Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Mam takie pytanie, może trochę bardzo początkujące (dlatego w tym dziale) ale od jakiegoś czasu mnie zastanawia.

    Kiedy warto re-raisować? Biorę pod uwagę sytuację na flopie i na turnie (bądź też na riverze ale nie w formie vbeta).

    Próbuję znaleźć jakąś sensowną sytuację, co chcemy nim osiągnąć?
    W dużej większości wypadków o wiele bardziej opłacalny wydaje się call co nam umożliwia wyciąganie value od gorszych rąk.
    Jedynie co nam daje to wyrzucenie blefów lub blefowanie.

    Widziałem tutaj na forum wiele rozdań w których najlepszym wyjściem był call bo re-raise spowodowałby pas.

    Tak samo w moim przypadku gdy jestem po drugiej stronie.
    Trafiając TPGK lub TPTK mogę uderzyć jeszcze na turnie (lub nawet na riverze) czego by przeciwnik nie osiągnął re-raisując mnie na którymś streecie (jeśli miałby lepszą kartą od mojej i chcąc wyciągnąć value).

    Tym tematem chcę tylko dowiedzieć się o jakiejkolwiek, nawet wyimaginowanej sytuacji w której moglibyśmy to zrobić

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    199
    The two golden reasons to bet:

    Value: To make worse hands call
    Bluff: To make better hands fold

    W wolnym tłumaczeniu reraise'ujemy po to aby:
    gorsza ręka nas sprawdziła
    lepszą wyrzucić z rozdania

    Oczywiście w dużym uproszczeniu i skrócie. Proponuję zabawę na naprawdę micro (NL2 max albo freerole) raise or fold.
    Ostatnio edytowane przez fafalo007 ; 01-03-2010 o 22:21

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Cytat Zamieszczone przez fafalo007 Zobacz posta
    The two golden reasons to bet:

    Value: To make worse hands call
    Bluff: To make better hands fold
    Z bluffem zgodzę się co zresztą napisałem.

    Ale jeśli chodzi o value z re-raisem (nie samym betem) to śmiem wątpić czy jakaś gorsza ręka nasz sprawdzi a jeśli już sprawdzi to na pewno jest to ręka którą by podbił potem (nie mówimy o re-raisie na riverze).

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2008
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    176
    Jest to w przypadku nuts vs. secound nuts... wtedy majac nuts'a masz value a secound nuts raczej ci zaplaci

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez Mielczar Zobacz posta
    nuts vs. secound nuts...
    U mnie na micro second nuts to często TPTK, albo overpara.

    to śmiem wątpić czy jakaś gorsza ręka nasz sprawdzi
    Spróbuj a zobaczysz, z czym ludzie potrafią sprawdzić. Draw, TP, AK na nietrafionym flopie, druga para, czy przebiją stosując super tajną taktykę megablefu.

    Też przez długi czas, na początku swojej gry widziałem tylko przyciski Bet/Call. Te inne są też przydatne i nie mówię tu z żadną złośliwością.
    Ostatnio edytowane przez fafalo007 ; 02-03-2010 o 08:41

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Nie no ja się z Tobą zgadzam jeśli chodzi o takie stawki. Ale ja właśnie jestem w takim momencie że staram się wyjść z tych stawek (gram teraz NL20) i właśnie zastanawia mnie idea tych re-raisów gdzie czasami można spotkać myślących graczy, którzy widząc przebicie, zaczynają się zastanawiać co ja tam trzymam i nie stackują się z byle czym