Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Witam.

    Mam pytanie, które od dłuższego czasu nie daje mi spokoju. Chodzi o to, że mam problem z określeniem zakresu rąk z jakimi mogę wejść w danej sytuacji allin gdy mój stack jest < 10BB i po prostu muszę coś wrzucić. Podobno model ICM coś mówi na ten temat, pewnie jak znam życie są jakieś tabelki, które określają zakresy rąk z jakimi można wchodzić w danych sytuacjach?

    Przy okazji druga sprawa to sprawdzanie shortów. Przykładowo jestem na późnej pozycji mam $5000 same pasy, gracz przede mną daje allin za $2500 a ja mam na ręce KQoff... i co teraz? To tylko przykład jeden z wielu.

    Jeśli jest jakiś artykuł na ten temat to byłbym wdzięczny.
    Dzięki i pozdrawiam.

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Ściągnij sobie ICM Trainer, poszukaj w necie.

  3. #3
    Cytat Zamieszczone przez luktoja Zobacz posta
    Witam.

    Mam pytanie, które od dłuższego czasu nie daje mi spokoju. Chodzi o to, że mam problem z określeniem zakresu rąk z jakimi mogę wejść w danej sytuacji allin gdy mój stack jest < 10BB i po prostu muszę coś wrzucić. Podobno model ICM coś mówi na ten temat, pewnie jak znam życie są jakieś tabelki, które określają zakresy rąk z jakimi można wchodzić w danych sytuacjach?

    Przy okazji druga sprawa to sprawdzanie shortów. Przykładowo jestem na późnej pozycji mam $5000 same pasy, gracz przede mną daje allin za $2500 a ja mam na ręce KQoff... i co teraz? To tylko przykład jeden z wielu.

    Jeśli jest jakiś artykuł na ten temat to byłbym wdzięczny.
    Dzięki i pozdrawiam.
    SNG Wizard trial 30 dniowy, tam znajdziesz odpowiedz na wiekszosc pytan A odnosnie pytania o sytuacje z KQo to nikt nie odpowie Ci na tak sformulowane pytanie, nie wiemy jaki byl stack size, nie znamy Twojej pozycji, czy to jest bubble i najważniejsza kwestia jak wysokie sa blindy.

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez luktoja Zobacz posta
    Witam.
    Przy okazji druga sprawa to sprawdzanie shortów. Przykładowo jestem na późnej pozycji mam $5000 same pasy, gracz przede mną daje allin za $2500 a ja mam na ręce KQoff... i co teraz? To tylko przykład jeden z wielu.
    Sam jestem jeszcze raczej początkujący ale to jest w izi fold w zdecydowanej większości sytuacji.

    ICM warto wykorzystać w edukacji ale jeśli grasz na niższych stawkach to radzę Ci nie ufać ślepo jego radom (szczególnie tej dotyczącej pusha z any two z SB). To ma pomagać a nie grać za Ciebie.

    Pozdro

  5. #5
    Ma grac za ciebie ;d myslisz ze po co ludzie pisza boty ICM'owe? zeby zobaczyc jaka jest poprawna decyzja a pozniej powiedziec 'eeee, pasuje, komputer sie nie zna'??

  6. #6
    heh, nie wiem czy owe boty biorą pod uwagę np. taki aspekt gry że dla wielu donków jak zrobisz pusha 2 razy pod rząd z późnej pozycji to za tym drugim razem dostaniesz często call z 78off mimo ewidentnego folding equity, bo dla takiego geniusza już straciłeś wiarygodność
    Jeśli nie, to na niskich stawkach taki bot by sobie raczej rady nie dał
    To naprawdę nie jest przykład z pomiędzy pośladków wyciągnięty..

    Pozdrawiam

  7. #7
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    only wawa
    Posty
    124
    Jeśli poprawnie w programie ustawisz zakresy rąk z którymi koles sprawdza, to może on uwzględnić też takich którzy sprawdzą z 78o. Mam na myśli SNGWiz a nie jakieś boty.

  8. #8
    ale mi właśnie chodzi nie o zakres rąk jako taki, lecz o to że dla niektórych 2 pushe pod rząd to już NIEZAWODNY ZNAK że należy zabawić się w policjanta bez względu na gówno które się trzyma w ręce. Pierwszego allina z J10 nie sprawdzi, ale przy drugim już myśli(?): "ho, ho, ho nie będzie mi tu podpierdalał blindów" i sprawdza z 78o. Tego już ICM nie liczy.

  9. #9
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    only wawa
    Posty
    124
    Jak nie liczy jak liczy? Ustawiasz call range na 60% i masz policzone...

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Generalnie z KQ przy stacku ok 10bb to jest fold. Bo trzeba mieć mocniejszą reke żeby sprawdzać czyjegoś pusha niż żeby samemu pushować