Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Blindy 100/200, grubszy turniej live, stolik dziewięcioosobowy.

    Nie oceniajcie decyzji preflop, przyjmijcie, że to np. "missclick" - zamiast wrzucić żetony 100 i 500 wrzuciliśmy dwie setki bo kolory były podobne. Przeciwnicy nie sądzą, że chcieliśmy raisować.

    Gracze w akcji:
    - villain na SB - wiemy, że ma pojęcie o grze, do tej pory raczej tight, choć lubił zobaczyć tanie flopy, nie robił żadnych wariackich akcji.
    - hero - najaktywniejszy przy stoliku, pre openlimpował około 20% pul, które grał, później agresywny, ale też bez szaleństwa.

    Do nas foldy, mamy na UTG+3 , limpujemy, z cutoffa limp od murka, SB dokłada, BB czeka.

    Flop:

    SB uderza za 525, BB fold, my raisujemy do 1525, cutoff fold.

    a) czy foldujemy, kiedy dostaniemy RR do 4000?

    Villain calluje.
    b) czy foldujemy, gdy na turnie wyskoczy i dostaniemy bet 2500?
    c) czy przy tym turnie i checku gościa betujemy, jeżeli tak to ile i co przy RR?
    d) przy dwóch checkach na turnie i na riverze czy foldujemy na bet 2500?

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Stacki graczy?

  3. #3
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Sorry, my 25 tysięcy, villain 20.

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Ja nie raisuję flopa. Piszesz, że SB ogarnia grę, więc wątpię żeby opłacił linię raise flop, bet turn, bet river ze średnią ręką czy Kx. Bardzo możliwe, że próbuje ukraść pulę (limpy preflop, mało prawdopodone żeby ktoś miał Kx + nie ma drawów, więc nikt nie będzie zbierał). Board bardzo bezpieczny dla naszego AK + mamy pozycję i jesteśmy w stanie kontrolować rozdanie. Przy jego 3-becie na flopie zrzucam. Bardzo mocno to wygląda. Zobaczył za pól darmo flopa możliwe jest np. K8s, ciężko mi sobie wyobrazić by tak agresywnie grał na początku turnieju jakieś KQ/KJ, tymbardziej że Twoja linia również jest silna, open limp i raise na flopie K82 rainbow.

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Raise flopa for thin value chyba jest ok, ale przeciwko dobrze ogarniającemu cokolwiek villainowi już niekoniecznie - nie będzie często kontynuował ze słabszą parą króli oop. Najlepiej chyba call flop, bet turn jak poczeka i na bezpiecznym river jakiś mały value bet 1/2 puli chociaż nie wiem czy nawet nie check na którejś ulicy. Myślący villain naprawdę rzadko opłaci tu kilka ulic z gorszym układem. A co do przewijającego się pytania co jak dostaniesz 3bet w którymś momencie to insta muck imo.

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    337
    Ja grałbym tak.

    a) tak.

    b) nie. call

    c) Tak. Bet 2700-3100. przy RR z bólem fold.

    d) Tu mam największy problem z decyzją... ale chyba zagrałbym call...

    /edited/
    lol zapomniałem co to za sekcja... nie gram "grubszych turniejów live"... jeszcze nie gram... mam nadzieję...

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Nigdy nie grałem grubych turniejów live więc gdybym debiutował to jako nowicjusz gram:

    1) Z bólem fold (tu musiałem przemyśleć, ale skoro piszesz że gość jest tight to nie sądzę że tutaj 3bet bluff gra)
    2) Call
    3) Ja betuję między 1/2 a 3/4 puli i niestety tutaj zrzucam na raise.
    4) Call
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 25-01-2010 o 13:34

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    10
    Dobrze byłoby wiedzieć jak ten gracz zachowuje się kiedy już dobre karty dostanie. Szczególnie, że to turniej live - moim zdaniem o wiele łatwiej się podejmuje tam decyzje na podstawie zwykłej obserwacji. Ale pomińmy to.

    Twierdzisz, że ten gracz lubi oglądać tanie flopy.
    Tak też zrobił - obejrzał taniego flopa.
    Zakładam, że gdyby miał jakąkolwiek parę, to przebiłby już na flopie - to by mu pozwoliło na zorientowanie się o sile rąk oponentów (w teorii).
    Przy takim założeniu możemy podbijać ile się da.
    Ewentualną dopuszczalną przeze mnie opcją jest trafienie na ręce czegoś w stylu QQ i slowplay.
    W tym wypadku również podbijamy ile się da (zakładam, że nie posiada na ręce pary asów, ani pary króli).
    Dlatego też w mojej opinii:
    a. nie foldujemy, wrzucamy all-in licząc się nawet z tym, że może on mieć po prostu problemy z odpuszczeniem takiej puli (to że gra tylko niezłe karty nie znaczy, że jest super graczem).
    b. nie, dla mnie albo bet albo po prostu all-in
    c. ja bym dał z 3/4 puli i napotykając na rr wrzucił all-in
    d. all-in

    Teraz kilka słów wyjaśnienia:
    Nie jestem świrem (może trochę), ale jeśli zakładam, że mam najsilniejszą rękę to gram agresywnie. Albo ten all-in go wystraszy, albo wejdzie i najprawdpodobniej przegra. Cóż... albo ja przegram.
    Gram tak, bo nie widzę po prostu możliwości trafienia trójki. Limp z niską parą? To zależy od tego jak grał wcześniej. Mówisz, że oglądał tanie flopy - pytanie z czym je oglądał? Kiedy kontynuował grę, a kiedy pasował już na flopie? Kiedy przebijał na limpowanym flopie?
    Zbyt wiele pytań ;P
    Jednak ten raise wygląda na zwykłą próbę kradzieży puli i na to bym po prostu stawiał gdyby to była powiedzmy - nasza pierwsza rozgrywka online. Jednakże już call po naszym rr mówi mi, że posiada jakąś wysoką parę (ale nie zbyt wysoką).

    Tak właściwie to mnie zastanawia - co on miał?
    Ostatnio edytowane przez Berith ; 25-01-2010 o 15:40

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Jeśli w turnieju w limped pot chcesz się stackować 100bb deep z TPTK to nh albo ja już nic nie wiem o pokerze.

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    mi sie raise @ flop nie podoba, bo wydaje mi sie, ze wiecej value niz check/callujac 3 strity lub betujac po jego checku od gorszej karty niz wyciagniesz. A w ten sposob latwo sie mozemy wylevelowac z tego rozdania przy ewentualnym 3b lub raise na pozniejszym stricie