Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: QQ vs nit

  1. #1
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Co prawda mam z przeciwnikiem tylko 41 rąk historii, ale statsy 7/2 chyba nie wymagają komentarza. To, że w tym rozdaniu nie mam najlepszej ręki nie ulega wątpliwości. Najpierw podejrzany call 3beta oop pf, potem cholernie dziwna linia na flopie i turnie. 2 pytania:
    1) jak mogłem to zagrać aby zminimalizować straty?
    2) na jakie ręce go obstawiacie? Przyznam szczerze, że im dłużej patrzę na to rozdanie tym mniej zrozumiała wydaje mi się jego linia i tak naprawdę ciężko mi postawić go na JAKĄKOLWIEK rękę... Chyba tylko koszmarnie rozegrany set z flopa. ??
    PokerStars Game #39440156807: Hold'em No Limit ($0.10/$0.25 USD) - 2010/02/08 15:57:32 ET
    Table 'Riviera' 6-max Seat #6 is the button
    Seat 1: mue11er ($25.10 in chips)
    Seat 2: DerFuchsxxxx ($7.35 in chips)
    Seat 3: Ks4ndr ($25 in chips)
    Seat 5: Lynn999 ($13.45 in chips)
    Seat 6: MProdigy ($28.90 in chips)
    mue11er: posts small blind $0.10
    DerFuchsxxxx: posts big blind $0.25
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to MProdigy : :
    Ks4ndr: folds
    Lynn999: raises $0.50 to $0.75
    MProdigy: raises $1.50 to $2.25
    mue11er: calls $2.15
    DerFuchsxxxx: calls $2
    Lynn999: folds
    *** FLOP *** : : :
    mue11er: checks
    DerFuchsxxxx: checks
    MProdigy: bets $4
    mue11er: calls $4
    DerFuchsxxxx: folds
    *** TURN *** : : : :
    mue11er: checks
    MProdigy: bets $6.50
    mue11er: raises $12.35 to $18.85 and is all-in
    MProdigy: folds

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Well played. Ja takie syt gram podobnie. Checkujac turna dostajesz zwykle close to pot beta na river i generalnie masz rozkmine jesli nie spadnie dodatkowy scarecard. Linia ktora obrales pozwala Ci sie po pierwsze taniej zorientowac gdzie jestes a po drugie jak grasz z downem to czesto zcheckuje on do Ciebie i rivera myslac, ze zestackujesz sie tam ze swoja overpara i bedziesz mogl swoje QQ pokazac na showdownie.
    Ostatnio edytowane przez Karlos83 ; 09-02-2010 o 06:41

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Jesli on moze miec tutaj 66 czy 77 to moze miec tez 99, TT, JJ...

    Po co betowac turna jesli ma sie zamiar foldowac do reraise'a? Bardziej nie rozumiem tutaj linii Hero niz Villaina jesli mam byc szczery

    Bet dla informacji na turnie? to moze lepiej min raise zapodac?

    Albo bet/call albo check behind jak dla mnie...

    No i nic nie rozumiem z tego co Karlos napisal...To jak to lepiej rozegrac? check behind i check behind na river? czy bet/fold? Bo napisales well played a pozniej zupelnie co innego niz Hero zagral

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Zedytowalem troche posta moze byl nieczytelny
    Anyways myslenie, ze nit robi tak z 99-JJ jest naciagane imo.

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    ok, troche wiecej juz rozumiem

    tylko nadal nie rozumiem jaki jest sens betowania turna. Co nam daje informacja, ze jestesmy w plecy? W jaki sposob zmienia sie jego range przy callu albo shove? Czy ch turn nie poszerzamy range'a villaina o blef na river?

    Potrzebuje takich wyjasnien aby pojac cala magie tego rozegrania

    - betujac turn zawezamy jego range, ktory juz wczesniej zawezylismy 3betujac pre. Jaki jest tego sens jak wyciagniemy kase tylko z jego SZEROKIEGO ZAKRESU.

    - dlaczego nicior moze miec tutaj 66 a nie moze miec JJ. Karlos myslisz, ze na NL20 koles zrzuci over pare? dont think so...

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Zdecydowanie przeceniasz poziom kretynizmu tight villainów micro stawek.

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Zwróć uwagę Kejsper na statsy przeciwnika (co prawda tylko po 41 rękach, ale bardzo wymowne), a potem na jego linię. Nie wydaje Ci się to podejrzane? Koleś który przez 40 rozdań grał prawie tylko fold. Nagle calluje 3bet będąc bez pozycji, a potem jeszcze gra tak dziwnie. Właśnie dlatego betuję turn (ale niedużo) żeby nie dostać na river bet pot i zgadywać gdzie jestem.

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    156
    Ja bym 3betowal do 3.25, ch trurn bym gral.

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Rozmiar 3beta jest ok, chyba że masz reada na gracza, że nie lubi zrzucać do 3betów - wtedy chcesz zbudować jak największą pulę tak szybko jak to możliwe. Bez takiego zagrania warto nie 3betować tak dużo, bo i tak villain będzie w rozdaniu oop także nie musimy mu tak bardzo ucinać implied odds, po drugie pozwala to na balansowanie 3bet range'u i okazjonalne 3betowanie light bez budowania wielkiej puli w przypadkach, w których zostaniemy sprawdzeni. Pozwoli to na więcej możliwości w grze post flop.

    Co do betu na turn to jest proste założenie - betuje się żeby sprawdził ciebie gorszy układ albo żeby villain spasował lepszą rękę niż twoja. W tej puli ani jedno, ani drugie raczej nigdy się nie stanie -> don't bet the turn. Na river w zależności od rozmiaru beta call albo fold. Przy w miarę atrakcyjnych pot odds opłaca się sprawdzić, bo na pewno część range villaina (40 rąk to mała próbka, mógł być card dead po prostu) to overplayowane niższe overpairs. Po zaledwie 40 rozdaniach nie można dawać komuś od razu kredytu na KK+.

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Cytat Zamieszczone przez Kejsper Zobacz posta
    ok, troche wiecej juz rozumiem

    tylko nadal nie rozumiem jaki jest sens betowania turna. Co nam daje informacja, ze jestesmy w plecy? W jaki sposob zmienia sie jego range przy callu albo shove? Czy ch turn nie poszerzamy range'a villaina o blef na river?

    Potrzebuje takich wyjasnien aby pojac cala magie tego rozegrania

    - betujac turn zawezamy jego range, ktory juz wczesniej zawezylismy 3betujac pre. Jaki jest tego sens jak wyciagniemy kase tylko z jego SZEROKIEGO ZAKRESU.

    - dlaczego nicior moze miec tutaj 66 a nie moze miec JJ. Karlos myslisz, ze na NL20 koles zrzuci over pare? dont think so...
    Odnosnie szerokiego zakresu zastanawiam sie co masz na mysli w przypadku nita callujacego 3 beta OOP a potem callujacego flopa. Jego zakres w takim przypadku to tylko i wylacznie PP 33-JJ. Czyli grajac vs taki range co wolisz: sprobowac pokazac QQ za okolo 50-60% beta na turnie (bo wtedy jest szansa, ze utrzymasz inicjatywe w rozdaniu i koles checknie do Ciebie river dodatkowo jesli bedziesz w dupe to odrazu sie o tym dowiesz) czy wolisz checknac i callowac na river unimproved (ofkorz masz te 5% szans na trafienie seta ) pot beta? Bo imo w takiej sytuacji zawsze taki bet dostaniesz.
    Imo myslenie, ze nit wpierdala tutaj allina na turnie z 99-JJ jest błędem (postaw sie w jego sytuacji, zrobilbys tak? Jesli tak to chyba tylko jako blef?).
    Ostatnio edytowane przez Karlos83 ; 09-02-2010 o 15:52