Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    1) Jak rozgrywacie ręce z zakresu JJ+, AK+ we wczesnej fazie turnieju? Poniżej przedstawiam dwie sytuacje gdzie w obu blindy są 10/20 mamy z drugim graczem po $1500.

    a) Dostaję kratę z tej grupy (powiedzmy AKo) i jestem na wcześniejszej pozycji w stosunku drugiego garcza. Podbijam 4xBB (mikrostawki) gracz mnie przebija. Co dalej? Wydaje mi się, że call jest tutaj najgorszą opcją. Pozostaje push lub fold. Jak wy rozgrywacie taką sytuację. Zaznaczam, że tutaj nic nie wiem o graczu bo jest początkowa faza turnieju.

    b) Tutaj drugi gracz ma przewagę pozycji. Najpierw on podbija 3xBB. Jak powinienem się zachować? Push?

    2) Jak gracie w początkowej fazie turniejów turbo? Tutaj chodzi mi konkretnie o limpowanie przed flopem. Kiedyś przeczytałem artykuł gdzie było napisane, że się raczej nie limpuje w turniejach o takiej strukturze blindów. Czyli przykładowo blindy 20/30 ja siedzę na środkowej pozycji i mam na ręce JTs, przede mną dwóch gości limpuje więc mam oddsy 3,5 : 1.

    3) Jak poprawnie pushować shorty w fazie allin? Chodzi mi generalnie o zakresy rąk. Dwa przykłady, w których blindy są na poziomie 400/800 + ante. Ja jestem na SB, koleś jest na BB i wszyscy do nas spasowali:

    a) BB ma $8.000 ja mam też $8.000

    b) BB ma $8.000 ja mam $20.000.

    W drugim przykładzie push z szerszym zakresem?
    Dzięki i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez luktoja ; 05-02-2010 o 15:16

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    1) Jeśli to turnieje turbo wielostolikowe to nie wiem jak jest poprawnie, ale za to czytałem swego czasu (jak się takich turków imałem) na 2+2 wypowiedzi regularsów, którzy grindują 12 180-tki turbo i wyżej na ps i oni nie zrzucają pre flop TT+ i AQ i się z tym stackują nawet na pierwszym lvlu. Może trochę crazy, ale pewnie shaun fu@#%ng deeb wie lepiej.

    2) Tu zależy dużo czy to STT czy MTT. W STT na pierwszych lvlach naprawdę nie ma co się wychylać i limpowanie kart typu TT-JJ utg jest okej (zakładając, że grasz powiedzmy 6,5 STT turbo i wyżej, bo na mikro pewnie JJ można się stackować pre easy). Tak samo limp behind JTs na middle nie jest super - raczej na co/btn. W MTT zupełnie inaczej, ale to wynika z bardzo prostej różnicy między tymi dwoma rodzajami turniejów - w MTT szukasz okazji żeby zarobić żetony/podwoić się ręką z implied odds i budować stack, w STT starasz się dotrwać do kasy.

    3) Jak obaj macie po 10bb to w wojnie blindów push any two (w fazie z ante i przy założeniu, że nie jest to bubel, wtedy gra się dużo bardziej tight). Jak masz 24bb to sprawa wygląda dużo inaczej - masz dobry stack i nie musisz pushować wszystkich dookoła, bo nie jest ci tak bardzo potrzebne wygranie blindów + ante. Pushować wtedy możesz dalej z szerokim zakresem, ale już nie any two. Dodatkowo jeśli jesteś big stackiem a jest bubel to warto w takich sytuacjach w ludzi strasznie napierdalać, bo grają zdecydowanie bardziej tight w celu wkulania się do kasy.

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    1. Ja w początkowej fazie turnieju rozgrywam 99+ AQ+. Staram się nie pchać w 3betowane pule jeśli nie chce włożyćć stacka. Czasem wole zagrać cc z JJ lub AK niż wpiepszać się w problematyczne spoty na początku turnieju. Mimo że też gram micro to podbijam 3bb, od 50/100 2,5bb, a od 500/1k 2,25bb. Co do sytuacji z AK to ja raczej gram fold. Do drugiej sutuacji to zależy czy masz jakies notki na niego, że gra jak donk czy cos to wtedy 3bet albo push. Na unkown polecam cc i jak cos trafimy to walczymy a jak nie to pas i nie tracimy zbędnie stacka.

    2. Limpuje pp i AJ,ATs,KQ,KJs,QJ z lp. Ze sb dopełnie z sc lub one gapperem. Jak mam dużo limpów to i Aq zoverlimpuje. Natomiast jak mam AK to już pushuje, bo niechce się bawić po flopie jak by mnie kilku sprawdziło.

    3. W obu przypadkach dla mnie fold. Jak dla mnie to stack 10bb to bezpieczny stack i przy złej karcie po prostu odpuszczam.

    Oczywiście chodzi mi o sng mtt. Sam jestem graczem początkującym.

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    A korzystałeś kiedyś z jakiegoś źródła nauki gry według icm? Bo skoro bvb obaj po 10bb w fazie z ante potrzebujesz dobrej ręki żeby pushować, to chyba jednak nie sngwizard- polecam

  5. #5
    1) zakres który podałeś podbijam - 10/20 do 100, 15/30 do 150, 25/50 do 200, 50/100 do 300 pozniej razy 2,5 bb. Taki schematem gram jak multitabluje warto rowniez zwrocic uwage na swoja pozycje i akcje przed i po tobie czasem czesc mojego odrobine zakresu AJo+ 1010, jest do zrzucenia lub zallinowania.

    1a)zalerzy ile cie przebija bo jesli on robi shove to AKo jestem wstanie zrzucic, nie potrzebuje tagieo coinflipa na poczatku turnieju tymbardziej ze ja przebijem do 100 lub 150 i mam jeszcze zetony, jesli to jest nie wiazace z pula w co watpie to jestem w stanie to callnac i A lub K na flopie allin

    1b)allin

    2) wogole nie gram JTs chyba ze mam oddsy tak jak mowisz i wtedy tez limp po co mam budowac pule z watpliwa reka, w zasadzie to do blindow 100 gram zakres podobny do tego co podales w 1) i zwykle przebijam, niska para limp

    3) zalerzy od ilosci graczy na stole, im mniej ty szerszy zakres tak srednio to:

    a)b) Qxo 22+ allin, dotego dochodzi np jak agresywnie gralem wczesniej, bo czasem jestem tak w stanie zagrac z any two a czasem zrzuce QJ

    Jakby ktos mial jakies uwagi bardzo prosze chetnie poczytam.
    Ostatnio edytowane przez marek ; 08-02-2010 o 00:45