Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Złamane żebra

  1. #11
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    50
    A jak się śmiejesz to też Cię boli ?

    "nosa nie zatkam bo powietrze w plucach zostanie, to mi znowu te zebra poprzestawia. Dzieki za radę, kolego Trias. Obyś sam nie musial z niej kiedyś skorzystać."

  2. #12
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    137
    Cytat Zamieszczone przez drożdżu Zobacz posta
    A jak się śmiejesz to też Cię boli ?
    masakrycznie.
    Ostatnio edytowane przez tipdrillll ; 10-01-2010 o 19:36

  3. #13
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Gdansk
    Posty
    489
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Ja niedawno miałem wypadek samochodowy na autostradzie przy bardzo dużej prędkości, cudem przezyłem... jadąc miałem smycz unibetu (jebana smycz) na której miałem klucze do mieszkania. Gdy już byłem w szpitalu i rozbieram się do prześwietlenia to ściągam smycz, patrzę a tu klucz wygięty o jakieś 90 stopni. Przez ten klucz miałem pęknięte dwa żebra

    Boleć bolało ale brałem silne przeciwbólowe prochy (koniecznie muszą to być opioidy, ja brałem tramadol) i przestało.

    Nie daj sobie przepisać niesteroidowych leków przeciwzapalnych na silny ból bo one nie pomagają. Pomagają tylko leki które
    "wyłączają" ból w mózgu, czyli opioidy. Poroś o tramal.
    tramal jest mega silny to fakt, ale z drugiej strony bardzo szybko uzaleznia, wiec trzeba uwazac ;]

  4. #14
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    137
    nie znam sie na lekach, wiem ze ketonal tez jakis słaby nie jest, wazne ze cos tam pomaga

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez tipdrillll Zobacz posta
    nie znam sie na lekach, wiem ze ketonal tez jakis słaby nie jest, wazne ze cos tam pomaga
    ketonal jest słabiutki w porównaniu do tramalu. Ketonal nie wyłącza bólu w mózgu tak jak to robi tramal. Ketonal jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym tak jak np. paracetamol. Może on troszkę pomóc gdy boli, ale nigdy ból nie przejdzie ci tak jak po opioidzie. W skrócie chodzi o receptory opioidowe - Receptory opioidowe ? Wikipedia, wolna encyklopedia

    Owszem uzależnia, ale jak się bierze normalne dawki to nie powinno to grozić.

    Jak mnie coś porządnie napierdala (np. ostatnio pęknieta rzepka w kolanie) to po tramalu nie czuję w ogóle bólu i mogę normalnie funkcjonować. A jak się nawpycham tych ketonalów i apapów to trochę przechodzi ale zaraz wraca - a poza tym bardzo tego typu leki niszczą wątrobę i żołądek.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 10-01-2010 o 22:03

  6. #16
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    ketonal jest słabiutki w porównaniu do tramalu. Ketonal nie wyłącza bólu w mózgu tak jak to robi tramal. Ketonal jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym tak jak np. paracetamol. Może on troszkę pomóc gdy boli, ale nigdy ból nie przejdzie ci tak jak po opioidzie. W skrócie chodzi o receptory opioidowe - Receptory opioidowe ? Wikipedia, wolna encyklopedia

    Owszem uzależnia, ale jak się bierze normalne dawki to nie powinno to grozić.

    Jak mnie coś porządnie napierdala (np. ostatnio pęknieta rzepka w kolanie) to po tramalu nie czuję w ogóle bólu i mogę normalnie funkcjonować. A jak się nawpycham tych ketonalów i apapów to trochę przechodzi ale zaraz wraca - a poza tym bardzo tego typu leki niszczą wątrobę i żołądek.
    Długiego i zdrowego życia to ja Ci Anaxic nie wróżę jak ty na wszystko tramal jesz. Branie takich leków to powinna być ostateczność a nie standard, tramal to taki przeklakier wśród kocurów albo dynamit wśród petard

  7. #17
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Faktycznie pęknięcie rzepki i cała noga w gipsie to jest "na wszystko jesz tramal"

    Normalnie mi lekarz przepisał bo mocno bolało. Na każde złamanie dobrze jest brać taki silny lek bo chyba lepiej żeby nie bolało niż bolało, a przecież wiadomo że złamanie często się nie przytrafia.

    Także, nie wiem kolego Suerte o co Ci chodzi. Małe dawki tramalu przyjmowane przez powiedzmy 2 tygodnie są na pewno nie więcej szkodliwe niż branie w tym czasie toksycznego dla enzymów wątrobowych ketonalu czy apapu.

    Poza tym tramal to taki pikuś, wyżej masz fentanyl, morfinę i inne.

    PS: Dr House ponoć je hydrokodon (vidocin) jak cukierki :P to ta sama półka leków opioidowych. Nie wiem, nie oglądam serialu.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 10-01-2010 o 22:50

  8. #18
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    34
    współczuje bólu
    żrąc tramal pomęczysz się ze dwa tygodnie i później już tylko lepiej.
    Parę lat temu miałem wycinany kawałek płuca i choć żeber mi nie połamali, to je rozginali i potem bolało skur...ńsko ze 3 tygodnie.
    Pierwszy tydzień to na morfinie, bo jak powiedział mi lekarz gdyby nie morfina to pacjenci po takich zabiegach wymarli by z bólu.
    Potem tramal i pod koniec ketonal. Po 8 tygodniach grałem w piłkę i choć na 50%, bo podświadomie mózg się boi bólu.
    Nie pij alko jak żresz tramal, bo osłabiasz jego działanie.
    Ja stosowałem opcję - boli to tabletka, jak zaczynała działać czyli ból mniejszy to skręcałem sobie jointa i już prawie nie bolało.
    powrotu do zdrowia

  9. #19
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    1
    HAhaha,typ mnie rozwalil,jak bolalo to skrecalem jointa

  10. #20
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez Malineker Zobacz posta
    Nie pij alko jak żresz tramal, bo osłabiasz jego działanie.
    Raczej wzmacniasz jego działanie, nie tyle przeciwbólowe co sedacyjne i depresyjne (na układ nerwowy jak i oddechowy)
    Ale taki miks jest niezdrowy. Wiadomo jedno piwko można wypić ale nie więcej.