Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42
  1. #31
    Dołączył
    Jan 2005
    Posty
    296
    Cytat Zamieszczone przez perfectto Zobacz posta
    A teraz pytanie przy okazji sposobu z UKa. Czy legalne pieniądze byłyby z takiego sposobu: lot we wakacje na wyspy, założenie konta w banku i powrót do kraju, a następnie operacje cashout: PokerRoom -> Konto brytyjskie -> konto polskie?
    W przypadku US or sth: wygraliśmy pieniądze będąc na wyspach.
    Pieniadze sa legalne jesli zostaly wygrane podczas pobytu w UK. Jesli wygrane zostaly w PL to sa nielegalne. Rozumiem ze pytasz o to czy US sie zorientuje ze "zalegalizowales" wygrane w ten sposob. Ale na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedziec.

    Cytat Zamieszczone przez Chakalaka_MamDużegoPtaka Zobacz posta
    Właśnie tego samego bym się chciał dowiedzieć.
    Zastanawiam się tylko nad jedną kwestią - skoro wypłacam na konto w UK, to czy trzeba tam wypełnić jakiś papier pro forma do tamtejszej skarbówki (mimo, że podatku nie ma) i czy, żeby te pieniądze były czyste w 100% nie trzeba spędzić określonej ilości dni na wyspach?
    Wygranych hazardowych nie trzeba deklarowac w UK.
    To jak dlugo przebywasz w UK ma znaczenie jedynie do okreslenia Twojej rezydencji podatkowej czyli pod ktory system podatkowy podlegasz.
    Ja to rozumiem tak ze kazde wygrane w UK sa legalne niezaleznie od czasu przebywania.
    Czyli jesli wyjezdzasz na tydzien na wakacje do szkocji. Ciagle pada wiec mlocisz cale dnie w pokera. Twoje wygrane sa legalne. Twoja rezydencja podatkowa sie nie zmienia wiec nadal podlegasz pod polski US zakladajac ze mieszkasz normalnie w PL. Czy takie wygrane podlegaja jakiemus podatkowi w PL nie mam pojecia.

    Cytat Zamieszczone przez Chakalaka_MamDużegoPtaka Zobacz posta
    Jeśli jest wymagana kwestia pobytu tam przez większą część roku żeby podlegać w tej kwestii po prawo brytyjskie, to trzeba by się u jakiegoś znajomego w UK zameldować i tyle.
    W UK nie ma meldunku. Zazwyczaj potwierdzasz swoj adres rachunkiem za prad, gaz itp. lub wyciagiem bankowym. Jesli sie tu mieszka na stale to warto rowniez zarejestrowac sie w electoral register, czyli spisie wyborcow. Niektore firmy czy banki uzywaja go do dodatkowej weryfikacji naszego adresu.

  2. #32
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Cytat Zamieszczone przez nawias Zobacz posta
    gdy dokonasz wpłaty srodkow niewiadomego pochodzenia na swoje konto w polskim banku to US nie bedzie mial zadnych zastrzezeń ?
    Nie sadze zeby to byly podejrzane srodki - mogles zarobic bedac za granica, mogli Ci podarowac rodzice, mogles zaoszczedzic w skarpecie itp itd - co innego z przelewem z kasyna - tam us ma czarno na bialym skad srodki i sie nie wytlumaczysz.

  3. #33
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Chcesz powiedziec ze jak w gotowce bede wplacal 100k pln na konto to 'moglem sobie zarobic za granice'? nie robmy z US debili

    Kielbax - ja tu nie mysle o sobie, ale o innych. Z tego co pamietam tez siedzisz w anglii wiec my problemu nie mamy.

    Nowe przepisy mowia o monitorowaniu takich tranzakcji z hazardu online. Co z nami po powrocie do kraju? Co by chcial od nas US jakbysmy wrocili do kraju i przelali sobie kase z pokera bezposrednio na nasze PL konto? Na pytanie co to za pieniadze: zarobione w pokera podczas naszego pobytu w UK.

    Kielbax / Chaka -> w 2007 zostala podpisana umowa o omijaniu podwojnego opodatkowania tych samych pieniedzy z UK. Wiec pieniadze ktore tutaj zarobisz przez weekend powinny bez z miejsca legalne w PL chyba ze ja czegos nie widze. Niech obecni w PL napisza zapytanie do US (maja obowiazek odpowiedz w przeciagu X dni) i sie dowiedza.
    Tego za Was nie zrobie...
    Ale w chwili obecnej rezydentura podatkowa nie jest potrzebna do niczego, poniewaz podatek placi sie w miejscu zarobkowania pieniedzy i tyle.
    Jedynie pewnie trzeba z pit'em 36 wypelnic zalacznik o zarobkach z zagranicy i wpisac podatek 0 pln

  4. #34
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Cytat Zamieszczone przez eLPe21 Zobacz posta
    Chcesz powiedziec ze jak w gotowce bede wplacal 100k pln na konto to 'moglem sobie zarobic za granice'? nie robmy z US debili
    Mialem na mysli mniejsza kwote - jak w 1 poście wątku.

  5. #35
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3
    czyli ogolnie kwoty opiewajace do 1000zl mozna smialo wyplacac na konto bankowe???

  6. #36
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3
    I jeszcze jedno. Zalozmy ze przelewm kase z pokera na netteler, dalej na jakas bukmacherke (wszystko rozumiem za darmo) i wtedy juz legalnie moge wyplacic z bukmacherki na konto bankowe. Czy o czyms zapomnialem, bo wydaje mi sie to az za proste jak o tym mysle...

  7. #37
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    tak - zaklady bukmacherskie w internecie sa rowniez nielegalne, wiec to nic nie zmienia.

  8. #38
    witam , na tym neteller to można sobie wyrobic tą karte za darmo tak i nie wplacac na neteller zadnych środków żeby ja przyslali ? i działa ona jak normalna karta platnicza ?,

  9. #39
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    nie wiem czy rozumiesz. po co Ci karta, skoro nie bedziesz mial srodkow na netellerze?

  10. #40
    wiem ale chce wyplacic sobie z jakiegos pokerroomu kase wlasnie , i wtedy bede mogl sobie wybrac w bankomacie tak ?