Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    181
    na sh ideałem jest otwierac mniej z poznych pozycji i wiecej z wczesnych, z tego powodu co pisał karlos - wieksze podbicie=mniej akcji oop, a mniej akcji oop=wiekszy profit

  2. #12
    Cytat Zamieszczone przez peterrr Zobacz posta
    na sh ideałem jest otwierac mniej z poznych pozycji i wiecej z wczesnych, z tego powodu co pisał karlos - wieksze podbicie=mniej akcji oop, a mniej akcji oop=wiekszy profit
    Ze jak...? Najwiekszy profit grajc SH jest na Co i BTN i to wlasnie na tych pozycjach powinno sie grac mega szeroko.

  3. #13
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    181
    przeciez to wlasnie napisałem, granie ip=wiekszy profit, granie oop=minejszy profit

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Cytat Zamieszczone przez peterrr Zobacz posta
    przeciez to wlasnie napisałem, granie ip=wiekszy profit, granie oop=minejszy profit
    Chyba napisałeś coś odwrotnego. Co do samego zagadnienia to stały bywalec tego forum gra w ten sposób pre flop. Myślełem że sie wypowie, ale nie widziałem. Stawki nl25

  5. #15
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    181
    napisałem 'otwierac mniej z późnych pozycji' w znaczeniu 'otwierac mniejszymi podbiciami' bo wlasnie o betsizingu jest ten temat. chyba zle mnie zrozumieliscie. whatever

  6. #16
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    ja najczesciej gram 4bb z utg, 3,5 z middle i co, 3 z bu. Modyfikuje to tylko jesli sa jakies short stacki (mniejszy raise, zeby miec wieksza przestrzen post flop) i nity na blindach (mniejszy raise 2-2,5bb bo i tak beda foldowac). Jak patrze teraz to raczej malo ludzi betuje 4bb z BU...

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Kiedyś na NL50 podbijałem z każdej pozycji 3bb, ale wyniki nie były za dobre. Nie wiem, czy to miało związek, ale podbijając mniej ciężej wyciągnąć od przeciwnika stack. A ja gram tight, więc istotne jest, żebym maksymalizował zyski z dobrych rąk. Z kolei grając loose, blefujemy częściej, a to oczywiście idealnie chcielibyśmy robić jak najtaniej, dlatego lepsze są chyba wówczas niskie podbicia. Teraz otwieram 4bb z wczesnych pozycji i 3 bb z co i btn, a z sb - zależnie od tego, kto siedzi na bb - jeśli rzadko pasuje, otwieram 4bb, w przeciwnym wypadku 3bb, na shortstacków, którzy grają tylko push/fold, minraisuję (jeśli grają tight, to można w ten sposób grać any two). Chociaż teraz w sumie wyników też nie mam zachwycających, więc może nie jest to aż tak istotne...

  8. #18
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    199
    Za 2+2 na micro:
    Jeśli gramy 3x:
    preflop: raise to 3x, fish calls, pula 6bb
    flop: bet pot (6bb,pomijamy sb), fish calls, pula 18bb
    turn: bet pot (18bb), fish calls, pula 54bb
    Na river mamy 73BB i zagranie allin wygląda jak duży overbet, a więc nasz fish może się wystraszyć i sfoldować.

    Jeśli gramy 4x:
    preflop: raise to 4x, fish calls, pula 8bb
    flop: bet pot (8bb), fish calls, pula 24bb
    turn: bet pot (24bb), fish calls, pula 72bb

    Tym razem na riverze mamy stack 64BB i możemy spokojnie wrzucać allin, bo nie ma mowy o overbet'cie.
    Więcej na ten temat znajdziesz tam