Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    413
    Jest to moje wczorajsze rozdanie z Daily 30K na PS.
    Zostało ok 470 graczy czyli założenie pierwsze gry w MTT - ITM zostało wykonane.
    Aby dobrze zanalizować TO rozdanie potrzebne będzie nam jeszcze kilka rozdań poprzednich ponieważ całość dotyczy gry z jednym graczem 88Dirrrr88.
    Gracz, który według mnie często sprawdzał podbicia PF. Call PFR miał 20% - więc nie wiem czy to dużo czy mało ale moje steal raisy sprawdzał zawsze.

    Jego staty:
    VPIP 32/PFR 19.
    Ważne Fold to Bet 67% i C-bet na flopie 63%

    1 reka
    weaktight | Hand | T9s - No Limit Holdem Tournament

    2 reka
    weaktight | Hand | 65s - No Limit Holdem Tournament

    Mój leak w MTT to nieumiejętność pisania notatek.
    Wnioski jakie wyciągnąłem po 1 rozdaniu i obserwacji innych rozdań w których nie brałem udziału były takie, że nie robi c-beta bez zachaczenia się o flop. Druga ręką to próba kradzieży już na PF ze względu , że miał serię chyba z 3 podbić PF. Jego check na flopie i wniosek z obserwacji decyzja była jedna push.

    Jak opisać moje wnioski w krótkich i zwięzłych notatkach przy założeniu że gramy jeszcze 7 innych turniejów?

    Ok to teraz TO rozdanie - pozwolę je rozłożyć na części z prośba o " to co byście zrobili na moim miejscu"

    No Limit Holdem Tournament - PokerStars - 9 Players - $10+$1
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG teräsreisi7 (42,550)
    UTG+1 Julia4 (46,197)
    MP1 Hero (27,847)
    MP2 Leggylad (19,804)
    MP3 vanessdu91 (7,524)
    CO Bambuchelo (39,547)
    BTN 88Dirrrr88 (72,074)
    SB Hawwiej (80,908)
    BB GSZUCA (51,964)

    Blinds: 700/1,400 Ante 175

    Pre-Flop: (3,675, 9 players) Hero is MP1 : :
    2 folds
    Hero raises to 3,066,
    1 fold,
    vanessdu91 goes all-in 7,349,
    1 fold,
    88Dirrrr88 calls 7,349,
    2 folds,
    4283 to Hero (24781)?
    Call chyba bez wątpliwości - czy push?
    Sprawdzając mamy pot odsy prawie 6 do 1 i w razie nietrafienia flopa zostawiamy sobie jeszcze 14BB na grę.

    Hero calls 4,283

    Flop: : : : (25,722, 3 players, 1 all-in)
    Hero (20498)?

    Flop moim zdaniem dobry ale i nie rewelacyjny. Podejmując decyzję na flopie zastanawiałem się co może oznaczać ten flat call 88Dirrrr88 na PF. Wiele razy widziałem taką grę z QQ+ oraz AK więc ten K na flopie lekko mnie ostudził i nie zrobiłem push. Czy to był błąd ?
    Zestawiłem to z jego zakresem dodając pary 99+ oraz resztę zważywszy na często sprawdzenie flopa ATs+,AJo+



    Pytania:
    1 ) Czy warto podjąć próbę wygrania 60 / 40 w fazie ITM w celu podwojenia stacka ?
    2 ) Czy lepiej bezpieczniej zrobić check i poczekać na rozwój sytuacji
    3 ) Czy pushując OOP w sytuacji gdzie nie posiadamy informacji o jego ręce mamy jeszcze fold equity ?

    Najgorsze jest to, że nie miałem juz Time Bank na przemyślenie tego wszystkiego i zrobiłem bezpieczny check

    Hero checks, 88Dirrrr88 checks

    Turn: : (25,722, 3 players, 1 all-in)
    Hero (20498)?

    Tutaj zostawiam miejsce na Wasze decyzje.

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    IMHO dość słabo rozegrane...

    1) Ja pushuję to preflop, gdy tylko sprawdzimy to w puli będzie więcej niż mamy w stacku.

    2) Jeśli już zagrałeś jak zagrałeś preflop, to na takim flopie easy push z tym stackiem!! Zważając na wielkość Twojego stacka spadł dla Ciebie dość dobry flop + masz jakieś tam fold equity, na pewno niezerowe. Shove it!

    btw. jego zasięg jest szerszy niż ten który wklepałeś do PokerStove. Ma duży stack, jest agresywnym graczem, ma pozycję w rozdaniu -> zdecydowanie oceniłeś go zbyt tight. Ja bym do range dodał wiele suited connectorów/gapperów, niższe suited asy oraz offsuit broadway connectory (KQ, QJ etc).
    Sumarycznie imo coś typu: 77+,A7s+,KTs+,QTs+,J9s+,T8s+,97s+,87s,76s,ATo+,KTo +,QTo+,JTo
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 17-02-2010 o 15:57

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Te 2 ręce na weaktight też kiepsko rozegrane. z T9s z pierwszej call na turn jest fatalny - jesteś z tyłu przeciwko jego valuerange, a nawet jak blefuje z drawem do koloru to ma dużo outs (kolor + overkarta/karty) więc albo fold turn albo c/rai, dostałeś dodatkowe outs przeciwko jego range, więc możesz tutaj semiblefować mając jeszcze folding equity (+ ta 8 trafia niezłą część range, z którym grasz call pre i c/c flop). Co do 65s to albo fold pre flop albo po prostu shove. 3bet z taką ręką na 20bb stacku do niczego dobrego nie prowadzi - zostanie wam pot sized bet i villain jak coś trafi to po prostu ciebie sprawdzi.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Zupełna zgoda jeśli chodzi o 65s. Just fold or push it. Jak tutaj dostaniesz 4bet od niego to i tak będziesz musiał to sprawdzić i liczyć na szczęście (bo chyba oczywiste że 3bet/fold w fazie ITM mając 17bb nie wchodzi w grę...). Pushując masz większe folding equity. Tylko proszę, nie piszcie że 3bet do 8k wygląda mocniej niż allin, w turniejach online z niskim buy-inem bardzo rzadko kto tak myśli. Zdecydowanie częściej big stack spasuje na push za 17bb niż na 3bet do 7bb.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 17-02-2010 o 18:39

  5. #5
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    IMHO dość słabo rozegrane...

    1) Ja pushuję to preflop, gdy tylko sprawdzimy to w puli będzie więcej niż mamy w stacku.
    Pushujesz zakladajac ze 88Dirrrr88 sprawdzi twojego allina ? Bo ciezko mi zalozyc ze jest szansa na fold z jego strony.
    Jakos srednio mi sie ta opcja podoba. Co prawda mialem dluzsza przerwe w graniu, wiec moze jeszcze nie wrocilem na w miare sensowne tory myslenia turniejowego , ale jakos opcja call i obejrzenie flopa,a w tym wypadku push na flopie jest dla mnie najsensowniejsza.

    Poza tym jakos nie podchodzi mi tutaj steal blindow na tych stackach z tej pozycji.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Jesteśmy w ITM i mamy dość dobrą kartę na dobule up. Short mógł wsuwać z A6+/KT+/QJ+ i z tego typu wysokimi kartami mógł sprawdzić ten 88Dirrrr88 - być może odbierają sobie outy, włączam tryb gambol i wsuwam :P

    Ale jeśli zagrałbym tak pre jak OP, to na flopie to już super insta push, nie mamy na co czekać, władowaliśmy dużą część stacka do puli, trafiliśmy OSED - nie ma innej opcji.