Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Witam.

    Od niedawna korzystam z S&G Wizard i mam kilka pytań do graczy używających tej aplikacji:

    1) Czy ten program rozróżnia turnieje turbo od klasycznych? Chodzi o to, że jednak turnieje turbo powinno się grać bardziej na zasadzie all-in/fold więc i decyzje będą trochę inne. Może można gdzieś ustawić jaki turniej chcę analizować?

    2) Czy "push" znaczy zawsze allin czy po prostu poprzez "push" określane jest, że należy wykonać jakąś akcję? Pytam, bo ostatnio się dowiedziałem, że w turnieju turbo 18 man powinienem w fazie blindów 10/20 ze środkowej pozycji z KK zrobić "push"...
    Czyli mam nie podbijać 2,5BB tylko od razu all-in?

    3) Jak Waszym zdaniem należy dostosowywać model ICM do danych stawek? Na niższych stawkach allinujemy z nieco gorszymi kartami i z nieco gorszymi sprawdzamy? Chodzi mi oczywiście o nakreślenie tego jak to powinno wyglądać. Zdaję sobie sprawę z tego, że decyzje będą zależały od graczy z jakimi gramy.

    To tyle. Dzięki i pozdrawiam.

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    SNG wiz nie daje wskazówek kiedy co podbić tylko z jaką reką możesz zagrać all in na danej pozycji przy danych stackach i blindach. Turbo czy nie nie ma tu znaczenia, bo to po prostu jest obliczane na podstawie modelu matematycznego, który mówi o opłacalności danego zagrania. Sprawdzanie czegokolwiek sng wizardem na blindach 10/20 mija się z celem - tutaj chodzi o sytuacje kiedy schodzisz do stacka ~12BB i niżej kiedy wchodzisz w fazę push/fold.

  3. #3
    1)nie ma znaczenia czy turniej jest turbo czy zwykly, twoje zagranie zalezy tylko i wylacznie od A)kart, B) stackow, C)blindow D)pozycji - wszystko to jest identyczne w turnieju gdzie blindy zmieniaja sie co minute i w tym co zmieniaja sie co 10 min.

    2) w turniejach 18man na stars, nie podbijaj 2.5bb na 10/20... wg mnie najlepiej podbic do 100, czyli 5bb - to i tak nie ma znaczenia dla przecietnego donka, bo on jak ma sprawdzic to i tak sprawdzi.
    Pushujesz KK jesli masz nadzieje ze ktos cie sprawdzi, ja na przyklad pushuje czasami jak ktos z wczesnej pozycji otwiera 5bb bo to pokazanie sily i licze na to ze sprawdzi mnie z tym AQ+ 33+ (tak, 33 to mocna karta z ktora sie kolesie stackuja na 10/20, wkoncu moga zlamac AK!)

    trzeba podbijac jak najwiecej, zeby jak najbardziej pokarac donkow za swoje limp/calle z J6o

    3) odwrotnie kolego
    na niskich stawkach musisz bardziej tight pushowac, i bardziej tight callowac boooooooooooooo:
    kolesie nie wiedza co to folding equity, czyli jak pushniesz w nich a5, to on i tak cie snapnie z J9s i masz flipa.
    kolesie nie wiedza co to folding equity i ICM, wiec zwykle jak przy/przed bublem podbijaja to czesciej beda miec reke niz ktos kto rozumie gre i bedzie abusowal twoje BB majac 57s na rece i pushujac za 10bb w ciebie.

  4. #4
    Tez mam kilka pytan(pewnie glupich) odnosnie Wizarda,bo zupelnie sie na nim nie znam.
    1)Co to jest empirical opponent modeling? Czy dobrze rozumiem,ze jest to ustawianie zasiegow przeciwnikow na podstawie ich wczesniejszej gry?
    2)Czy jesli srednio w 85% przypadkow zagralem dobrze wedlug Wizarda,to jest dobry czy zly wynik,czy w ogole nie ma to znaczenia?

  5. #5
    zalezy od poziomu na ktorym rozwiazujesz test, na tym co jest ustawiony defaultowo wiecej niz 2-3% sie mylic nie powinnienes, co innego na najtrudniejszym, tam juz nie jest tak gladko imo

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez 8dyb8 Zobacz posta
    zalezy od poziomu na ktorym rozwiazujesz test, na tym co jest ustawiony defaultowo wiecej niz 2-3% sie mylic nie powinnienes, co innego na najtrudniejszym, tam juz nie jest tak gladko imo
    Chyba niedokladnie napisalem pytanie. Nie mowie o testach bo one sa dosyc latwe,tylko o tym jak sprawdzam wlasna gre.

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    181
    Podlacze sie, zeby nie otwierac nowego tematu.
    Czy w turniejach 90 i 180 w formule knockout gramy bardziej agresywnie w stosunku do normalnych? Pytam, ze wzgledu na dodatkowy zarobek.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Mam pytanie techniczne. Co zrobić kiedy wizard nie widzi turniejów zagranych na pokerstars? Tzn przestał widzieć trzeba kliknąć open tournament folder ale potem nie mam co wpisać