Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Jakie dziwne zagranie. A co ma zrobić, podbić 2,5BB i grać oop jak jakiś cymbał go sprawdzi?

  2. #22
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Jakie dziwne zagranie. A co ma zrobić, podbić 2,5BB i grać oop jak jakiś cymbał go sprawdzi?
    +1

    Nie wiem co jest dzownego w tym zagraniu. Pushuję tutaj np. z AA i donki mnie sprawdzają :P

  3. #23
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Nie wymyślaj co myśli donk w turniejach za 1$ bo się przegrzejesz. Nie mniej w rozdaniu z AQ sprawdziłem bo on tu może pushować również słabsze asy i pary. Więc mam flipa. Poza tym jak przegram to wciąż mam w stacku 12bb i jakąś tam perspektywę gry. Pokazał AK ale Q na turnie i jestem happy . Rozadnie z TT też pushowałem , tu się nadziałem na coin flipa z AK o ile pamiętam i go przegrałem

    Co ciekawe ostatnio miałem podobne rozdanie do tego z TT. Ta sam ręka. Limp. Ja z CO podbijam. BU pushuje, limper sprawdza. Ja folduje i BU:K8, limper 87s. Dlatego pushuje TT na tym limicie(nie zawsze dobrze)

  4. #24
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    13
    Zacznijmy od tego że analiza rozdania od perspektywy "AA" jest co najmniej ekstremalna.

    I moje zdanie jest takie, że all-in w tym wypadku wygląda słabo - dla poparcia mojej tezy - jeśli powtarza się w miarę często zwykle robie wówczas notatkę "dziwny push" i bazuje na tym i nie jestem rozczarowany.

    Z matematycznego punktu widzenia:

    Takiego pusha należy zgarnąć 9 razy ( 9x150 = 1350 ):

    Z pozycji UTG mamy przed sobą 8 graczy, statystyka mówi że jeden z nich ma rękę z górnych 13% - czyli względnie niezłą, z którą takie coś można callnąć ( potencjalnie ).


    Ostatecznie myślę że na takie zagranie należy zwrócić szczególną uwagę - w tym sensie jest dla mnie dziwne

  5. #25
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    W stt to nie chodzi wcale o limit i tak luźne dostosowywanie zakresów. Ja pamiętam jak grałem sity po 3-5 dolarów to poszerzyłem zakres niezrzucalnych rąk na niskich blindach z KK+ do QQ+, JJ już są za słabe a co dopiero TT. Zbyt często gość ma chociaż jedną overkartę i to daje ci 30% szans na wyrzucenie siebie z tego turnieju a pozostałe 70% to ewentualny doube up, który jeszcze ci kasy nie wygrywa. W graniu stt sng podstawą jest zrozumieć w którymś momencie, że 100 żetonów zaoszczędzonych są więcej warte niż 100 żetonów od kogoś wygranych. Musisz nauczyć się zrzucać silne ręce bo bez tego lipka będzie moim zdaniem.

    Co do sprawdzenia z AQ to jeśli przyjmiesz, że gość jest jakkolwiek rozsądny to możesz ustalić jego range tam na 66+ i AJs+ AQo+ -> przeciwko temu zakresowi masz 40% equity więc o co chodzi? Nie pamiętam nawet czy to był już lvl z ante, bo jeśli bez to mógłbyś z range wyrzucić 66 i AJs.

    studentciak: tu chodzi o to, że on z każdą ręką, którą chce zagrać powinien wrzucić all-in pre, bo właśnie w preflopie jego equity jest największe - ma jakieś tam przyzwoite pot equity jak zostanie sprawdzony + folding equity. Jeśli tylko podbije i zostanie sprawdzony to często traci 20% swojego stacka + na flopie pot będzie wynosił ponad pół tego co mu zostało, więc robiąc jakikolwiek cbet będzie pot commited -> mając ak/aq high traci więc swoje equity jak nie trafi bo często sprawdzi go jakaś parka jak się zahaczy z kolei średnimi parami będziesz zgadywał na boardzie z overcards "czy akurat mu siadło". TYLKO SHOVE
    Ostatnio edytowane przez Leszek ; 27-01-2010 o 19:11

  6. #26
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    13
    Leszek:

    Przyznam ,że dla mnie to jest dość trudne - sytuacja w której masz 10-15 BB - zwykle w tej fazie unikam gry i gram tylko bardzo mocne ręce na dobrej pozycji będąc świadomym że tylko krok do fazy późnej - tzn wolę tu przeczekać aż dojdę do momentu w którym bede pewny swoich zagrań, a co na ten temat mówi Twoje doświadczenie?

    [edited]

    Dodam, że taka sytuacja ma bardzo często miejsce - gdy we wczesnej fazie nie udało mi się w prosty sposób podwoić czy ugrać trochę żetonów
    Ostatnio edytowane przez studentciak ; 27-01-2010 o 20:10