Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Level X (400/800)
    Table '233866582 5' 9-max Seat #3 is the button

    Seat 1: mingo66666 (7515 in chips)
    Seat 2: interfernet (36835 in chips)
    Seat 3: w4rl0rdz (4926 in chips)
    Seat 4: Hero (4360 in chips)
    Seat 8: envidejouer (13864 in chips)

    mingo66666: posts the ante 50
    interfernet: posts the ante 50
    w4rl0rdz: posts the ante 50
    Hero: posts the ante 50
    envidejouer: posts the ante 50
    Hero: posts small blind 400
    envidejouer: posts big blind 800

    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to Hero [ ]
    mingo66666: raises 6665 to 7465 and is all-in
    interfernet: folds
    w4rl0rdz: folds
    Hero: ???

    Bubel satelitki. 45os. 4 osoby idą dalej, 5 dostaje jakieś grosze. Pushujący zagrywał AI również ręke wcześniej, zgarnął blindy i ante. Wcześniej grał dosyć tight. Co robimy. Nasz stack nie powala.

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Folduję.
    Z jego stackiem, przy jednym megastacku który mógłby go callnąć tak dla jaj, oraz z wcześniejszą grą tight, wariować nie powinien, szczególnie po allinie rękę wcześniej. Przeciwko rozsądnemu zasięgowi jesteśmy w plecy, a nawet wygrana w tej ręce nie gwarantuje nam wejścia.

  3. #3
    Hero jest na sb ma 5bb M koło 3, jak dla mnie easy call z AQ, bo w tym momencie to my jesteśmy shortstackiem, mega stack sfoldował na ep a bb napewno nie sprawdzi luźno

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    337
    Jak dla mnie easy call.

    To Ty jesteś short'em i niedługo będziesz zmuszony push'ować/call'owac z zapewne gorszą ręką.

    Jeśli zagrasz fold to stack zostanie Ci taki, że raczej zostaniesz sprawdzony przy pierwszym push'u, więc na kradzież blindów bym już za bardzo nie liczył...

    Cain.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    ja tu na poczatku chcialem callowac, ale biorac pod uwage, ze Kleo lepiej wie co zrobic niz najprawdopodobniej kazdy ktory tutaj sie jeszcze wpisze, radze po prostu omijac pozostale posty

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    A ja radzę ominąć czytanie postu Królewicza i zachęcam do wpisów. Postaram się zrobić wyliczenia dla tej sytuacji, ale za moment idę na turniej i teraz nie mam czasu.

  7. #7
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    962
    CALL z AA,KK i z bólem QQ reszta bez bólu fold

  8. #8
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Z obliczeń także wynika fold.

    Użyłem kalkulatora ICM ze strony ICM Poker - Online ICM Calculator

    Założyłem, że BB w tej ręce sfolduje, ale jeżeli ma monstera i miałby callować, to jest to dodatkowy argument za foldem.

    Jeżeli sfoldujemy to nasza szansa na wejście to 55,834%, jeżeli scallujemy i wygramy 88,966%, jeżeli scallujemy i przegrywamy to 0%. Żeby nasz call był break even potrzebujemy 55834/88966=62,76% equity w tej ręce - takiej nie mamy nawet jak gość jest kompletnym donkiem i pushuje tutaj z 40% swoich rąk. A przy rozsądnym graczu możemy w tej ręce liczyć maksymalnie na gorszą stronę coinflipa.

  9. #9
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Cytat Zamieszczone przez pokerstars Zobacz posta
    CALL z AA,KK i z bólem QQ reszta bez bólu fold
    Z asami i królami call, damy robią się dopiero poprawnym callem przy zasięgu gościa AK+, AQs+, 66+, ewentualnie AK+, 66+ - jeżeli nie pushuje z parami niższymi od siódemek to powinniśmy foldować.