Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 211
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    50
    Zdecydowanie popieram tą ustawę. Poker to nie sport ani gra, w której wszyscy gracze mają równe szanse. Uważam, że nie da się udowodnić tak po prostu, że poker to nie hazard. Jest w tej grze oczywiście element decyzyjny, ale schodzi on jednak na drugi plan. Weźmy np. taką sytuację - finał dużego turnieju, obaj gracze z wyrównaną mniej więcej liczbą żetonów i jeden wchodzi all in przed flopem, drugi go sprawdza ( co często ma miejsce w HU ), wygrywa rozdanie ten kto miał akurat więcej żetonów - czyli mamy koniec turnieju i dajmy na to wygrała słabsza ręka 7c,8c przeciwko K,K bo akurat na stole przyszły 3 trefle - czyli czysty przypadek. Gdzie tutaj mamy umiejętności ??? Zresztą gdyby nawet wygrało to K,K to pomimo, że turniej toczyłby się dalej, szanse drugiego gracza byłyby już tylko teoretyczne. Zmuszony byłby wejść za chwilę all in pre flop i znowu decydowałoby szczęście. Że nie wspomnę o sytuacji kiedy niby dobre, agresywne zagranie pozycją dużego podbicia zostaje sprawdzone przez gracza z rzeczywiście mocnym układem i blefujący gracz przegrywa w ten sposób np. 80 % swoich żetonów. Czyste ryzyko jak dla mnie.

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    go away

  3. #3
    Cytat Zamieszczone przez drożdżu Zobacz posta
    Zdecydowanie popieram tą ustawę. Poker to nie sport ani gra, w której wszyscy gracze mają równe szanse. Uważam, że nie da się udowodnić tak po prostu, że poker to nie hazard. Jest w tej grze oczywiście element decyzyjny, ale schodzi on jednak na drugi plan. Weźmy np. taką sytuację - finał dużego turnieju, obaj gracze z wyrównaną mniej więcej liczbą żetonów i jeden wchodzi all in przed flopem, drugi go sprawdza ( co często ma miejsce w HU ), wygrywa rozdanie ten kto miał akurat więcej żetonów - czyli mamy koniec turnieju i dajmy na to wygrała słabsza ręka 7c,8c przeciwko K,K bo akurat na stole przyszły 3 trefle - czyli czysty przypadek. Gdzie tutaj mamy umiejętności ??? Zresztą gdyby nawet wygrało to K,K to pomimo, że turniej toczyłby się dalej, szanse drugiego gracza byłyby już tylko teoretyczne. Zmuszony byłby wejść za chwilę all in pre flop i znowu decydowałoby szczęście. Że nie wspomnę o sytuacji kiedy niby dobre, agresywne zagranie pozycją dużego podbicia zostaje sprawdzone przez gracza z rzeczywiście mocnym układem i blefujący gracz przegrywa w ten sposób np. 80 % swoich żetonów. Czyste ryzyko jak dla mnie.
    a jak wytłumaczysz, że ci sami ludzie wygrywają WSOPy po kilka razy?
    "poker to nie hazard" traktuję jako skrót myślowy oznaczający "poker to nie automaty" (w rzeczywistości poker to JEST hazard, choć dosyć specyficzny bo oparty na umiejętnościach).

    ani poker ani automaty nie powinny być zabronione. skoro uważasz, że można dorosłego człowieka chronić przed nim samym zakazując mu hazardu, to znaczy, że jesteś faszystą/komunistą (niepotrzebne skreślić). ustawa którą popierasz nie jest zresztą wcale antyhazardowa (wbrew oszukańczej nazwie), tylko eliminująca konkurencję dla reżimowego hazardu jak lotto.
    no i przede wszystkim - nikt Ci nie każe grać w pokera. nie potrzebujesz prawnego zakazu, żeby powstrzymać się od gry.

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    50
    Popieram ustawę o tyle, że grałem kiedyś sporo w pokera w internecie i teraz z perspektywy czasu widzę dobrze, że jednak w najważniejszych momentach decydowało szczęście. Mówiąc wprost, mam wrażenie, że uczestniczyłem w czymś bardzo ryzykownym na co nie było tak naprawdę mnie stać i też silnie uzależniającym. Nie zbankrutowałem może przez to, ale były momenty kiedy za wesoło nie było jeżeli chodzi o wyniki. Nie gram od około 1,5 roku, bo mam pracę i radzę sobie zupełnie dobrze bez dochodów z gry w pokera. Nawet mnie specjalnie nie ciągnie do tego. Naprawdę trzeba uważać, żeby się nie przeliczyć i nie wciągnąć w spiralę bad beatu z powtarzającą się myślą: "teraz to już na pewno się odbiję". W kwestii pokera live - tu już sytuacja wygląda nieco inaczej - tutaj dochodzi czynnik psychologiczny i aktorski w pewnym sensie. Poker live moim zdaniem powinien być całkowicie legalny, zarówno turnieje jak i cash game.

  5. #5
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    87
    rece opadaja ...

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Po prostu nie kazdy nadaje sie do gry w pokera.

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez drożdżu Zobacz posta
    Popieram ustawę o tyle, że grałem kiedyś sporo w pokera w internecie i teraz z perspektywy czasu widzę dobrze, że jednak w najważniejszych momentach decydowało szczęście. Mówiąc wprost, mam wrażenie, że uczestniczyłem w czymś bardzo ryzykownym na co nie było tak naprawdę mnie stać i też silnie uzależniającym. Nie zbankrutowałem może przez to, ale były momenty kiedy za wesoło nie było jeżeli chodzi o wyniki.
    No dobrze, ale wyjaśnij jeszcze, czemu chcesz go zakazać innym? Może ktoś chce pograć dla zabawy i wyniki go nie obchodzą, nie pomyślałeś o tym? Zakładanie biznesu też jest ryzykowne - chyba nie ma co do tego wątpliwości. A jednak nikomu nie przychodzi do głowy, żeby tego zakazywać (chyba że w Korei Północnej).

  8. #8
    Madrosci tego pana nie trzymaja sie kupy bo jezeli 67 wygraly z kk to nic nadzwyczajnego. Kolego sport to nie matematyka sport to quasimatematyka czy matematyka uśredniona i los w kazdym podkreslam kazdym sporcie jest mniej lub bardziej obecny. Nie powiem tu nic odkrywczego jezeli powiem ze ludzie zarabiaja na takich cienkich graczach jakim ty byles i dlaczego im tego zabraniac? Nikt nikogo do niczego nie zmusza!!! Dlaczego raz Kliczko pokonał Lewisa a raz Lewis pokonał Kliczke tez moge sie obrazic i powiedziec ze box to hazard bo tak naprawde o zwyciestwie decydowalo szczescie, czytaj forma dnia. Ciesz sie ze masz robote i sie ustatkowales na chwile ale pamietaj w zyciu nie ma nic pewnego i za miesiac mozesz byc na dnie. Reasumujac twoja wypowiedz byla frywolna i naiwna gdyz potwierdzala ona fakt iz poker to sport! 2+2=4 !

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Igas Zobacz posta
    Po prostu nie kazdy nadaje sie do gry w pokera.
    Ponadto odnoszę wrażenie, że dla Pana Drożdża poker to są turnieje nie bez podstaw zwane donkamentami. Gdyby Pan Drożdżu pograł trochę w prawdziwego pokera to zauważyłby, że tam jakoś żadziej gracze zdają się na szczęście. A przede wszystkim zauważyłby, że przy pełnych stackach coś takiego jaki open-AI preflop z suited connectorem czy też (nawet) wysoką parą w zasadzie nie istnieje. A po wyłożeniu flopa nieraz, o zgrozo, zrzucają tą wysoką PP. Czasami zrzucają nawet preflop! Uogólniając, gracz ma sporo więcej decyzji do podjęcia niż w przeciętnym rozdaniu z donkamenta. A tym samym więcej zależy od jego decyzji a nie ślepego losu.

    jdx

    PS. A tak poza tym to zauważyłem, również w innych wątkach, że jakimś dziwnym trafem przeciwnicy pokera podają przykłady z donkamentów. Więcej doświadczeń z prawdziwym pokerem i mniej TV Panowie!

    EDIT:
    Cytat Zamieszczone przez rayo1985 Zobacz posta
    iz poker to sport! 2+2=4 !
    Chociaż w pełni zgadzam się z tezą że poker to nie hazard to za cholerę nie mogę w nim zauważyć nic ze sportu. I zawsze zastanawiało mnie czy ludzie którzy twierdzą że poker to sport głęboko w to wierzą czy też po prostu na siłę próbują dorobić ideologię do gry w której chodzi tylko o to aby "znaleźć i skroić frajera". Oczywiście skroić zgodnie z zasadami gry, bez żadnych oszustw.
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 03-01-2010 o 12:07

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Najpierw musielibyśmy się bawić w definiowanie sportu i nieuchronne kłótnie z tym związane Nie wiem jak wam, ale mnie się w to bawić nie chce.
    Poker to sport.
    Poker to nie sport.
    Poker to hazard/gra losowa.
    Poker to gra umiejętności.
    W pokerze o wynikach decyduje szczęście.
    W pokerze o wynikach decydują umiejętności.
    Każde z powyższych zdań jest prawdziwe. I to tyle na ten temat.