Strona 25 z 34 PierwszyPierwszy ... 152324252627 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 339
  1. #241
    Dołączył
    Feb 2008
    Przegląda
    Gruszczyn
    Posty
    315
    Prosiłbym potecjealnych graczy mogących wziąć udział w mastersie o wypowiedzenie Swoich opini do końca tygodnia w celu uzgodnnia początkowych stacków. Z uwzględnieniem iż Masters odbędzie się w strukturze deep czyli +15K na start (niezmienne).

    Wczesne ustalenia z Lectem nie są ostateczne mają jedynie stanowić punkt zaczepienia do dalszych ustaleń.

    ImO struktura liniowa proponowana już we wcześniejszych rozgrywkach ligowych MASTERS była rozwiązaniem słusznym ze względu na to, iż każdy z graczy wypracowuje sobie we wszystkich poprzednich turniejach finałową pozycję startową.

    Turniej Masters nie jest turniejem osobnym - pojedyńczym, tylko uwienczeniem całego cyklu dlatego powinien być traktowany na innych zasadach niż pozostałe spotkania.

    Jeśli więc przyjmiemy powyższe zasady zostaje Nam ustalenie zakresu wielkości początkowego Stacku od? do?

    Proszę więc o Wasze sugestie w celu podjęcia ostatecznej decyzji.

    Pozdr:

  2. #242
    Przede wszystkim: Czemu w 3/4 trwania ligi nagle zmienia sie struktura mastersa? Taka informacja powinna byc podana przed startem.
    Rozumiem, ze mialoby to na celu zwiekszenie frekwencji i zmuszenie np. Majora (ktory miejsce w mastersie ma juz zagwarantowane) do gry do konca. Jednak pamietajmy, ze za wygranie ligi sa przewidziane nagrody i powinna byc to wystarczajaca motywacja do walki. Natomiast uwazam, ze turniej masters jest, w pewnym sensie, turniejem "uznaniowym" dla najlepszych z klasyfikacji, ktorzy powinni mierzyc sie z rownymi szansami.

    :*

  3. #243
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    331
    "Masters będzie w strukturze deep, a wielkość stacków będzie zależna od końcowej ilości pkt w lidze oraz zajętego miejsca !!! Szczegóły w późniejszym terminie."

    Niby byl taki zapis wiec w sumie nie jest to zmiana w trakcie.. chociaz nie wiem czy zapis ten byl w regulaminie od poczatku:P
    Oczywiscie nie wiem czy zagram w Mastersie ale..
    Zgadzam sie z tym ze mimo ze Masters ma byc jakims "uwienczeniem" cyklu to jednak zawsze idea byla taka ze jest to osobny turniej dla najlepszych.. Ogolnie intencja roznych stackow nie jest dla mnie az taka zla.. ale dawanie np pierwszemu graczowi ok 40 tys a ostatniemu 15 jest dla mnie absurdem.. Nie mowiac juz o tym ze jest mowa o deepstacku a 15 tys przy tej strukturze to sredni deepstack moim zdaniem..

  4. #244
    Cytat Zamieszczone przez Ace Zobacz posta
    "Masters będzie w strukturze deep, a wielkość stacków będzie zależna od końcowej ilości pkt w lidze oraz zajętego miejsca !!! Szczegóły w późniejszym terminie."
    aaaa, sorry nie widzialam tego

    Ps. Ale tez sadze, ze 22k roznicy w stackach to za duzo.

    Ps2. A jak graliscie poprzedniego mastersa?

    Ps3. Czy Hattricku byly nagrody osobno za klasyfikacje gen. i za mastersa czy zwyciezca mastersa bral wszystko? I jaka byla struktura wtedy? Bo nie pamietam...

    :*

  5. #245
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    331
    W Hattricku chyba zaleznie od ligi.. kiedys nie bylo nagrod dla czolowki ligi tylko Masters.. pozniej byly tez nagrody dla top3 ligi.. sam do konca nie pamietam. Nie wiem jak w RS z mastersem, ale chyba jest to pierwszy gdzie maja byc rozne stacki.. W sumie w tym sezonie jedynymi nagrodami dla top ligi jest bonus od Unibetu... wiec rozumiem ze Masters moze faworyzowac tych graczy.. ale i tak uwazam ze tego typu skomplikowane matematyczne wyliczenia sa bez sensu.. Jak juz zrobilbym mniejsze rozpietosci i nie dla kazdego miejsca.. typu miejsca 1,2 - 35k, 3,4, 30k itp.. Zroznicowanie tez by bylo a nie powodowaloby ze ktos z 8 miejsca nie ma wlasciwie po co przychodzic na mastersa..

  6. #246
    Dołączył
    Feb 2008
    Przegląda
    Gruszczyn
    Posty
    315
    Ps Różnica między stackami 1 i ostatnim nie powinna być większa niż 100%

  7. #247
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    595
    @Ace - nic sam nie ustalalem, przedstawilem propozycje Sebie, on sie zgodzil, ja mialem jedynie wyjasnic zasade "liniowosci"

    zasady Mastersa powinny byc ustalone duzo wczesniej, ja podalem propozycje ktora przedstawilem Rebelowi jeszcze PRZED rozpoczeciem ligi, z roznicami rzedu 35k/15k mniej wiecej...

    dyskusja nad tym teraz miedzy graczami High jest kompletnie bezcelowa, wiadomo ze czolowce ktora sie dosc wysforowala pasuja jak najwieksze roznice miedzy stackami, osobom z miejsc 5-12 dokladnie przeciwnie

    dlatego moim zdaniem Seba musi sam wybrac rozklad stackow, ewentualnie po konsultacji z odpowiednimi osobami niegrajacymi w lidze

    "Masters będzie w strukturze deep, a wielkość stacków będzie zależna od końcowej ilości pkt w lidze oraz zajętego miejsca !!! Szczegóły w późniejszym terminie."

    rozwiazanie Ace`a nie pasuje do powyzszych kryteriow, jako ze nie uwzglednia ilosci zdobytych punktow, jedynie miejsce

    ja widze 2 mozliwosci:

    1. ustalamy ze za kazdy 1 punkt w klasyfikacji otrzymuje sie X zetonow (np 80, i wtedy osoba majaca 400pkt otrzymuje 32.000)

    wada: do konca nie wiadomo, ile bedzie zetonow w mastersie

    2. ustalamy najmniejszy stack Y i najwiekszy X, a reszta stackow zmienia sie liniowo (tak jak opisalem pare postow wczesniej)

    2'. mozna dodac male bonusy za zajete miejsca, by premiowac wyzsza pozycje oraz aby byla jakas roznica miedzy graczami ktorzy zdobeda np 375 i 373 punkty

    pozdrawiam

    ps. 20.000 roznicy to nie az tak duzo, oznacza srednio 2.860 roznicy miedzy kolejnymi miejscami...
    caly problem sprowadza sie wlasciwie tylko do tego, jak bardzo chcemy premiowac lepsze wyniki w lidze stackami w mastersie...

  8. #248
    popieram pomysl Lecta odnosnie "liniowosci" stackow . zostaly 3 turnieje, ktore zapowiadaja sie bardzo interesujaco . kazdy ma szanse poprawic swoj dorobek pkt bedzie ciekawie to pewne :P

  9. #249
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    520
    Yo

    Pozwolilem sobie wkleic tabelke po 7 turach ... mam nadzieje ze sie nie gniewacie
    Po prostu sam chcialem zobaczyc jak to wyglada



    Co do wielkosci stackow zgadzam sie z Acem

    kompletnie mi sie nie podoba sytuacja ze bedzie taka przepasc w wielkosci stackow
    Generalnie sam pomysl uwazam za sredni ...ale jesli juz tak bardzo chcecie cos urozmaicic to napewno nie z sytuacja gdzie bedzie ok 30k roznicy miedzy msc 1 a 8
    To tak jakbysmy grali ms w pilce noznej ... wchodzi 8 druzyn ale 8 druzyna 8 miu zawodnikom lamie nogi a 1 msce moze sobie postawic jeszcze 3 obroncow ekstra ....
    Uwazam ze roznica nie powinna przekroczyc 10k przy stackach startowych 30k
    Ostatnio edytowane przez teki ; 16-03-2010 o 01:18

  10. #250
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    331
    Cytat Zamieszczone przez electer Zobacz posta
    @Ace - nic sam nie ustalalem, przedstawilem propozycje Sebie, on sie zgodzil, ja mialem jedynie wyjasnic zasade "liniowosci"

    zasady Mastersa powinny byc ustalone duzo wczesniej, ja podalem propozycje ktora przedstawilem Rebelowi jeszcze PRZED rozpoczeciem ligi, z roznicami rzedu 35k/15k mniej wiecej...

    dyskusja nad tym teraz miedzy graczami High jest kompletnie bezcelowa, wiadomo ze czolowce ktora sie dosc wysforowala pasuja jak najwieksze roznice miedzy stackami, osobom z miejsc 5-12 dokladnie przeciwnie

    dlatego moim zdaniem Seba musi sam wybrac rozklad stackow, ewentualnie po konsultacji z odpowiednimi osobami niegrajacymi w lidze
    Oczywiscie ze takie zasady powinny byc ustalone wczesniej dlatego wedlug mnie bez sensu jest wprowadzanie teraz tak radykalnych rozwiazan tym bardziej ze tak jak sam mowisz nikt nie bedzie do konca obiektywny.. Tym bardziej nieuczciwe wobec innych graczy jest moim zdaniem wprowadzanie rozwiazania ktore jak sam mowisz zaproponowales Rebelowi na poczatku, a o ktorym nikt inny nie mial pojecia az do teraz.. No chyba ze tylko ja nic o tym nie slyszalem? W takim momencie czuje sie oszukany przez kogos kto ustalal regulamin nieprecyzyjnie, a moje pieniadze takze sa w puli Mastersa..
    Cytat Zamieszczone przez electer Zobacz posta
    "Masters będzie w strukturze deep, a wielkość stacków będzie zależna od końcowej ilości pkt w lidze oraz zajętego miejsca !!! Szczegóły w późniejszym terminie."

    rozwiazanie Ace`a nie pasuje do powyzszych kryteriow, jako ze nie uwzglednia ilosci zdobytych punktow, jedynie miejsce

    ja widze 2 mozliwosci:

    1. ustalamy ze za kazdy 1 punkt w klasyfikacji otrzymuje sie X zetonow (np 80, i wtedy osoba majaca 400pkt otrzymuje 32.000)

    wada: do konca nie wiadomo, ile bedzie zetonow w mastersie

    2. ustalamy najmniejszy stack Y i najwiekszy X, a reszta stackow zmienia sie liniowo (tak jak opisalem pare postow wczesniej)

    2'. mozna dodac male bonusy za zajete miejsca, by premiowac wyzsza pozycje oraz aby byla jakas roznica miedzy graczami ktorzy zdobeda np 375 i 373 punkty

    pozdrawiam

    ps. 20.000 roznicy to nie az tak duzo, oznacza srednio 2.860 roznicy miedzy kolejnymi miejscami...
    caly problem sprowadza sie wlasciwie tylko do tego, jak bardzo chcemy premiowac lepsze wyniki w lidze stackami w mastersie...
    Nie obchodzi mnie regulamin ktory nie byl sprecyzowany i jest ustalany na 3 turnieje przed koncem cyklu.. Dla mnie bzdurą jest premiowanie wiekszym stackiem tego ze ktos zdobyl 2 pkty wiecej, bo jak dla mnie na przestrzeni 10 turniejów to nic nie znaczy..