Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    10
    Nie uwierzę, że ktoś kogo można określić jako tight wejdzie mając 82 na ręce. Mając dwie pary ten call po rr byłby dziwny. Mogę się założyć, że miał albo parę TT, JJ, QQ albo K i słabego kickera.

    Poza tym gdy nasze 82 jest suited to jeszcze lepiej bo czasem tutaj flopniemy kolor
    Można wejść mając 56s ale nie 82s. To zbyt głupie.

  2. #22
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Pisałem ogólnie, nie patrząc że na sb siedzi gracz tight. Po prostu 82s jest tutaj czasami do dorzucenia, jak czujesz że flopując 2 pary+ na pewno trochę żetonów wyciągniesz.

    Poza tym K2s i K8o już tutaj nie są marginalnym callem z sb więc śmiało ten gracz może mieć taką rękę w rozdaniu.

    Poza tym jeśli już mówimy o flopowaniu koloru to 82s>56s

  3. #23
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    10
    Poza tym jeśli już mówimy o flopowaniu koloru to 82s>56s
    Pewnie... Gdybyśmy mieli wejść all-in preflop to tak by to wyglądało. Tutaj jednak liczymy na kolor lub strita.
    Pisałem ogólnie, nie patrząc że na sb siedzi gracz tight.
    Z podanych informacji wynika właśnie, że rywal gra tight (i ogląda tanie flopy... ale nie uwierzę, że aż takie).

  4. #24
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    337
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta

    Nie oceniajcie decyzji preflop, przyjmijcie, że to np. "missclick" - zamiast wrzucić żetony 100 i 500 wrzuciliśmy dwie setki bo kolory były podobne. Przeciwnicy nie sądzą, że chcieliśmy raisować.
    Tak sobie czytam raz jeszcze i nasuwa mi się taki wniosek, że ogromnie trudno jest o tym zapomnieć. Ten "missclick" komplikuje tutaj sytuację chyba najbardziej jak można by ją skomplikować... Nie bardzo wiemy gdzie jesteśmy w tym rozdaniu...

    Próbując jednak zapomnieć o "missclicku" zagrałbym tak jak pisałem wcześniej...

  5. #25
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez Berith Zobacz posta
    Dobrze byłoby wiedzieć jak ten gracz zachowuje się kiedy już dobre karty dostanie. Szczególnie, że to turniej live - moim zdaniem o wiele łatwiej się podejmuje tam decyzje na podstawie zwykłej obserwacji. Ale pomińmy to.

    Twierdzisz, że ten gracz lubi oglądać tanie flopy.
    Tak też zrobił - obejrzał taniego flopa.
    Zakładam, że gdyby miał jakąkolwiek parę, to przebiłby już na flopie - to by mu pozwoliło na zorientowanie się o sile rąk oponentów (w teorii).
    Przy takim założeniu możemy podbijać ile się da.
    Ewentualną dopuszczalną przeze mnie opcją jest trafienie na ręce czegoś w stylu QQ i slowplay.
    W tym wypadku również podbijamy ile się da (zakładam, że nie posiada na ręce pary asów, ani pary króli).
    Dlatego też w mojej opinii:
    a. nie foldujemy, wrzucamy all-in licząc się nawet z tym, że może on mieć po prostu problemy z odpuszczeniem takiej puli (to że gra tylko niezłe karty nie znaczy, że jest super graczem).
    b. nie, dla mnie albo bet albo po prostu all-in
    c. ja bym dał z 3/4 puli i napotykając na rr wrzucił all-in
    d. all-in

    Teraz kilka słów wyjaśnienia:
    Nie jestem świrem (może trochę), ale jeśli zakładam, że mam najsilniejszą rękę to gram agresywnie. Albo ten all-in go wystraszy, albo wejdzie i najprawdpodobniej przegra. Cóż... albo ja przegram.
    Gram tak, bo nie widzę po prostu możliwości trafienia trójki. Limp z niską parą? To zależy od tego jak grał wcześniej. Mówisz, że oglądał tanie flopy - pytanie z czym je oglądał? Kiedy kontynuował grę, a kiedy pasował już na flopie? Kiedy przebijał na limpowanym flopie?
    Zbyt wiele pytań ;P
    Jednak ten raise wygląda na zwykłą próbę kradzieży puli i na to bym po prostu stawiał gdyby to była powiedzmy - nasza pierwsza rozgrywka online. Jednakże już call po naszym rr mówi mi, że posiada jakąś wysoką parę (ale nie zbyt wysoką).

    Tak właściwie to mnie zastanawia - co on miał?
    Zeby jakos sensownie postawic odpowiedzi na pytania kleopl to musisz co najmnie wejsc na level 2 myslenia bo narazie jestes na pierwszym. Zebys mnie wiecej wiedzial na czym to polega to pomysl sobie, ze jestes przeciwnikiem i jako przykladowe rece wstaw sobie tpgk, air, 2pary+. Teraz jestes soba - masz ak i robisz tak jak napisales w swoich odpowiedziach. Nastepnie znowu przenosisz sie i jestes przeciwnikiem. Raz masz tkgk,, raz air, raz 2p+, co robisz z kazda z tych rak, gdy dostajesz akcje opisane w swoich odpowiedziach?
    Ostatnio edytowane przez robu5t ; 26-01-2010 o 10:12

  6. #26
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    10
    Zebys mnie wiecej wiedzial na czym to polega to pomysl sobie, ze jestes przeciwnikiem i jako przykladowe rece wstaw sobie tpgk, air, 2pary+.
    Dobra, zastanówmy się nad tym co ja bym zrobił mając:
    1. tpgk: all-in (czyli po rr wrzucam wszystko)
    2. air: check/fold (czyli wyrzucam jeszcze przed flopem)
    3. 2p: all-in (znów po rr wrzucam wszystko)
    Nie ma żadnych 4-bet, nie ma żadnych call po rr.
    Ten gracz robi raise i robi call - skoro gra tight, to najprawdopodobniej znaczy, że ma jakąś (niższą od naszej) parę. Tyle.

  7. #27
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    337
    Cytat Zamieszczone przez Berith Zobacz posta
    Dobra, zastanówmy się nad tym co ja bym zrobił mając:
    1. tpgk: all-in (czyli po rr wrzucam wszystko)
    2. air: check/fold (czyli wyrzucam jeszcze przed flopem)
    3. 2p: all-in (znów po rr wrzucam wszystko)
    Nie ma żadnych 4-bet, nie ma żadnych call po rr.
    Ten gracz robi raise i robi call - skoro gra tight, to najprawdopodobniej znaczy, że ma jakąś (niższą od naszej) parę. Tyle.
    Every TPGK = All in?

    Coraz mocniej przekonujesz mnie, że twoja "metoda" na grę w pokera sprowadza się do trzech słów:

    "ALL IN or FOLD"

    Ja jestem kiepskim, początkującym choć dużo uczącym się graczem, ale chyba nawet Tobie mogę dawać rady: zmień taktykę...

    P.S. "Value bet" mówi Ci to coś?
    Ostatnio edytowane przez Cain ; 26-01-2010 o 12:00

  8. #28
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Drogi graczu o nicku "Berith":
    Poznałem już Twoją opinię, proszę, nie pisz już więcej w tym wątku. Dziękuję!

  9. #29
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Drogi graczu o nicku "Berith":
    Poznałem już Twoją opinię, proszę, nie pisz już więcej w tym wątku. Dziękuję!

  10. #30
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    231
    Cytat Zamieszczone przez Cain Zobacz posta
    P.S. "Value bet" mówi Ci to coś?
    All in =/= value bet ?? :O