Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11
    W przeciwieństwie do niektórych, wydaje mi się, że w takim pocie trzeba thin-raisnąc flop dla informacji. SB leaduje w trzech graczy na suchym boardzie i naprawdę trudno zawęzic rozsądnie jego zakres. Raise pozwala przejąc kontrolę nad rozdaniem lub w miarę tanio się z niego wycofac.

    a) tak, raczej z niczym słabszym by tak nie zwariował, tym bardziej, że raisowaliśmy mając za sobą gracza;

    b) w tej fazie turnieju odpuszczam, wygląda to mocno;

    c) check behind, pot control, po to był raise na flopie żeby nie budowac teraz duzej puli z 1p. River call(d) lub po checku jakiś mały bet 2000-2200, Kx-y mogą zapłacic, a ogarniający gracz chyba by monstera typu set v-betował zamiast indukowac blef

  2. #12
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez Tabi Zobacz posta
    W przeciwieństwie do niektórych, wydaje mi się, że w takim pocie trzeba thin-raisnąc flop dla informacji. SB leaduje w trzech graczy na suchym boardzie i naprawdę trudno zawęzic rozsądnie jego zakres. Raise pozwala przejąc kontrolę nad rozdaniem lub w miarę tanio się z niego wycofac.
    a jakie informacje dostaniesz gdy:
    a) dostaniesz raise
    b) dostaniesz call
    c) dostaniesz fold

    ?

  3. #13
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez Tabi Zobacz posta
    W przeciwieństwie do niektórych, wydaje mi się, że w takim pocie trzeba thin-raisnąc flop dla informacji. SB leaduje w trzech graczy na suchym boardzie i naprawdę trudno zawęzic rozsądnie jego zakres. Raise pozwala przejąc kontrolę nad rozdaniem lub w miarę tanio się z niego wycofac.
    Czyli chcesz tu blefować na flopie?
    Jaki sens ma blef tutaj w multipocie?

  4. #14
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    331
    Tez mi sie nie podoba raise na flopie, tak naprawde raisujac tutaj reprezentujemy reke lepsza niz mamy w rzeczywistosci.. bo po naszym limpie to na co nas mozna obstawic? sety? Air? Z czym innym tutaj raisujemy? Mozemy chyba tylko liczyc na to ze bedzie callowal wlasnie dlatego ze reprezentujemy tak waski zasieg.. ja tam na tak bezpiecznym flopie wole callowac i dac mu sie dalej valueownowac/ taniej dojsc do showdownu. I tak malo prawdopodobne jest zeby on callowal nasz raise i pozniej c/c 2 streety z gorsza reka. Chyba ze raisujemy po to zeby zrobic c/ behind turn i miec tanszy showdown ale chyba to nie jest zbyt dobre zagranie.
    BTW dobrze by jednak bylo wiedziec dlaczego w tym rozdaniu byl LIMP, bo moze miec to jednak wplyw na rozegranie na flopie.. ale rozumiem ze w tym przypadku to nie ma znaczenia/ faktyzcnie byla to pomylka..

  5. #15
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    jedyne co mi przychodzi do glowy to limp/backraise ale stacki jakby za glebokie

  6. #16
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    337
    Cytat Zamieszczone przez Berith Zobacz posta
    Dobrze byłoby wiedzieć jak ten gracz zachowuje się kiedy już dobre karty dostanie. Szczególnie, że to turniej live - moim zdaniem o wiele łatwiej się podejmuje tam decyzje na podstawie zwykłej obserwacji. Ale pomińmy to.

    Twierdzisz, że ten gracz lubi oglądać tanie flopy.
    Tak też zrobił - obejrzał taniego flopa.
    Zakładam, że gdyby miał jakąkolwiek parę, to przebiłby już na flopie - to by mu pozwoliło na zorientowanie się o sile rąk oponentów (w teorii).
    Przy takim założeniu możemy podbijać ile się da.
    Ewentualną dopuszczalną przeze mnie opcją jest trafienie na ręce czegoś w stylu QQ i slowplay.
    W tym wypadku również podbijamy ile się da (zakładam, że nie posiada na ręce pary asów, ani pary króli).
    Dlatego też w mojej opinii:
    a. nie foldujemy, wrzucamy all-in licząc się nawet z tym, że może on mieć po prostu problemy z odpuszczeniem takiej puli (to że gra tylko niezłe karty nie znaczy, że jest super graczem).
    b. nie, dla mnie albo bet albo po prostu all-in
    c. ja bym dał z 3/4 puli i napotykając na rr wrzucił all-in
    d. all-in

    Teraz kilka słów wyjaśnienia:
    Nie jestem świrem (może trochę), ale jeśli zakładam, że mam najsilniejszą rękę to gram agresywnie. Albo ten all-in go wystraszy, albo wejdzie i najprawdpodobniej przegra. Cóż... albo ja przegram.
    Gram tak, bo nie widzę po prostu możliwości trafienia trójki. Limp z niską parą? To zależy od tego jak grał wcześniej. Mówisz, że oglądał tanie flopy - pytanie z czym je oglądał? Kiedy kontynuował grę, a kiedy pasował już na flopie? Kiedy przebijał na limpowanym flopie?
    Zbyt wiele pytań ;P
    Jednak ten raise wygląda na zwykłą próbę kradzieży puli i na to bym po prostu stawiał gdyby to była powiedzmy - nasza pierwsza rozgrywka online. Jednakże już call po naszym rr mówi mi, że posiada jakąś wysoką parę (ale nie zbyt wysoką).

    Tak właściwie to mnie zastanawia - co on miał?
    Ja to bym chciał Cię przy stole spotkać...

    Zastanawiam się czy kiedykolwiek poznałeś funkcjonalność przycisku "FOLD"?

    W pokerze zdarza się również, że ktoś trafia DWIE PARY.
    TAK! Niekoniecznie trzeba mieć seta/tripsa ("trójka").
    Można czasem trafić dwie pary!

    "Nie jestem świrem (może trochę), ale jeśli zakładam, że mam najsilniejszą rękę to gram agresywnie. Albo ten all-in go wystraszy, albo wejdzie i najprawdpodobniej przegra. Cóż... albo ja przegram."

    I Love you man!

    Idę się napić...

    Cain

  7. #17
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    10
    Tak, dwie pary...
    Z dwójką i ósemką raczej by nie dokładał (po co?!), a jak już mówiłem - może i błędnie, ale po prostu nie zakładam, że posiada króla.

    I tak - przycisk fold jest dobry kiedy nic nie mamy, lub kiedy możemy założyć, że druga strona ma coś lepszego. W innym wypadku - fold nie ma sensu. Mamy czekać na royal flush? Zawsze ktoś może trafić lepszy układ - jeśli zaczniemy odpuszczać wszystkie dobre (a to są dobre karty) karty po agresywnej grze innego gracza, to nigdy nie wygramy dużej puli.

  8. #18
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Niepotrzebnie brniesz...

  9. #19
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    10
    Ehm... Naprawdę wszyscy by pasowali?

  10. #20
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez Berith Zobacz posta
    Tak, dwie pary...
    Z dwójką i ósemką raczej by nie dokładał (po co?!),
    A czemu nie. Jeśli BB nie jest typem squeezora to calluje tutaj czasami i z 82, nikt mnie nie będzie podejrzewał o taką rękę jak trafię 2 pary, dlatego mam dobre implied odds na flopie np. A28 na pewno kogoś skubnę na trochę żetonów.
    Poza tym gdy nasze 82 jest suited to jeszcze lepiej bo czasem tutaj flopniemy kolor
    Więc w limpowanej puli raczej dorzucić tutaj nie jest błędem...

    Poza tym prócz marginalnego 82o/s masz tutaj jeszcze mniej marginalne K2 i K8 z którymi mógł sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 25-01-2010 o 20:12