Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    c/f turn. Taki cold call zbyt rzadko nie jest uber-monsterem żeby wrzucać tam później dodatkowe 100bb.

  2. #22
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    imo jezeli chcesz foldowac na jakakolwiek akcje, to as played fold do raise na flopie

  3. #23
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    a jezeli grasz raise flop i dostaniesz call? :E
    C/F na nieznanych i większość znanych. Taki call to prawie zawsze monster. Aby pokazać słabość i mnie nie wystraszyć, hehe. Co w sam raz jest IMO idiotyczne ponieważ osobiście chętniej sprawdziłbym pusha. Tzn. po takiej akcji push wygląda dla mnie słabiej niż call. Natomiast będąc na miejscu przeciwka sam zagrałbym pusha z monsterem. Aczkolwiek nie tylko z tym. Takie 5h6h na tym flopie wygląda niczego sobie. A 5s6s to już monster. Natomiast prawie na pewno nie świrowałbym z TT-QQ. Poza tym w rozdaniu jest szort wiec przeciwnik musi coś mieć.

    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    żeby wrzucać tam później dodatkowe 100bb
    Jakie 100? 200!

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    imo jezeli chcesz foldowac na jakakolwiek akcje, to as played fold do raise na flopie
    Znaczy się call AI shorta i jeśli ten trzeci przebije to pasujemy? To jest IMO trochę słabe bo IMO koleś nie tylko z monsterami może przebić. IMO nasz raise lepiej definiuje jego (i poniekąd naszą) rękę i w związku z koleś niekoniecznie będzie chętny to podjęcia próby outplayowania nas. W zasadzie to koleś może odnieść wrażenie że już jesteśmy na stałe przyspawani do puli.

    jdx
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 19-02-2010 o 14:11

  4. #24
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Ja nie jestem fanem zagrań raise/fold ale przy takich deep stackach w tej sytuacji to jest najsensowniejsza opcja imo.
    Raisujemy allin shorta do 110$, dostajemy 3bet i musimy tutaj zrzucić. Jeśli gramy z randomem (nie wiedzieliśmy że to uber donk) to nic tutaj nie bijemy prócz blefu. Jednak z racji takiej że short jest na allinie to ręka villaina będzie pokazana na showdownie, więc wątpię żeby to był jakiś blef.
    99-QQ (range który pasuje do jego zagrania pre) imo nie 3betuje naszego raisiu na flopie który to raise wygląda grubo.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 19-02-2010 o 14:52

  5. #25
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    wszystko zalezy od IQ o ktore posadzamy villaina

    debil i tak nie bedzie raisowac bez made hand
    madry i tak sie zallinuje ze wszystkim co ma 40%+ na AA bo wie, ze nie mozemy/nie powinnismy callnac
    przecietnych weakregow tam nie ma, bo sa weak ];

  6. #26
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    po przemyśleniu zaczyna mi się podobać ten raise/fold na flopie, przy czym preferuję mały raise, jakieś 100$. niedokładnie przeczytałem rozdanie i myślałem że to 44$ pochodzi od tego kolesia z deep stackiem, a nie shorta.

    natomiast ogólnie na flopie mamy nie najłatwiejsze decyzje, przeciw loose/passive donkowi na deepie wolałbym raisnąć overbet preflop do jakichś 50$, żeby zasymulować że commituje szorta zapominając o bożym świecie, a debil i tak pewnie callnie. i wówczas z miłą chęcia się zestackuję.

  7. #27
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    No proszę.
    Jdx przekonał wszystkich do zagrania, które nie istnieje*.
    To się nazywa persfazja. Brawo!


    * W którymś z wątków kilku forumuserów wypowiadających się i tutaj usilnie wywodziło, że takie coś jak raise for information nie istnieje.
    I domagali się podania przykładu takiego zagrania.

  8. #28
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    No proszę.
    Jdx przekonał wszystkich do zagrania, które nie istnieje*.
    Ja tutaj nie propaguję żadnych herezji tylko zwykły iso-raise w celu wyizolowania szorta.

    jdx

  9. #29
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    No proszę.
    Jdx przekonał wszystkich do zagrania, które nie istnieje*.
    To się nazywa persfazja. Brawo!


    * W którymś z wątków kilku forumuserów wypowiadających się i tutaj usilnie wywodziło, że takie coś jak raise for information nie istnieje.
    I domagali się podania przykładu takiego zagrania.
    ah ah ah jaki madrala, no prosze, proponuje najpierw porownac kontekst bo iso =/= raise for info o jakich tu najczesciej jest mowa

    co nie zmienia faktu, ze r/f w tej sytuacji imo jest daleki od optymalnego

  10. #30
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    No proszę.
    Jdx przekonał wszystkich do zagrania, które nie istnieje*.
    To się nazywa persfazja. Brawo!


    * W którymś z wątków kilku forumuserów wypowiadających się i tutaj usilnie wywodziło, że takie coś jak raise for information nie istnieje.
    I domagali się podania przykładu takiego zagrania.
    Uogólniłbym to bardziej na coś typu "raise dla informacji przy nie-deep efektywnych stackach" :P

    Tutaj imo na serio po 3becie na flopie nie mamy co brnąć w rozdanie z takim deep stackiem. Najgorsze jest to że gramy bez pozycji. Więc jakkolwiek w teorii wygląda zagranie raise/fold z AA na flopie tak tutaj jest ono imo najlepsze.

    na random playera na flopie imo:
    raise(shorta)/fold > call(shorta)/call niewielkiego 3beta > wsuwanie całego stacka na flopie > raise(shorta)/call 3beta