Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: QQ vs nit

  1. #11
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez Karlos83 Zobacz posta
    Odnosnie szerokiego zakresu zastanawiam sie co masz na mysli w przypadku nita callujacego 3 beta OOP a potem callujacego flopa. Jego zakres w takim przypadku to tylko i wylacznie PP 33-JJ. Czyli grajac vs taki range co wolisz: sprobowac pokazac QQ za okolo 50-60% beta na turnie (bo wtedy jest szansa, ze utrzymasz inicjatywe w rozdaniu i koles checknie do Ciebie river dodatkowo jesli bedziesz w dupe to odrazu sie o tym dowiesz) czy wolisz checknac i callowac na river unimproved (ofkorz masz te 5% szans na trafienie seta ) pot beta? Bo imo w takiej sytuacji zawsze taki bet dostaniesz.
    Imo myslenie, ze nit wpierdala tutaj allina na turnie z 99-JJ jest błędem (postaw sie w jego sytuacji, zrobilbys tak? Jesli tak to chyba tylko jako blef?).
    Tylko, ze ja mam zupelnie inne spojrzenie na ta sprawe.

    Po pierwsze dzisiaj na jednym stole po 40 rozdaniach gralem 35/35 a na drugim stole 8/2, na 3 25/8 a na 4 bylo 23/21. Wyciagnij wnioski z tego. Koles moze byc nitem a za 10 rozdan okaze sie, ze jest TAGiem.

    Jak Twoja linia wyglada ze strony villaina? sflopowalem seta(albo mam AA), jak na 3betowana pule flop nie jest taki zly, wiec calluje standardowego cbeta. Na turnie znowu uderzasz to juz czas zeby wrzucic reszte mojej kasy do pota, bo robi sie niebezpiecznie.

    Jak grasz ch na turnie to:
    1. nie dajesz mozliwosci pushowania turna przez villaina
    2. dajesz mu mozliwosc betowania 99, TT, JJ (a to wlasnie od tych rak tylko wyciagasz value) na river bo przeciez okazales slabosc na turnie wiec rownie dobrze mozesz miec AKo.

    Nie ma sie co bac tutaj wyoutdrawowania bo AK ma vs nasze QQ 12%, nizsze pockety po 5%.

    Co do tego, ze zawsze dostane bet na river - nie ma to znaczenia tak naprawde bo chyba nie spodziewasz sie, ze koles na turnie bedzie callowal tutaj gorsza reke?

  2. #12
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Imo na turnie moze gorsza callowac tj. wlasnie wspomniany przez Ciebie zakres 99-JJ a reraisa dostaniesz tylko od mocniejszego ukladu. Poza tym od tych rak wezmiesz value max dwa razy wiec co za roznica czy bedzie to flop i turn czy flop i river. A plusem jest to, ze jak jestes pobity to wiesz juz na turnie.
    Widocznie mamy inne spojzenia kiedys gralem identycznie jak mowisz ale uwazam, ze ta linia jest lepsza w przypadku gdy jestes pobity. Winrate na tych limitach mialem 12bb/100 z duzej probki (50k+) rozdan wiec chyba cos dziala

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Skoro zamierzasz wyciągnąć 2 ulice value od villaina (a to max, tak jak napisałeś) to czekając na turn osiąga się:

    1) jego calling range, który mamy pobity, czasami sam zabetuje na river (i to nie o pot), czasami zagra c/c -> nie straciliśmy value + liczenie, że sprawdzi ciebie tutaj niższa overpair zawsze jest nieco naciągane, bo villain może poddać sytuację oop, gdzie nie jest pewny czy nie będzie musiał jeszcze sprawdzić beta na river
    2) na river możesz sprawdzić jego bet, jeśli nie będzie o pot - włożysz w rozdanie tyle samo, co przy betcie na turn a dajesz villainowi szansę na blef

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Heh ok kazdy ma swoj system nie mam zamiaru nikogo na sile przekonywac. Gralem tak i tak osobiscie dla mnie rozwiazanie bet flop, bet/fold turn jest lepsze. Jesli ktos uwaza za lepsza linie bet, check, bet (or call) niech tak gra

  5. #15
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    check turn, call/fold river

    imo czesciej tam bedzie KK/AA niz set

  6. #16
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    mam z przeciwnikiem tylko 41 rąk historii
    Za mało, żeby stwierdzić, że jest taki czy owaki.

    Co do rozdania check turn, chyba że zamierzasz sprawdzić c/r'a.

  7. #17
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    122
    Witam na forum
    Obie linie są spoko linia bet na turnie/bet na river na małpkę która sprawdza nas tu z parka.
    check na turn decyzja na river na myślącego taga.

  8. #18
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    call pf na takiego turbo nita
    Ostatnio edytowane przez igiel3 ; 11-02-2010 o 06:45

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    nit coldcallowal zza plecow innego coldcallera ;]

  10. #20
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    122
    bet informacyjny jest z dupy wiadomo.
    Tylko np.gramy z dobrym agresywnym graczem flop nasz cb -sprawdzony na flopie jest draw w kolor.Turn trzecia karta w kolor my trzymamy tptk.Kolor ,tplk jest w jego zasięgu.Nie mamy pozycji i betujemy i jest to praktycznie bet dla informacji bo kolor nas sprawdza,raisuje a tplk pasuje.Czyli zagranie według zasady lepsze pasują gorse sprawdzają nie ma zastosowania.
    Bo w tym przypadku linia check/call na turn jest z dupy indukujemy blef z tą tplk ale jak gracz jest myślący po naszym check na river zajebie nam na twarz solidnie i kupa.Jeśli się mylę to mnie poprawcie.Wiadomo przeciwko małpkom można się bawić w blok bety.
    Ostatnio edytowane przez lolo2 ; 12-02-2010 o 14:41