Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    Jako że ostatnio brakuje mi motywacji by osiągać pokerowe cele postanowiłem założyć wątek na wzór bloga. Być może przyda się to jakiemuś początkującemu graczowi, stąd też dział dla początkujących. Na samym początku zaznaczę że nie oczekuję że ktoś tu będzie zaglądał, ale każdy komentarz, także negatywny będzie mile widziany.

    Blog ten ma charakter pokerowy nie osobisty. Zamieszczał tu będę wyniki z sesji przemyślenia oraz czasami problematyczne sytuacje.

    Dlatego też o sobie nie będę zbyt wiele pisał, to że mam na imię Kuba i mam 18 lat powinno w zupełności wystarczyć, dodam tylko że pokerem interesuję się od dawna, ale zawsze brakowało mi samozaparcia by iść dalej, piąć się coraz wyżej by osiągać cele.

    Co osiągnięć pokerowych to nie mam się zbytnio czym pochwalić, ale mam cel by to poprawić z biegiem czasu.


    Aktualny bankroll:
    FullTilt: 123$
    Titan: 42$ (zamierzam wyrobić licencje HM)
    Gnuf Poker: 101$ (z Savvy wyrabiam bonus)


    Pierwszy cel jaki sobie stawiam to nauka gry SNG (poziom 5$ 45m & roll), wcześniej grałem cash ale ostatnio zakochałem się w Sitach.

    Poza tym potrzebny mi monitor do grania.



  2. #2
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    Wklejam statystykę mojego grania na FT z ostatnich dni.




  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Może przydałby się dział dla takich tematów. Sugerowałem to niedawno tutaj: http://forum.pokerzysta.pl/poker-w-i...tml#post342573

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    18
    Może jestem krótko na forum i nie mam nic do gadania, ale popieram Anoxica. Na forach bukmacherskich są działy, gdzie ludzie pokazują swoje typy, statystyki wygranych/przegranych w "swoich" tematach. Tutaj też by się coś takiego przydało szczególnie myślę dla początkujących graczy, gdzie mogliby obserwować wątki tych bardziej doświadczonych, którzy wklejaliby wyniki swoich sesji, analizy ciekawszych rąk itd. Myślę, że to byłaby dobra rzecz rozwijająca umiejętności zarówno jednych jak i drugich.

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Słowem mini blogi, w których każdy bardziej skupiłby sie na pokerze, analizie rozdań, zamieszczania swoich wyników i w ogóle

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    Po całodobowych zmaganiach z zupełną nowością dla mnie, czyli turniejami SNG na pewno mam dużo do relacjonowania, na początek podsumuje.

    Aktualny bankroll:
    FullTilt: 123 + 67 = 190$
    Titan: 42$
    Gnuf Poker: 101 + 11 = 112$


    A teraz co nieco o moich racjonalnych postępach:
    Nabrałem nieco doświadczenia i mogę śmiało powiedzieć że w fazie pierwszej gdy mam >30BB gram dobrze. Nie ma się tu z pewnością czym szczycić gdyż jest ona jednocześnie najłatwiejsza.
    Problemy zaczynają się później. Wszystko psuje dochodząc do final table. Gram źle wykonuję niepotrzebne steale, otwieram z early zbyt szeroko a w dodatku blindy stanowią lwią część mojego stacka. W sumiie grunt to wiedzieć co poprawić. W tym tygodniu zamierzam poprzyglądać się grze w jakiś filmikach, poczytać o strategii w tym etapie i pouczyć się troche ICM.
    Do kolejnych słabych punktów należy faza HU - totalna załamka

    Co poprawiłem:
    - bet sizing
    - gram zdecydowanie bardziej tight, szanuje żetony.
    - nie drowuje

    Na pewno dużym błędem była zmiana turniejów na TURBO ale następne sesje będę grał już NORMAL.

    Ogólnie mam niby roll na 2$ i roi >30% ale nie czuje się na nich do końca dobrze, czy uważacie że powinienem cofnąć się na 1$?
    Nie lubie swingów.

    Jakbyście mogli to dajcie namiary na jakieś pomoce naukowe.

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    Witam, wrzucam podsumowanie dzisiejszej sesjki. Ostatnio zainstalowałem Tournament Sharka ale nie jestem tym zbytnio zachwycony, w moim przypadku HM z hudem bardziej charakteryzuje grę przeciwników, ale być może jestem po prostu na zbyt niskim poziomie i mam zbyt małe doświadczenie w grach SNG. Co do samej sesji to w jej środku popadłem nieco w rutynę, dorwałem śpiucha i grałem na zero, przynajmniej dało mi to nauczkę by nie grać zmęczonym. Nadal totalnie nie idą mi HU, ale nad tym pracuję.
    Próbowałem nieco różnych SNG i doszedłem do wniosku że najlepiej czuję się na NORMAL 27man.
    Jutro postaram się nagrać swoją sesję i wrzucić tu może ktoś będzie na tyle miły że przeanalizuje moją grę. Pozdro


    Aktualny bankroll:
    FullTilt: 190 + 35 = 225$
    Titan: 42$
    Gnuf Poker: 112$
    Ostatnio edytowane przez Jakub W. ; 24-02-2010 o 21:27

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    .

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Co poprawiłem:
    - bet sizing
    - gram zdecydowanie bardziej tight, szanuje żetony.
    - nie drowuje
    Możesz rozwinąć?

    Ile grasz stołów na raz i jaki stosujesz bankroll management?

    PS: Do ICM polecam SNG Wizard. Trial jest chyba 10-dniowy, możesz przez ten okres katować quizy i sporo się nauczyć.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 25-02-2010 o 11:15

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2009
    Przegląda
    mondoshawan
    Posty
    159
    fajnie własne przemyślenia