Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Pot odds

  1. #11
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    19
    powiedzcie mi czy takie kalkulatorki sa przydatne? czy da sie wyrobic w czasie zeby to ustawic wszystko? czy moze lepiej liczyc w glowie mniej dokladnie ale kliknac na czas?

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Kalkulatory to bezsens, naucz sie liczyc w glowie to nie takie trudne

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Nie ma znaczenia jak policzysz, obydwie metody są dobre. Załużmy, że pula wynosi 100$, musisz włożyć 20$ nie gra już nikt inny, a masz po turnie 8 oddsów. Możesz policzyć oddsy na dwa sposoby:
    a) cash=20/100 czyli 1/5 (20%), kart mamy 46 z czego 8 korzystnych i 38 niekorzystnych czyli 8/38 (ok. 21%)
    b) cash=20/120 czyli 1/6 (prawie 17%), kart mamy 8/46 (ponad 17%).
    Proporcje są takie same. Osobiście korzystam z drugiej metody bo dużo łatwiej się liczy, szczególnie jak się tabelkę oddsów zna na pamięć.
    P.S.
    Kalkulatora nie polecam używać, bo potem w grze na żywo będzie Ci strasznie trudno liczyć, kalkulator rozleniwia. Swoją drogą rewelacyjnie by wyglądał taki finał WSOPu, Final Table i każdy na kalkulatorze coś liczy :lol: :lol:

  4. #14
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Warmatius
    a) cash=20/100 czyli 1:5 (20%), kart mamy 46 z czego 8 korzystnych i 38 niekorzystnych czyli 8:38 (ok. 21%)
    O ile pamiętam zapis oddsów w postaci X:Y oznacza, że np. zdarzenie pierwsze (tutaj niech to będzie X) zajdzie X razy na (X+Y) razy. Więc procenty które podałeś są do poprawienia.

    jdx

  5. #15
    niom, też mi się tak wydaję, jak mamy oddsy np. 1 do 5 (czyli raz wygramy na 6 razy, czyli procentowo 1/6*100% ok. 16,6%, 20 % występuje przy odds'ach 1 do 4

  6. #16
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    414
    Z tego co pamiętam to może macie rację, ale jeżeli ktoś zaczyna zabawę liczenia oddsów to lepiej mu będzie to zapamiętać w ten sposób (wyniki wychodzą poprawnie, sposób liczenia prawidłowy i prosty). Zapis może jest błędny (choć spotykam swój), ale nie wiem czy ma to znaczenie dla początkującego, dodatkowo przy "poprawnym zapisie" sposób zapis prawdopodobieństwa powyżej 50% nie będzie już tak klarownym, dodatkowo zapis 1:2 będzie oznaczał 33% co może mylić.
    Ale żeby zatrzymać falę krytyki dotyczącą jednego znaczka postanowiłem go zmienić

  7. #17
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    461
    Rzeczywiscie liczycie pot oddsy grajac zalozmy na 4-5 stolikach na razach i majac niekiedy kilkanascie sekund lub mniej na podjecie decyzji?

    Mam tez pytanko (pewnie poczatkujacego, czy w NL tez sie liczy pot oddsy, bo z reguly bety sa tam w granicach puli, ewentualnie w polowie pota?

  8. #18
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    19
    ok. czyli kalkulator leci do kibla
    teraz mam 2 kolejne lamerskie pytania:

    1. rozumiem ze pot odds mozna liczyc w roznych momentach rozgrywki najczesciej na flopie i na turnie. oczywistym jest ze bedac na turnie prawdopodobienstwo znacznie spada bo mamy juz tylko jedna karte (river) i rozumiem ze wtedy nalezy liczyc pot odds dla jednej karty. na flopie mamy natomiast 2 karty (turn + river) prawdopodobienstwo jest wieksze... ale przeciez out nie musi pojawic sie juz na turnie a do rivera trzeba bedzie prawdopodobnie dorzucic cos do potu. pytanie wiec brzmi jak liczymy pot odds na flopie? dla prawdopodobienstwa pojawienia sie out'a na turnie czy na turnie i riverze razem?

    2. a teraz pytanie o outs: czy karte ktora poprawi moja reke ale podejrzewam ze nie na tyle zeby byla najsilniejsza albo podejrzewam ze poprawi tez reke rywala nalezy wliczyc do outs? chyba nie prawda?

  9. #19
    ehh przeczytalem posty i zglupialem ja liczylem tak: dostaje 2 karty w kolorze, na flopie mam 2 karty w moim kolorze wiec mam 9 outs, prawdopodobienstwo ze na turnie zalapie 5 karte w moim kolorze wynosi okolo 36%, przeciwnik podbija na flopie (pula wynosi 100$ gosc podbil o 20$) czyli musze doplacic okolo 17%, czyli wchodze... dobrze to licze ??

  10. #20
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Radom
    Posty
    210
    Cytat Zamieszczone przez vitek
    Rzeczywiscie liczycie pot oddsy grajac zalozmy na 4-5 stolikach na razach i majac niekiedy kilkanascie sekund lub mniej na podjecie decyzji?
    Jasne ze tak. Nie liczenie pot odds to granie przeciwko matematyce a to zazwyczaj kiepsko sie konczy Na wieksza ilosc stolow powinienes przechodzic dopiero wtedy, gdy na mniejszej dajesz sobie spokojnie ze wszystkim rade.

    Cytat Zamieszczone przez vitek
    Mam tez pytanko (pewnie poczatkujacego, czy w NL tez sie liczy pot oddsy, bo z reguly bety sa tam w granicach puli, ewentualnie w polowie pota?
    Jak wyzej - tak. Pula 10$, przeciwnik daje all-in za 90$, dolozysz mu 90$ majac tylko draw do koloru? Acha, pamietaj ze oprocz pot odds liczy sie tez implied pot odds.

    Cytat Zamieszczone przez petrides
    pytanie wiec brzmi jak liczymy pot odds na flopie? dla prawdopodobienstwa pojawienia sie out'a na turnie czy na turnie i riverze razem?
    Jezeli przeciwnik ma przed soba jeszcze jakies zetony (tzn. nie dal all-in na flopie), to liczysz outsy tylko dla turnu. Jezeli dal all-ina, to mozesz policzyc i przy turnie i riverze, z tym ze pamietaj ze w tym wypadku moze byc tak ze np. turn da ci nuts kolor, a river przeciwnikowi fulla - inaczej mowiac mozesz dobrac karte ktora potrzebujesz a i tak przegrac - dlatego lepiej nie liczyc tego "na styk".

    Cytat Zamieszczone przez petrides
    2. a teraz pytanie o outs: czy karte ktora poprawi moja reke ale podejrzewam ze nie na tyle zeby byla najsilniejsza albo podejrzewam ze poprawi tez reke rywala nalezy wliczyc do outs? chyba nie prawda?
    Zazwyczaj liczy sie w takim wypadku czesciowe outs.
    Przyklad - masz KQ, flop JT2. 8 kart (wszystkie A i 9) daje ci najlepszy uklad, ale jesli przykladowo przeciwnik ma AJ, to rowniez wygrasz z nim jesli trafisz K lub Q. Takze K lub Q moze dac ci zwyciestwo, ale nie musi - liczysz to jako czesciowe outs. Zostalo w talii 3K i 3Q, w sumie 6, ja bym to policzyl jako 2 dodatkowe outs, czyli w sumie mam ich 10.