Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Brak miarodajnej historii z przeciwnikiem, ale po tym jaką ręką pochwalił się na showdownie można chyba śmiało przypiąć mu odpowiednią etykietkę Scary river trochę i miałem nadzieję, że zagra check behind. Może był to zły pomysł, sam nie wiem. Równie dobrze mógł mieć gorszego asa. Poproszę o konstruktywną krytykę, bo pogubiłem się w tym rozdaniu.

    PokerStars Game #40250045166: Hold'em No Limit ($0.10/$0.25 USD) - 2010/02/24 9:01:01 ET
    Table 'Hybris II' 6-max Seat #6 is the button
    Seat 1: vanesa27 ($6.35 in chips)
    Seat 2: MProdigy ($26.35 in chips)
    Seat 3: cha.derose ($15.50 in chips)
    Seat 4: skimow.. ($7.65 in chips)
    Seat 5: Dm00012 ($10.75 in chips)
    Seat 6: xTripple_Ax ($10 in chips)
    vanesa27: posts small blind $0.10
    MProdigy: posts big blind $0.25
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to MProdigy
    cha.derose: calls $0.25
    skimow..: folds
    Dm00012: folds
    xTripple_Ax: folds
    vanesa27: folds
    MProdigy: raises $0.75 to $1
    Dm00012 leaves the table
    cha.derose: calls $0.75
    *** FLOP ***
    AAAAcat joins the table at seat #5
    MProdigy: bets $1.50
    cha.derose: calls $1.50
    *** TURN ***
    MProdigy: bets $3.50
    cha.derose: calls $3.50
    *** RIVER ***
    MProdigy: checks
    cha.derose: bets $6
    MProdigy: calls $6
    *** SHOW DOWN ***
    cha.derose: shows (a flush, Ace high)
    MProdigy: mucks hand
    cha.derose collected $22.95 from pot

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Mistrzu........... NA JAKICH TY GRASZ STOŁACH?!

    Stosujesz jakikolwiek table selection? Przecież na tym stole nie ma żadnego full stacka prócz Ciebie.

    Nie siadaj do stołu na którym nie ma przynajmniej 3 full stacków (tyczy się stołów sh).
    Ja nie siadam do stołu fr na którym nie siedzi więcej niż 6-7 full stacków.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Nie wiem czy masz podobne doświadczenia, ale z moich wynika, że słabi gracze wkupują się najczęsciej za niepełne stacki. Pewnie, że mógłbym grać tam gdzie wszyscy mają pełne, ale to są najczęściej regularsi. I tak, stosuję table selection, które polega własnie na tym, że chcę grać z jak najsłabszymi graczami, patrzę głównie na oglądalnośc flopa. Wielkość jego stacka nie zmienia znacząco sytuacji w tym rozdaniu, mógłbyś skomentować rozegranie?

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Na razie chciałem pogadać o Twoim table selection. Grajac z graczami z niepełnymi stackami nie masz implied odds na rozgrywanie pewnych kart. O wiele mniej opłaca Ci się setmining.
    To nie jest tak że 100bb=regulars. Spójrz ile stołów chodzi na poker stars, na pewno znajdziesz stoły z donkami którzy graja pełnym stackiem.

    Owszem short stacki to zwykle słabi gracze, ale gra przeciwko takim nie jest opłacalna...

    Ale myślę że bardziej wytłumaczy Ci to ktoś bardziej doświadczony

    Co do rozdania to ja vbetuję river majac nadzieję że dostanę call ze słabym asem.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    TIP:
    filtruj stoły po ogladalnosci flopa i średniej puli [wiadomo, oba jak największe], wybieraj z nich te na których siedzi najwięcej fullstacków = profit

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    122
    Scary river trochę i miałem nadzieję, że zagra check behind. Może był to zły pomysł, sam nie wiem.
    No check behind zagra z wszystkim co bijesz a betuje rivera bo cię bije ciebie.Pytanie z jaka kartą betuje rivera ,od której jeseś lepszy chyba ,że masz notke ,że tak blefuje lub ma af=7 akurat 5 karo to najgorsza karta jaką chciałeś zobaczyc on river.Nie widzę sensu żeby po takiej sile jaką pokazałeś na 2 streetach gość tu betował z Ax.
    Ostatnio edytowane przez lolo2 ; 24-02-2010 o 17:06

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8
    Też bym nie bił rivera, jak koleś jest donkiem z A10 to pewnie i tak valubetuje...

    Co do stacków i table selection, to gram dokładnie te same stawki, stoły i pokerrroom co ty i mogę Ci tylko powiedzieć, że anoxic ma 100% racji.
    Ostatnio edytowane przez bracelet ; 25-02-2010 o 11:01

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Bet/fold river (pół puli+). Tracisz value od A6-A9 (zrobi check behind river na takim boardzie). Niepełne stacki to słabi gracze, więc stól jeden z lepszych, nie wiem czego się uczepiłeś anoxic .

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez bracelet Zobacz posta
    , to gram dokładnie te same stawki, stoły i pokerrroom co ty i mogę Ci tylko powiedzieć, że anoxic ma 100% racji.
    No wai!? Ja i posiadanie racji?! Pewnie jaja sobie robisz.
    W końcu kolega Tamar pisze:

    Cytat Zamieszczone przez Tamar Zobacz posta
    Niepełne stacki to słabi gracze, więc stól jeden z lepszych, nie wiem czego się uczepiłeś anoxic .
    Tamar, Ty serio to piszesz? Spójrz na stacki tych graczy. Czy granie przeciwko takim shortom nie zabiera nam sporej ilości implied odds przy setminingu dla przykładu?

    Przecież prócz OPa największy stack to 62bb !
    A większość siedzi tutaj majac 20-40bb.


    Ludzie, przecież to jest PokerStars, tam s dziesiatki stołów nl25, filtrujemy po jak największej średniej puli i vpip stołu - i snap siadamy na takie właśnie stoły.

    No ale pewnie znów piszę bzdury.

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Nie zabiera nam żadnych implied odds, bo vs shortstacki się nie zbiera. Reguła jaką obserwuję jest taka; zdecydowana większość shortstacków to gracze przegrywający. Najgłupsze zagrania są właśnie u takich delikwentów, którzy podwo(tro)ili się grając na shorcie i nie potrafią grać 100BB+, gdyż zwykle ich decyzje ograniczają się do flopa (fold or push), ewentualnie turna.