Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 126
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    uroczyscie ogłaszam pierwsze wyniki oraz wstepna punktacje południowej ligi pokerowej:
    1. Wiktor 12 pkt szczesliwe 56off
    2. Bonc 11 pkt polish professor strikes back
    3. Ice 10 pkt " o pot"
    4. Palo 9 pkt mizeria
    5. Ownerek 8 pkt chyba był...
    6. Prezes 7 pkt jak zwykle spokoj
    7. Maniek 6 pkt szyderczy usmiech
    8. Franc 5 pkt lekki pluski
    9. Excel 4 pkt cos nie zarlo
    10. Draz-o 3 pkt frycowe
    11. Frux 2 pkt to samo
    12. Michi 1 pkt sponsor


    ogolnie bylo extra frekwencja maksymalna oby tak zawsze
    do puli ligowej wplynelo 30zl na start tazke całkiem porzadn apula powinna nam sie do ostatniej srody maja uzbierac
    pozdrawiam wszystkich i zapraszma nastepnym razem
    palo

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Mam nadzieje ze nie macie nic przeciwko podzieleniu starego watku, wydalo mi sie ze skoro oficjalnie rozpoczeliscie lige to i przyda sie nowy temat .

    btw. bo nie pamietam, co bedzie sie dzialo ze skladkami?

  3. #3
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa / Częstochowa
    Posty
    1,114
    Ja też nie pamiętam co ze składkami ale mam dobry pomysł
    Przeznaczmy je na piwko dla Kirka :P

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    juz wyjasniam
    zakonczenie ligi planowane jest na ostatnia srode maja
    skladki idą do puli zwyciezcow
    pierwsza trojka otrzyma stosowne puchary za sezon 04/05 a reszta składek zostanie własnie rozdzielona pomiedzy pierwsza trijke powiedzmy w wysokosci 50% 30% 20%
    pzdr

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Witam
    Uwazam ze punktacja nie powinna zalezec od liczby graczy, lecz byc stala. Najlepiej przyjac punktacje uzywana w skokach narciaskich. Aczkolwiek nie zdarza sie zeby gralo nas 30, wiec proponuje ogrinalna punkatcje podzielic przez 2 ( i lekko zmodyfikowac).
    Tak wiec wygladalaby ona nastepujaco:

    Miejsce Punkty
    1 50
    2 40
    3 30
    4 25
    5 20
    6 17
    7 14
    8 11
    9 8
    10 5
    11 4
    12 3
    13 2
    14 1

    Lepsza jest punktacja, w ktorej liczba graczy nie jest zalezna od liczby grajacych, a to dlatego ze na koniec moglby sie okazac ze ktos nie bedzie nam sie pojawial zeby zanizyc frekwencje i liczbe punktow za 1 miejsce.
    (pozatym premiowana jest frekwenckja, kazda nieobecnosc to strata pewniej liczby punktow)

    2 sprawa, to moim zdaniem udzial w naszej zabawie poinnien byc dobrowaolny, kto chce byc klasyfikowany, daje 2,50zl do puli. Kto nie grywa z nami regularnie, moze poprostu tak sobie pograc.

    Kolejna sprawa jest ustalenie czy robimy skladke od kazdego rebuya, czy tez moze od pierwszego. Uwazam ze jezeli przyjmiemy ze robimy skladke tylko od pierwszego to nalezaloby przyznawac punkty karne, za nastepne rebuye.

    Klasyfikacja po zmianach: (wg. mojej propozycji):
    1. Wiktor 50 pkt
    2. Bonc 40 pkt (minus rebuye) -9pt?
    3. Ice 30 pkt (minus rebuye) -??
    4. Palo 25pkt (minus rebuye) -6pkt??
    5. Ownerek 20 pkt (bez rebuy :P)
    6. Prezes 17 pkt
    7. Maniek 14 pkt
    8. Franc 11 pkt (minus rebuy) -1pkt?? (rebuy za 20zl)
    9. Excel 8 pkt (minus rebuye) -9pkt??
    10. Draz-o 5
    11. Frux 4 pkt
    12. Michi 3 pkt (minu rebuye) ???

    taka punktacja moim zdaniem bedzie premiowala najlepszych i wyloni zwyciesce ktory bedzie najlepszy w calym przekroju naszych gier.
    Za kazdy rebuy przyznawalbym -3 pkt, chodzi o to zeby premiowac w rankingu dobra gre, a nie gre w stylu rebuy - all in, renuy all in.

    Pozatym dla urozmaicenia podawalbym tez w naszych rankingach kto na jaki plus lub minus wyszedl, za 2 miesiace to bedzie ciekawe zestanwianie, np. +600, -1000 hehe aczkolwiek wszyscy zainteresowani musiliby sie zgodzic

    Na koniec mojego przydlugiego maila, podsumowanie naszej ostatniej gierki
    ownerek chyba byl i rugnal kilka razy palo, co widze po komentarzu umknelo jego uwadze oczywiscie wszyscy byli pod wrazeniem gry, naszego nowego kolegi ici. Blazej postanowil sprawdzac all in z a9, i samemu grac all in z kj us.
    Niekonwencjonalna gra profesora bonca po raz kolejny skuteczna, len franc na piwo zarobil. A maniek bez dawnego blysku, ale to pewnie dlatego ze siedzialem w poblizu i hamowalem jego zapedy hehe Prezes moja szkola grania lol no a Michi coz, kiedy pokazal zwycieski kupon na 400zl , stalo sie oczywiste kto zostanie dzisiejszym sponsorem.

    Z ciekwszych parti to 95 wiktora vs AA michiego. flop plotki turn 9 river 9 kilka stritow na riverze exela no i wiekszosc partii ici

    pozdro

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Tychy
    Posty
    501
    Witam
    Propozycje ownerka, jakkolwiek ciekawe,
    to uważam, że w większości są do kitu

    Po pierwsze,
    liczba pts powinna zalezec od liczby graczy, a to dlatego, że zdarzają się takie sytuacje,
    że jest np 4 chętnych do gry i grając w tak małym gronie, nawet jak przegrasz 200zł to masz 4te miejsce i 25pts co nijak nie przekłada się na zdobycie 4tego miejca wśród 12tu grzczy

    Jestem za tym aby zostać przy dotychczasowej punktacji,
    a za czołowe miejsca natomiast dawać bonus np:
    1. +6pts
    2. +4pts
    3. +2pts
    Ten system gwarantuje wyróżnienie punktowe dla najlepszych i nie powoduje sytuacji, o której wyżej pisałem

    Po drugie:
    co do wpłacania tych 2.50 do puli to kategorycznie powinno być to obowiązkowe bo jest to kwota nieduża, na którą każdego stać
    a jeśli będzie to dobrowolne to co drugi się wypnie i z nagród nici

    Po trzecie
    Punkty karne za rebuye
    Można się nad tym zastanowić lecz trzeba wziać pod uwagę, że ktoś wchodzi do gry za 50 a inny za 100zl, wysokość rebuyów też nie jest równa, wymieniamy się kasą na stole z powodu braku odp. liczy żetonów itp... itd...
    Jeżeli już to można zrobić np tak, że ktoś kto w sumie wchodzi do gry ponad 100, dostaje 1pts karny, ponad 150, 2pts i tak dalej
    sprawa do przedyskutowania

    To moje skromne propozycje;
    Nie myślcie, że piszę to dla tego, że wygrałem i ostrzę sobię zęby na nagrody :wink: bo i tak nie będę na co drugim, trzecim spotkaniu (ach ta praca..) i pewnie nie nadgonię tych co mogą przyjechać co tydzień

    Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia w środę
    Wiktor

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Cytat Zamieszczone przez VITORIO
    Witam

    Po pierwsze,
    liczba pts powinna zalezec od liczby graczy, a to dlatego, że zdarzają się takie sytuacje,
    że jest np 4 chętnych do gry i grając w tak małym gronie, nawet jak przegrasz 200zł to masz 4te miejsce i 25pts co nijak nie przekłada się na zdobycie 4tego miejca wśród 12tu grzczy
    Chodzilo mi o to zeby punktacja motywowala do obecnosci. Prawdpodobnie pula na nagrod przy koncu wyniesie ok 3000zl. Chodzi o to zeby nie bylo sytuacji, zeby brakowalo ludzi do gry.
    Natomiast przy koncu moze zaczac sie kalkulacja -...to nie przyjde 3 razy, umowie sie jeszcze z kolega, bedzie ich malo do gry i tak bede pierwszy...



    Cytat Zamieszczone przez VITORIO

    Po drugie:
    co do wpłacania tych 2.50 do puli to kategorycznie powinno być to obowiązkowe bo jest to kwota nieduża, na którą każdego stać
    a jeśli będzie to dobrowolne to co drugi się wypnie i z nagród nici
    Chodzi mi o to ze jak ktos chcialby np. dolaczyc do nas w styczniu, i tak juz nie mialby szans na wygranie, wiec bez sesnu byloby zeby musial sie dorzucac. Tak samo jak ktos kto pojawia sie sporadycznie. Udzial w zabawie powinien byc dobrowolny.

    Cytat Zamieszczone przez VITORIO
    Po trzecie
    Punkty karne za rebuye
    Można się nad tym zastanowić lecz trzeba wziać pod uwagę, że ktoś wchodzi do gry za 50 a inny za 100zl, wysokość rebuyów też nie jest równa, wymieniamy się kasą na stole z powodu braku odp. liczy żetonów itp... itd...
    Jeżeli już to można zrobić np tak, że ktoś kto w sumie wchodzi do gry ponad 100, dostaje 1pts karny, ponad 150, 2pts i tak dalej
    sprawa do przedyskutowania
    Jak nie ma zetonow, a komus brakuje zetnow, to jest to zwykly rebuy. kazdy wie co jest rebuyem.


    Cytat Zamieszczone przez VITORIO
    Nie myślcie, że piszę to dla tego, że wygrałem i ostrzę sobię zęby na nagrody :wink: bo i tak nie będę na co drugim, trzecim spotkaniu (ach ta praca..) i pewnie nie nadgonię tych co mogą przyjechać co tydzień
    No to wlasnie wygrywajac caly czas, mialbys duze szanse na triumf, przy mojej punktacji. Wydaje mi sie ze premiuje ona najbardziej czolowe miesca.

    pzdr

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    widze ze rozpetala sie dyskusja dotyczaca zasad punktacji srodowej poludniowej ligi pokerowej
    zapraszam wiec wszystkich do wygloszenia swojej propozycji na najblizszym srodowym spotkaniu; decyzja forum będzie wiążąca aby zamknąć póki co ten temat
    także obecność obowiązkowa tych co chcą i oczywiście tych co nie chcą uczestniczyć w dyskusji
    startujemy 17 także o 17 kto będzie ze swoja propozycją przegłosujemy i zabieramy sie do konkretów
    pzdr do środy

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Tychy
    Posty
    501
    Skąd Ci się Leszek wzięło 3000?
    możliwe że się uzbiera ale pod warunkiem
    ze wplacisz od siebie ze 2tyś hihi

    twje propozycje i argumenty ja zwykle nietrafione :P

    Pozdr
    Wik

    ps.w środe będę, a jakże, z zamiarem umocnienia się na 1szym miejscu

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    elo wyniki wczorajszego spotkania śląskiej ligi:
    1. Dr Excel 6 pkt na ja duzy + ale do mnie jesczze troche braklo
    2. Palo 5 pkt poczatkowo nice pozniej very bad na koniec medium
    3. Vitorio 4 pkt tez poczatek mocny i zjazd...
    4. Bonc 3 pkt tu za to 2 faza spoko i dobre karty 0 kasy
    5. Ownerek 2 pkt tak jak wszyscy nadziewal sie co jakis czas na excela
    6. Maniek 1 pkt witamy w klubie sponsorow


    do puli ligowej wplynelo kolejne 15zl takze suma to 45zl
    pierwsza 5 klasyfikacji poki co po 2 srodach:
    1. Vitorio 16
    2. Bonc i Palo po 14
    4. Ownerek, Ice i Excel po 10

    pozdrawiam wszystkich i prosze o lepsza frekwencje nastepnym razem
    palo