Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    1. Od rzeczy najbardziej do najmniej prawdopodobnych moim zdaniem (nie znamy Twojej ręki, więc przy obecności w niej asa oczywiście układy z nim, zwłaszcza set, uważamy za jeszcze mniej pradopodobne): backdoor flush, J9, 69, set asów, AT, blef, set dych, coś innego.
    2. Najtrudniejsze z pytań. Czy gość blefowałby tak częściej niż w 22% przypadków? Raczej mało który. Ale seta nie zrzucę - za tanio dla mnie.
    3. Kolor J high+

  2. #12
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    kleo i inni; czy przypadkiem setów nie należy od razu odrzucić?
    Gość dominował stół grając 33/31 3bet 13. To raz.
    Dwa, "Ostatnie 2 kolejki uderzalem z SB, JBlaze pasowal."

    Na moje oko z 77,88 i TT poleciałby 3bet preflop.
    Na tej samej zasadzie odrzuciłbym AT.

    Najbardziej prawdopodobne to tak jak już wspomniałem wyżej 96o, Js9s, 6s4s oraz jak koledzy wspominali inne backdoor flushe (tylko te z kolei jakoś musiałyby zahaczyć flop, co najmniej 8s6s, 9s7s) + blefy.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 25-02-2010 o 09:41

  3. #13
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    AA na pewno odrzucić nie można - pre nie chce spłoszyć, potem trafia top set i z pozycją pozwala nam blefować do oporu. A gdy zaczekalibyśmy w którejś rundzie to betowałby.

    TT będzie prędzej 3betować preflop, dlatego na mojej liście jest na prawie samym końcu. Rozegranie po flopie TT mogłoby się zgadzać.

    Resztę setów z leżącym na stole asem raczej raisowałby szybciej niż na riverze.

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Również AA nie wykluczyłem. Wykluczyłem wszystkie inne sety, 55,77,88,TT.
    Raczej nie ma mowy żeby nie 3betował 88+ pre bvb. A niższe sety, tak jak mówisz, inaczej rozegrałby postflop.

  5. #15
    moze powiem co sie w tym rozdaniu stalo i co ja o tym sadze. mialem seta osemek, gosc mial backdoor flusha z J7s. float z bottom para, dolozyl z FD, trafil. dosc szybko wrocilem na 12k, a to rozdanie potraktowalem jako coolera. po turnieju jednak zaczalem sie zastanawiac i doszedlem do bardzo podobnych wnioskow jak Czaki - dlatego chcialem sie upewnic, czy fold tutaj nie jest zbyt nitty. uznalem, ze sety i 2 pary (oprocz AT) mozna wykluczyc, bo na turnie po pierwsze moge miec sporo outow, a po drugie, nawet jak nie mam, to 4, 6, 9, kazdy pik, potencjalnie zabijaja mu akcje i wyzej wymienione uklady by raisowal na turnie. uznalem ze na river nigdy nie bedzie tam blefowal, a rozegrac moze tak wylacznie backdoor kolor, lub AT, jesli mysli ze AK, AQ mu tutaj dolozy.

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Faktycznie post czakiego dał mi do myślenia i mimo iż sadzę, że villain sporadycznie jednak tutaj blefuje, to 3bet ai na river tylko z JsXs.

    W zasadzie po swoim pierwszym poście przeanalizowałem to jeszcze raz i doszedłem do wniosku że palnałem głupotę piszac o luźnym callowaniu jego raisa. Pewnie dlatego że to sytuacja bvb oraz że gość ma bardzo aggro staty. Jednak wystarczy się zastanowić i najsensowniejsze wydaja się tam właśnie ręce typu 9s6s, 9s8s, 9s7s, Js9s, Js8s, Js7s.


    Tylko pozostaja dwa pytania;

    1) jak tutaj villain gra z 96o i AT.
    Uważam iż z 96o śmiało mógł tylko sprawdzić na turnie, gdyż raisem często wyrzuciłby z rozdania Ax. A flush draw raczej nie jest dla niego scary.

    2) co z callem na river. Callujemy tutaj sety w ogólnym przypadku? Z tego co czaki pisze to nie? Mimo iż wieksza część jego zasięgu tutaj stanowia backdoor flushe to nie można wykluczyć właśnie 96o czy AT (no i te bardzo bardzo sporadyczne blefy)
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 25-02-2010 o 15:47

  7. #17
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Z 96o dobry gracz nie broniłby bvb - byłby albo czasami 3bet, albo częściej fold. Nie rozważaj więc tej ręki w kategorii jego range Z jego linią AT to jedyny układ, który może on przebijać for value na river inny, niż backdoor flushe. Nie zgadzam się z przedmówcami, że zobaczymy tam kiedykolwiek seta z flopa -> villain przebiłby prawdopodobnie albo na flop, albo na turn (kiedy jeszcze możesz callować go bardziej light umieszczając w jego range różne drawy). Linia call flop, call turn i raise na river nie ma sensu, bo i tak opłacisz mu to tylko jak sam masz bardzo mocny układ, a w takim wypadku opłaciłbyś mu też na flopie/turnie. Slowplayując seta w ten sposób villain zawężałby sobie bardzo zakres rąk, przeciwko którym może raise'ować for value vs hero.

  8. #18
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez Josek
    Ostatnie 2 kolejki uderzalem z SB, JBlaze pasowal.
    Spokojnie mógł tam mieć 96o, denerwowały go już steale Joska, a gracze 33/31 sa niecierpliwi. Nie możesz pisać że na 100% tej ręki tam nie może mieć - bo tego nie wiesz.

    No i seta (prócz seta asów) to on tam nigdy nie ma, ale to już wszyscy pisali w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 25-02-2010 o 18:25

  9. #19
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Przecież mógłby mieć 96s, ale nie w pikach.

  10. #20
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Przecież mógłby mieć 96s, ale nie w pikach.
    O, to, to! Wiedziałem że coś mi umknęło. Chciałem to napisać kilka postów temu ale zupełnie wyleciało mi z głowy. 9h6h na flopie - świetna ręka.