Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Z ciekawości włączyłem sobie na pokerstars kilka stołów NL400 i NL600 SH żeby popatrzeć jak grają prosi i może się czegoś nauczyć Ale z perspektywy moich mikro stawek kilka zagrań wydało mi się bardzo dziwnych, a już zupełnie nie rozumiem jednej rzeczy i prosiłbym o wyjaśnienie. Otóż niektórzy gracze (m.in. Góral) regularnie stosują przed flopem podbicia w wysokości 2 BB. Czemu? W zasadzie we wszystkich artykułach i książkach o grze cashowej standardowe przebicie to 3-4 BB i wydawało mi się, że ma to zastosowanie niezależnie od wysokości stawek na jakich się gra.

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Przyjęło się tak:
    a) w grach cashowych - otwieramy 3-4bb
    b) w turniejach MTT - otwieramy 2,2-3bb

    Te 2,2 tak orientacyjnie podałem, bo wiele osób stosuje small balla podbijając w MTT lekko powyżej 2bb ale nie jest to nawet 2,5bb, np. na blindach 50/100 podbicie do 233.

    W grach cashowych nigdy raczej mniej niż 3bb się nie otwiera. A standardowym podbiciem online jest 4bb. Ja z każdej pozycji z całym zasięgiem PFR otwieram 4bb.

    W turniejach bijemy mniej ponieważ:
    - zwykle większą cześć turnieju gramy ze stackiem 20-40bb, a nie jak w grach cashowych cały czas 100bb (normalni ludzie, nie sss)
    - w turniejach dbamy o takie sprawy jak pot control, tournament live a jak chcemy wiele rąk otwierać, np jakieś spekulatywne J9s z CO to lepiej starać się zachowywać niską pulą od początku rozdania niż walić 4bb i pompować ją do większych rozmiarów.
    Czyli po prostu im mniejsze podbicia stosujemy tym więcej rąk możemy rozgrywać.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 20-02-2010 o 11:46

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Ogladajac filmy szkoleniowe tez to zauwazylem (szczegolnie trenerow z wyzszych stawek). Generalnie z utg 3.5 im blizej buttona zmniejszaja do 2-2.5 zwiazane jest to z o wiele wieksza agresja w postaci 3betow pf na wyzszych stawkach wiec otwierajac mniej oszczedzaja a efekt generalnie jest podobny.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Karlos, ale Ty teraz piszesz o cashach czy mtt/sng?

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Cash.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    To ja do tyłu jestem z trendami. Nie wiedziałem że ktoś dobry może w cashu stosować otwarcie do 2-2,5bb (zwykle do 2bb podbijają donki, tyle że i z utg i z btn po 3 limpach :P ).

    Pewnie piszesz o SH. Ja gram FR i zostanę przy swoim 4bb.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Na nizszych stawkach nie ma to wiekszego sensu bo gracze nie sa tak dobrzy i o wiele czesciej nie maja problemu z graniem oop. Natomiast wyzej 1/2, 2/4, 3/6 SH na stolikach w wiekszosci siedza regularsi, ktorzy przed graniem OOP bronia sie light 3 betami (szczegolnie vs BTN open). Oczywiscie nie pisze tego z wlasnego doswiadczenia bo nie gram tak wysoko ale podsumowuje to co widzialem/slyszalem w kilkudziesieciu/kilkuset filmach z CR/LEGGO/DC.
    Imo otwieranie 4x w SH to za duzo z kazdej pozycji poza UTG moze.

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    ja otwieram 3x bb na FR za wyjatkiem BU (zawsze x2) i z CO (x2) jezeli mam przed soba kogos oznaczego kolorem charakterystycznym dla nitow. Imo optymalnie byloby jakos 2,31 np ale nie mam zadnych skryptow a recznie wbijac nie bede ;]

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2009
    Przegląda
    Wroclaw
    Posty
    40
    @ krolewicz
    A jaki limit grasz? Zawsze tak podbijales czy na nizszych limitach biles 4bb?
    Ja gram FR NL25 i bije z kazdej pozycji 4bb + 1 for limper. Zastanawialm sie czy jak z CO i BTN zejde do 3 bb to nie bede czesciej light 3betowano.
    Takie 2 bb to pewnie az zacheca do 3beta ;] Zalezy pewnie od tego jakie masz AtS.

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    NL100/200FR

    kiedys gralem open 4bb, ale za duzo otwieram zeby to mialo sens, ale gdy izoluje, to zawsze 4+1.

    ats 40+, niby tak, ale zeby ich 3bet mial sens to musza grac 8bb a ja moge light 4betowac do ~20, wumuszajac decyzje za caly stack inwestujac 1/5 tego co oni + moge flatowac i grac IP ze stosunkowo duzym spr

    a i ludzi otwierajacych za 4bb fajniej sie squeezuje