Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Otóż chciałbym żebyście wytłumaczyli mi jedną rzecz. Spotkałem się wczoraj już drugi raz z taką sytuacją: mam być na utg więc przed rozdaniem kart wrzucam straddla (2xBB w ciemno, wiadomo o co chodzi).

    Dalsza akcja na stole jest taka że kilku ludzi calluje mojego straddla, blindy dopełniają i akcja dochodzi do mnie. Chcę podbić bo mam dobrą rękę ale mi zabraniają. Niby nie mogę podbić bo nikt nie przebił mojego straddla.

    Myślałem że straddle stosowany jest jako trzeci blind kupujący sobie pozycję przed flopem, i jak akcja dojdzie do mnie to mogę zrobić co zechcę, nawet jeśli do mnie były same calle.

    Zdaje mi się że w HSP kiedyś widziałem taką sytuację, ktoś tam był na straddlu z dobrą ręką, do niego same calle i gracz na owym straddlu zagrywa raise. Jednak nie pamiętam w którym to było sezonie i czy tak akurat to szło.

    Jak to wreszcie jest?

    Może ktoś podać link do zasad które to wyjaśniają?

    Zaproponowałem zakład symboliczny o dyszkę, że jest po mojemu. I chcemy wiedzieć jak to jest oficjalnie.


    Pozdrawiam.

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    To jest do ustalenia. Jeśli gracie live straddle (a na to muszą się zgodzić inni gracze), to jest to jak dodatkowy blind i możesz potem podbić. Zwykłe straddle natomiast to po prostu podbicie w ciemno (i na o oczywiście inni nie muszą się zgadzać - możesz sobie podbijać w ciemno ile chcesz) - czyli jeśli każdy tylko sprawdził, nie możesz już raisować.
    Skoro nie było mowy, że jest to live straddle, to Twoi koledzy mieli rację.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 23-02-2010 o 19:48

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    231
    I tak jest ze mozna podbic majac stradlle bo grasz jako ostatni nie wazne czy podbili czy nie .

    Straddle - Straddle - Poker Glossary

    A straddle is a blind bet made by the person under the gun. A straddle bet is equivalent to two big blinds. The person who posts the straddle gets to bet last in the preflop round. A straddle is very ill-advised in a limit game because you are unnecessarily posting a large blind bet out of position. Straddles are more common for games such as pot limit Omaha, where the straddle acts to increase the stakes of the game.

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    To jest właśnie live straddle. A w "High Stakes Poker" było tak jak napisałem.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    To jest do ustalenia. Jeśli gracie live straddle (a na to muszą się zgodzić inni gracze), to jest to jak dodatkowy blind i możesz potem podbić. Zwykłe straddle natomiast to po prostu podbicie w ciemno (i na o oczywiście inni nie muszą się zgadzać - możesz sobie podbijać w ciemno ile chcesz) - czyli jeśli każdy tylko sprawdził, nie możesz już raisować.
    Skoro nie było mowy, że jest to live straddle, to Twoi koledzy mieli rację.
    To jest live straddle, nie podbicie w ciemno. Zawsze gramy przed rozdaniem kart live straddla 2xBB. Nigdy nie walimy np. w ciemno przed rozdaniem kart 10bb.

    Więc wychodzi na to że ja mam rację? Przy live straddlu mogę robić co zechcę?

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    231
    Przeczytaj pogrubione :P Tak masz racje mozesz robic co chesz

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    19
    w Hyacie było tak że straddle było live, a double straddle juz nie

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    To jest live straddle, nie podbicie w ciemno.
    No ale właśnie straddle to nic innego jak podbicie w ciemno do 2 bb. Natomiast live straddle to dodatkowy blind i jeśli tak ustaliliście (że to live straddle), to możesz potem jeszcze podbijać.

    Podsumowując, wszystko rozbija się o to, czy ustaliliście sobie, że to było straddle czy live straddle.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 23-02-2010 o 21:51

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Podsumowując:

    Live straddle = zawsze 2x BB
    Zwykły straddle = ile chcemy? tzn. np. 10x BB w ciemno?

    Jeśli tak to my zawsze gramy live straddle, ktoś kto chce go zagrać mówi "straddle" i wrzuca 2x BB, więcej nie może wrzucić. To jest właśnie ten live straddle.

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    321
    My poprostu mowimy "żywa", a jezeli wszyscy do nas scalluja mozemy przebic, zawsze wydawalo mi sie ze wszedzie tak graja