziesz albo zdominowany, albo niewiele wygrasz, bo przeciwnik nie bedzie mial A. Jezeli flopniesz 5 to masz sytuacje jak na obrazku powyzej czyli beznadziejna, bo prawie zawsze beda overkarty do 5tki, wiec bedziesz zgadywal. Nawet jesli na flopie masz najlepsza reke to przeciwnik ma duzo equity przeciwko Twojej 5tce (najczesciej 6 outow), nie mowiac o tym, ze napotykajac opor musisz foldowac.
    Jezeli nie flopniesz 2p+ to przewaznie masz beznadziejna sytuacje. Jezeli byloby to A5s to jest to bardziej uzasadniony call, bo zawsze mozesz flopnac BFD a czasem nawet FD .

    Jezeli chodzi o shove to chodzi Ci o shove na turn? A jak oceniasz FE, bo moim zdaniem ciezko mu cokolwiek bedzie zrzucic oprocz air, ktore bijesz i tak. Dodatkowo 3jka na turn nie jest najlepsza karta do reprezentowania dla Ciebie, bo masz ja rzadziej niz czesciej (z czym callujesz pf co zawiera 3? Prawdopodnie cos tylko w stylu 33, A3s oraz moze 34s). Wiec jezeli byl z przodu na flopie to na turn nigdy nie robi bet fold, zakladajac, ze mysli a air tak jak napisalem i tak bijesz, wiec shove turn moim zdaniem jest bezsensownym pomyslem.
    Ostatnio edytowane przez robu5t ; 25-02-2010 o 02:47

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    231
    imo fold pre , nie wiem czy standardowo podbijal 4xbb ale z ta karta nie chce duzego pota bo na Axx latwo wyblefowac a na 5xx z dwoma under ciezko trafic :P jesli juz to 3bet pre do 440

    Spojrzalem na jego betsizing i wiesz ja gram imo shove turn :P cos w stylu AT+

  7. #7
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    Cytat Zamieszczone przez sinobrody00 Zobacz posta
    Absolutnie zero readów i historii
    ..skoro tak, to dlaczego nie dajesz respectu jego betom?

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    231
    Gramlem troszke 4 man HU i 16 man i 32 jak byly i zawsze jak skonczylem gre ogladalem jak gra przeciwnik jesli na mnie nie czekal zazwyczaj gralem tylko 2 stolikii wtedy podobnie robilem i bardzo czesto takie bety to wlasnie cos wstylu nietrafionego boardu z Ax lub facecards .

    To nie tak ze nie respektuje tylko to jest odpowiedz na dziwny bet sizing , kazdy moze powidziec ze to waste ok ale hmm no zastanowmy sie gdzie tu jest value ? Tzn probuje wykroczyc poza matematyke , zreszta opcje sa tylko dwie wg mnie push/fold i chyba nie ma co do tego watpliwosci

    Zreszta dla mnie to byl fold albo 3bet pre ( bardziej fold )wiec ja bym tam zakonczyl reke al jesli juz jestem na turnie to pushuje , 9x unlikly
    overpara imo tez bo betsizing z dupy zadnych drawow no chyba ze 2d4d albo 4d6d

  9. #9
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cytat Zamieszczone przez robu5t Zobacz posta
    Jezeli flopniesz A to bedziesz albo zdominowany, albo niewiele wygrasz, bo przeciwnik nie bedzie mial A.
    Nie zgadzam sie z tym stwierdzeniem.
    Z overbetującym kolesiem nie da się niewiele wygrać.
    On na stole z asem może tak rozegrać zakres od 77-KK.Nawet jeśli myślący to na stole powiedzmy
    lub

    Będzie często blefować i próbować nas wyrzucić.

    Wydaje mi się z takim przeciwnikiem jeden dobry call może przesądzić sprawę wygranej.

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Zgadzam sie, ale zalozyles historie, ktorej tutaj nie mamy z przeciwnikiem. Dlatego napisalem, ze "domyslnie" to bedzie czesciej ev- niz ev+. Tzn. to slowo "domyslnie" jest napisane w stwierdzeniu, ktore jest w poprzednim zdaniu a to co zacytowales to jest uzasadnienie tamtego stwierdzenia w tym przypadku .
    Ostatnio edytowane przez robu5t ; 25-02-2010 o 11:14