Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 108

Wątek: Inwestycje...

  1. #1
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    nie znalazlem takiego tematu,wiec chcialbym taki zaczac.ma on dotyczyc wszystkich form inwestycji:gieldy,nieruchomosci,sportsbetting,hors e racing,edukacja,ksiazki,monety,alkohole,art,dzieci ,
    zegarki itd..

    jezeli ktos zna ciekawe strony o inwestycjach, to prosze takze wpisywac
    Ostatnio edytowane przez ucio ; 16-01-2010 o 10:12

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Ja właśnie zaczynam odkładanie na dorosłość 2-letniego synka. Jeszcze się nie wczytałem w szczegóły, ale zainteresował mnie taki program oszczędnościowy, gdzie na podstawie wysokości pierwszej wpłaty oraz wpłat comiesięcznych stałej wysokości ustala się, ile będziesz miał na koniec okresu, bodaj 15 lat, i bajer polega na tym, że oprocentowanie leci Ci od początku od tej finalnej kwoty. Czyli tak strzelając - od początku liczą Ci odsetki od powiedzmy 30k, a Ty przez 15 lat masz te 30k zaoszczędzić u nich. Oczywiście nic za darmo - wycofywanie kasy z takiej inwestycji jest bardzo obostrzone - na początku w ogóle nie ma takiej możliwości, po kilku latach traci się 50%, później 30% itp. Tak więc to jest forma oszczędzania na konkretny, dalekosiężny cel, tak jak w przypadku dziecka, lub np. emerytury.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Woland gdzie jest coś takiego? to w polsce?bank czy umowa na "gębę" ?

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    woland moglbys podac jakies fakty lub ten bank, ktory to oferuje?

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Oczywiście żadnych umów na gębę. Ten plan pokazał mi doradca w Open Finance gdy załatwiałem kredyt ostatnio. Po uruchomieniu kredytu się do niego zgłoszę po konkrety. Wiem, że operatorem tego planu oszczędnościowego jest Paribais, ale na ich stronie nic o tym nie ma. Jak będę znał szczegóły, to dam znać.

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    ok, dzieki

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Już mam, ale dostałem PowerPointa, który jest za duży żeby go to wrzucić. Dajcie na PW maile, to prześlę.

  8. #8
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Nowy Sącz
    Posty
    174
    FileSend - Free File Hosting and Delivery - upnij tutuaj lub na jakiś podobny serwis.

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072

  10. #10
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    woland nie kupuj jeszcze dzisiaj! nie mam teraz czasu,bo za chwile na sanki jrdziemy, ale jutro rano skrobne z 500 slow na ten temat.