Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Blindy 100/200, pełny stół grubszego turnieju live, wszyscy gracze w rozdaniu w okolicach startowych 20000.
    Gracz z UTG+4, młody, dobry, agresywny fiński gracz cashowy, do tej pory najaktywniejszy przy stoliku, ale bez wariactw, raisuje do 550. Siedzący tuż za nim Peter Hedlund calluje, robi to także fiński murek na cutoffie. Na SB znajdujemy i callujemy. Na BB siedzi gracz cashowy, podobno niezły na wyższych stawkach, do tej pory przy stoliku grający bardzo spokojnie, także wyrównuje.

    Flop


    Czekam, dwójka za mną także, Hedlund gra 550 - malutko do tej puli, ale robił takie akcje już wcześniej. Cutoff fold, ja dokładam, za mną foldy.

    Turn

    Obaj czekamy.

    River

    Betuję 1100, co się stało dalej powiem później.

    Proszę o ocenę mojej gry do tej pory.

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2009
    Przegląda
    wroclaw
    Posty
    20
    czesc

    dlaczego nie check-raisujesz flopa? to dlatego, ze chcesz uderzyć blanka na turnie? w sumie dajesz gosciowi darmowa karte do koloru, a tutaj to on ma albo seta, albo FD, albo nic. ja starlabym sie dowiedziec na flopie gdzie jestem. jak duzy wplyw na decyzje o chceck-raise ma obecnosc pozostałych dwoch graczy(szczególne tego co otwierał)? co mial ten Hedlund wczesniej jak robil takie dziwne akcje (550 do puli 2750 na 4 osoby)?

    pzdr

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    496
    bylbym tutaj sklonny foldować pf.

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    ja tez folduje pf, as played gram tak samo

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Ja tu nie folduje pre i gram tak samo.
    Chyba że na BB siedzi jakiś wyjątkowo agresywny gracz lubiący squeezować nawet takie multipoty to zrzucam pf.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Hedlund gra 550 - malutko do tej puli, ale robił takie akcje już wcześniej. Cutoff fold, ja dokładam, za mną foldy.
    Wypadaloby zadac pytanie jak czesto robi takie akcje(czy to jest jego standard) albo z czym, jezeli doszlo do showdownu. Jak dla mnie to jest wazny read

    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Gracz z UTG+4, młody, dobry, agresywny fiński gracz cashowy, do tej pory najaktywniejszy przy stoliku, ale bez wariactw, raisuje do 550.
    Ja dlatego nie folduje pf AJ. Poza tym jest tyle kasiory juz w puli, ze az szkoda . imho, inne calle wskazuja na slabe rece: niskie PP, SCs etc.

    River: Ja to widze tak: mocne J on powinien sam vbetowac na riverze (chyba ze murek?? nie znam goscia, ale jakis pros skoro podajesz jego imie, wiec przypuszczam, ze robi vbety)
    tak samo jak powinien vbetowac kolor i str8 i fulle .
    Jezeli zagrales bet na riverze to moim zdaniem wyrzucasz prawdopodobnie 9x (a nawet jak nie to jest to jakie 9x sa prawodpodobne: 89s, 9Ts, A9s, moze K9s. Problem jest taki, ze sa to wszystko bluff catchery a Twoj bet nie jest nigdy blefem ). Dostajesz call od J (ktore sam powinen vbetowac) i dostajesz piekne raisy od rak ktore Cie miazdza w tym piekne 9J .
    To taka moja analiza tylko, moze byc bledna calkiem, bo nie znam goscia w ogole . IMHO, jezeli na przyklad robi raise z golym J w tym miejscu, to naraza sie na powazne klopoty.
    Ostatnio edytowane przez robu5t ; 23-01-2010 o 05:07

  7. #7
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Cytat Zamieszczone przez robu5t Zobacz posta
    Wypadaloby zadac pytanie jak czesto robi takie akcje(czy to jest jego standard) albo z czym, jezeli doszlo do showdownu. Jak dla mnie to jest wazny read
    Robił często (to chyba czwarty raz), nigdy nie doszło do showdownu - raz się zrzucił po ostrzejszej akcji na turnie/riverze, resztę wziął.

    W tej sytuacji mogę to sfoldować preflop tylko na bardzo agresywnego gracza na BB.

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Aha, to nie za duzo to pomaga oprocz tego, ze nie robi tego tylko z monsterami . Ciezko jednak niestety ustalic z czym miksuje takiego bety jak nie bylo showdownu nigdy.

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    ja to sie nie znam, ale na cash FR nie da sie profitable grac AJo OOP @ multiway pot, unless HERO = Kelisitaan ale pewnie jego wyniki wynikaja z tego, ze folduje AJo oop1

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Ja tez sie nie znam na fr (oprocz tego, ze trzeba byc nitem ), ale gdy jest nasza kolej w puli jest gdzies kolo 1900 jak dobrze na szybko policzylem, dodatkowo mozna wykluczyc mega mocne uklady u przeciwnikow bo prawdopodobnie (prawdopodobnie ) by raisowaly AK+ wiec o dominacje sie nie martwimy. Zawsze jest ta niepewnosc co tez mial pf raiser, ale jego zasieg jest troche bardziej loose bo jako pierwszy robi raise z dosyc poznej pozycji (srodkowa? - tez nie gram FR od dawna). Ze wzgledu na implied oddsy mozemy przypuszczac, ze dolozy takze i BB co daje dodatkowe zetony choc na na miejscu BB byc moze pokusilbym sie o ladnego steala z any two widzac tyle flat calli przede mna . Choc moze to niezbyt dobra opcja przy malym stacku ale kuszaca, bo malo kto ma tutaj monstera oprocz pfr raisera
    Ostatnio edytowane przez robu5t ; 24-01-2010 o 05:34