Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 96
  1. #31
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Kejsper Zobacz posta
    To nie rakeback tylko metoda DEALT tworzy graczy 8/6/3 na shortstacku
    Zgadzam się że to ta metoda naliczania rake na potrzeby programów lojalnościowych (lub rakebacku) jest podstawowym źródłem wszelkiego zła. Z drugiej strony uważam, że jakakolwiek metoda dzielenia się zyskiem przez pokerownie z regularnymi graczami będzie prowadzić do mniejszych lub większych patologii. Dlatego IMO najlepiej byłoby gdyby nie było niczego. A dawcy byliby przyciągani first deposit bonusami i ewentualnie reklamami typu "be next Chris Moneymaker". To powinno wystarczyć ponieważ "czas życia" dawcy jest dosyć krótki - wystarczy odpalić sobie PT i założyć filtr na graczy z ilością rozdań większą od powiedzmy 5k. Zbyt wielu typowych dawców się tam nie znajdzie, większość to będą dobrze znane nam mordy.

    Tak poza tym IMO ciekawym pomysłem na wyeliminowanie nitów jest wprowadzenie ante na większości stołów keszowych, takiego niezbyt wysokiego ante, powiedzmy 10% big blinda. Podniosło by to koszt gry o 5ptBB/100 czyniąc nitowanie dla rakebacka mało lub wręcz nieopłacalnym.

    Cytat Zamieszczone przez Kejsper Zobacz posta
    akurat to obchodzi bo z donkow zbierasz kase. Tylko, ze taki pokerstars czy ftp, ktorych reklamy sa doslownie wszedzie raczej nie moga sie pochwalic nadzwyczajnie wielka iloscia fishow - co gorsze - pod artykulem sie wypowiada Maciek z PokerStars, ktore slynie z tego, ze tworzy botow dajac im mozliwosc gry na 120 stolach i ponad 100tys $ co roku za nitowanie i psucie gry reszty graczy. Na ongame jest rakeback 50% (dla wtajemniczonych) i jakos donkow tam jest o wiele wiecej niz na poker stars.
    Procentowo to może rzeczywiście donków jest więcej na Ongame niż na PS. Ale w liczbach bezwzglednych to chyba jednak więcej donków jest na PS. A jak się spojrzy na średnie siedmiodniowe podawane na PokerScout to można odnieść wrażenie że samych donków na PS może być więcej niż wszystkich graczy na Ongame.

    Cytat Zamieszczone przez Kejsper Zobacz posta
    Ruch spada jak jest mniej regsow a nie jak jest mniej fishy.
    Well, na WPX oferującym 75% RB od samego początku, tj. od kilku lat, siedzą chyba same regi i ruch tam systematycznie spada.

    Cytat Zamieszczone przez Kejsper Zobacz posta
    Bo przeciez poker room na fishach nie zarabia tylko na regsach.
    IMO to jednak zarabia na donkach. Bo to przecież donki które znajdują się na samym dole łańcucha pokarmowego są siłą napędową tego całego pokerowego organizmu. Bo gdybyś grał tylko przeciwko regsom to miałbyś bardzo małą przewagę (tzn. winrate) o ile wogóle jakąkolwiek byś miał. Chyba każdy kto trochę pograł wie że nitów łatwo i bezstresowo się ogrywa ale kokosów to się na nich nie robi a tym samym jest mniejsza motywacja (sens, opłacalność) do gry. Mniejsza opłacalność gier dla graczy -> gracze odpływają -> pokerowania nie zarabia. Ale nawet gdyby regsi nie odpływali tylko kisili się we własnym sosie to średnie pule byłyby małe (a do tego dużo rozdań bez flopa - 0 rake) i tym samym wygenerowany rake też byłby mały.

    jdx

  2. #32
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    1,496
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta

    Well, na WPX oferującym 75% RB od samego początku, tj. od kilku lat, siedzą chyba same regi i ruch tam systematycznie spada.



    jdx
    kiedys na wpx byl 100% rake back i wtedy gralo wiecej ludzi

  3. #33
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    caly ten tekst jest jak propaganda z czasow PRL, chyba sam jego autor nie wierzy w to co napisal - dla mnie stek bzdur.

    co do ipoker - jesli rzeczywiscie poblokowali konta tzw. 'graczom wygrywajacym' to za chwile uzytkownicy 2+2 i innych for dowiedza sie o tym procederze i siec straci pieniadze nie tylko owych poblokowanych, ale wielu innych, ktorzy nie beda chcieli miec do czynienia z takimi praktykami.

  4. #34
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Kejsper Zobacz posta
    rakeback 100% na ipoker = rakeback 30% na ongame
    Śmiem twierdzić, że możliwość gry max 4 stoły i to i tak na kompie zarzynanym do bólu oraz znikająca co chwilę kasa tworzą pewną rysę na pięknym wizerunku ongame...

  5. #35
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    Cytat Zamieszczone przez W.A.Rebel Zobacz posta
    caly ten tekst jest jak propaganda z czasow PRL, chyba sam jego autor nie wierzy w to co napisal - dla mnie stek bzdur.

    co do ipoker - jesli rzeczywiscie poblokowali konta tzw. 'graczom wygrywajacym' to za chwile uzytkownicy 2+2 i innych for dowiedza sie o tym procederze i siec straci pieniadze nie tylko owych poblokowanych, ale wielu innych, ktorzy nie beda chcieli miec do czynienia z takimi praktykami.
    +1

  6. #36
    Prosta sprawa! Zakazać wszędzie RB, a wprowadzić ulepszenia w bonusach. Każdy room mógł by o tym w tedy jawnie mówić, a wszyscy użytkownicy byli by zarówno w temacie jak i podlegali by temu.



  7. #37
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Śmiem twierdzić, że możliwość gry max 4 stoły i to i tak na kompie zarzynanym do bólu oraz znikająca co chwilę kasa tworzą pewną rysę na pięknym wizerunku ongame...
    hehe to racja powinienem napisac "ongame z przynajmniej przyzwoicie dzialajacym softem". Na FR to ciezko na ongame grac, ale ja i tak gram najczesciej 4 stoly SH, wiec nie interesuje mnie to
    Ostatnio edytowane przez Kejsper ; 05-01-2010 o 11:02

  8. #38
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Z drugiej strony uważam, że jakakolwiek metoda dzielenia się zyskiem przez pokerownie z regularnymi graczami będzie prowadzić do mniejszych lub większych patologii. Dlatego IMO najlepiej byłoby gdyby nie było niczego.
    Tez sie z tym zgadzam - powinien byc po prostu mniejszy rake.



    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Tak poza tym IMO ciekawym pomysłem na wyeliminowanie nitów jest wprowadzenie ante na większości stołów keszowych, takiego niezbyt wysokiego ante, powiedzmy 10% big blinda.
    Na Cereus sa takie stoliki, zeby to odnioslo sukces poprostu poker texas zamiast pisac takie bzdury powinien ludzi nakrecac na gre na stolach ante zeby zrobic "mode na ante"

    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Procentowo to może rzeczywiście donków jest więcej na Ongame niż na PS. Ale w liczbach bezwzglednych to chyba jednak więcej donków jest na PS.
    Tak tylko ja nie siedze na 150 stolach, gram na 4 stolach i moge sobie robic dobry table selection kiedy to mam przynajmniej 2 donkow na stole i jest bardzo milo...

    Przy 4 stolach nie potrzebuje tez 100 000 graczy o 8am w Europie - wystarczy mi 8-10 stolikow


    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    IMO to jednak zarabia na donkach. Bo to przecież donki które znajdują się na samym dole łańcucha pokarmowego są siłą napędową tego całego pokerowego organizmu.
    No oczywiscie, moja wypowiedz to byl skrot myslowy mozna powiedziec. Tak samo jak przemysl nie istnialby bez robola skladajacego ten kartonik w fabryce, itd regs nie moze istniec bez fisha, fish by sie nudzil bez regsa

    Moim zdaniem jesli komus wychodzi, ze oplaca sie grac na ipokerze z 70% rakebackiem to niech tam gra, ja wole dostac mniej % i miec przyjemniejsze stoliki (czy to everest, czy to bodog czy inny wynalazek). Dzieki temu nie zniechecam sie szybko i mam wieksza motywacje do gry a to jest EV+.

  9. #39
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    Ostrów Wlkp / Poznan
    Posty
    575
    Moze pokertexas.pl powinien zmienic nazwe na www.pokerpudelek.pl ? bo w tym kierunku ta strona zmierza.

    pozdro

  10. #40
    Cytat Zamieszczone przez Delicious4Me Zobacz posta
    Prosta sprawa! Zakazać wszędzie RB, a wprowadzić ulepszenia w bonusach. Każdy room mógł by o tym w tedy jawnie mówić, a wszyscy użytkownicy byli by zarówno w temacie jak i podlegali by temu.
    poza tym:

    - rozdawac wygrane pule pomiedzy wszystkich graczy tak zeby nie bylo zadnych nierownosci
    - wprowadzic struktury blindow dla mtt i sng do traktatu lizbonskiego

    RB jest prywatna sprawa kazdego pokerroomu. nie rozumiem dlaczego autor tego smiesznego artykulu jest tak bardzo przejety zyskami roomow (od kogo wzial w lape?).