Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: AKo live

  1. #1
    Dołączył
    Jun 2009
    Przegląda
    Częstochowa
    Posty
    7
    8osobowy turniej sng o małym wpisowym o strukturze typowej dla MTT turbo (10k na start zaczynajac od blindów 25/50 po 20minut).
    W chwili rozdania blindy wynosiły 300/600 ante 50. Gość na UTG podbija do 2000. Ogólnie jest on znany z grania ze wszystkim, głownie kart suited, mało chętny do blefowania. Do mnie siedzącego na CO same foldy i dostaje czarne AKo. Grając tego dnia prezentowalem gre bardzo tight czekajac poprostu na okazje do ewentualnego podwojenia. Decyduję się na podbicie do 6000. Wszyscy fold do poprzedniego agresora. Jego stack wynosił ok. 20000, mój natomiast ok 14,5k. On oczywiście calluje i we dwóch ogladamy flopa: A76 w kierach. UTG odstukuje check, ja mając top pare z top kickerem, robie cont bet za 7,5k. On odpowiada all inem.
    Co powinienem zrobić?

    Przed flopem obstawiam, ze napewno nie ma pary (jakaś dziwna czutka, pewnie ze wzgledu na to, ze gralem z nim wiele razy i wiem, jak zachowuje sie, m.in. betując, gdy ma pare na rece). Biorąc pod uwage, ze zaliczyl on double up pare rozdan temu, mogł sobie pozwolic na bardziej agresywna gre i czesto otwieral podbiciami. Kazde Ax wchodzilo w gre. Dwie pary z flopa zwykle bił, tak więc jego check na flopie wykluczal poniekąd jego dwie pary. Jego instant all in, po moim becie zasugerowal mi, ze pewnie albo drawuje z kierem, albo juz trafił kolor.

    Jak się rozdanie zakończyło napiszę poźniej, jak poznam Wasze opinie na ten temat.

    ps. moj pierwszy post tego typu, wiec proszę o wyrozumiałość

    wisnia.

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Pas, masz jeszcze miejsce na manewry w lepszym spocie, nie warto grać na coinflipa

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Te 14,5k stack jak rozumiem to już po odliczeniu 6k preflop?

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Southampton
    Posty
    263
    przy takich stakach i grze preflop jak ja przedstawiles easy allin, zostalo ci 8k a pula wynosi ponad 12 wiec gramy o stacki, allin...

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2009
    Przegląda
    Częstochowa
    Posty
    7
    Tak.

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2009
    Przegląda
    Częstochowa
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez gregorovius Zobacz posta
    przy takich stakach i grze preflop jak ja przedstawiles easy allin, zostalo ci 8k a pula wynosi ponad 12 wiec gramy o stacki, allin...
    Miałem takie samo rozumowanie, sprawdzilem. Pokazal K5 w kierach.

    Teraz kolejne pytanie: Dało się tego jakoś uniknąć?

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Tak, mogłeś spasować.

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Southampton
    Posty
    263
    Cytat Zamieszczone przez wisnia Zobacz posta
    Miałem takie samo rozumowanie, sprawdzilem. Pokazal K5 w kierach.

    Teraz kolejne pytanie: Dało się tego jakoś uniknąć?
    Owszem, jesli masz swiadomosc ze twoj przeciwnik jest ekstremalnie loose, nastepnym razem przebij allin preflop, wtedy nie postanowi wejsc z takim gownem. Generalnie bad luck

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2009
    Przegląda
    Częstochowa
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez gregorovius Zobacz posta
    Owszem, jesli masz swiadomosc ze twoj przeciwnik jest ekstremalnie loose, nastepnym razem przebij allin preflop, wtedy nie postanowi wejsc z takim gownem. Generalnie bad luck
    Zapomnialem dopisac, ale zaraz za mna na Butonie siedzial solidny gracz, który rowniez zachowywal sie jakby przymierzal sie do sprawdzenia mnie pre flop. Mimo wszystko zagralem tak jak zagralem.

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Jeżeli wiesz że lubi otwierać takie karty siuted to możesz go od razu z allinować.Izolujesz go i unikniesz w ten sposób że ktoś jeszcze wejdzie w rodzanie z jakims 77, czy coś w ten deseń. Jak na flopie jest jednokolorowy flop, gosciu się odwija AI a ty wiesz że nie blefuje i że może mieć te kiery to fold.