Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Tomaszów Maz.
    Posty
    126
    Sytuacja 1

    Adameks is at seat 0 with $27.95.
    QuickyVicky is at seat 1 with $52.25.
    pat1806 is at seat 3 with $53.23.
    hero is at seat 5 with $41.85.

    The dealer is seat 5.

    Adameks posts a blind of $.15.
    QuickyVicky posts a blind of $.25.

    (hero is dealt .)

    Pre-flop:
    pat1806 folds.
    hero raises $.65.
    Adameks raises $2.05. 36/12/1 3bet-6 (59)
    QuickyVicky folds.
    hero calls for $2.05.

    The flop comes
    .

    Adameks bets $6.15.
    hero i teraz od razu raise(ile) czy call, jeśli call to po jego czeku na turnie ile bijemy?

    Sytuacja 2

    Humfrey_Bo is at seat 0 with $111.17. 30/3/1 (115)
    hero is at seat 1 with $42.05.
    yannick-ch is at seat 2 with $7.35.
    HBENJI is at seat 3 with $10.
    Isma007 is at seat 4 with $9.10.
    umuntu_x is at seat 5 with $18.20.

    The dealer is seat 4.

    Humfrey_Bo posts a blind of $.15.
    hero posts a blind of $.25.

    (hero is dealt .)

    Pre-flop:
    yannick-ch folds.
    HBENJI folds.
    Isma007 folds.
    Humfrey_Bo raises $.50.
    hero raises $1.50.
    Humfrey_Bo calls for $1.50.

    The flop comes
    .

    Humfrey_Bo checks.
    hero bets $3.60.
    Humfrey_Bo calls for $3.60.

    The turn comes .

    Humfrey_Bo checks.
    hero bets $7.60.
    Humfrey_Bo calls for $7.60.

    The river comes .

    Humfrey_Bo checks.
    hero wygląda mi to na jakiś nietrafiony FD, więc teraz ile?

    Sytuacja 3

    QuickyVicky is at seat 1 with $23.40.
    hero is at seat 3 with $33.85.
    kojak82 is at seat 4 with $61.02.

    The dealer is seat 4.

    QuickyVicky posts a blind of $.15.
    hero posts a blind of $.25.

    (hero is dealt .)

    Pre-flop:
    kojak82 folds.
    QuickyVicky calls for $.10.
    hero bets $.50.
    QuickyVicky calls for $.50.

    The flop comes
    .

    QuickyVicky checks.
    hero bets $1.05.
    QuickyVicky raises $3.60.
    hero calls for $3.60.

    The turn comes .

    QuickyVicky bets $8.25.
    hero calls for $8.25.

    The river comes .

    QuickyVicky checks.
    hero bets $5.50.
    QuickyVicky folds.

    I tu moje pytanie czy lepszym zagraniem nie jest postawienie AI na turn?

    Sytuacja 4


    hero posts a blind of $.15.
    -_OoO_- posts a blind of $.25.

    (hero is dealt .)

    Pre-flop:
    steph1848 folds.
    kingseba folds.
    Stefan.Kong folds.
    fantastikfan raises $.50.
    hero raises $1.75.
    -_OoO_- folds.
    fantastikfan calls for $1.75.

    The flop comes
    .

    hero bets $3.80.
    fantastikfan raises $6.20.
    hero ??
    o kolesiu nic nie wiem dopiero przyszedł i... trochę chyba za mocno zagrałem na flopie ;/
    Ostatnio edytowane przez bizzy ; 02-01-2010 o 18:09

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    1. jak dla mnie call, turnie uderzamy tak zeby spokojnie wrzucic stacka do rivera - nie musi byc duzo w takim razie.

    2. Nietrafiony FD jesli nie blefowal rivera to nie bedzie raczej gral c/r bo to by nie mialo kompletnie zadnego sensu. Ogolnie stawiajac go na FD nie zarobisz juz nic wiecej zatem mozesz sprobowac indukowac blef jakims smiesznie malym raisem...

    3. W sytuacji nr 3 wiecej juz bys po prostu nie wydusil - obojetnie jakbys zagral na turnie...

    4. Ja bym chyba tutaj pushowal - ale fajnie by bylo jakby Trias wyliczenia zrobil

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    1) Na flopie nie masz raczej po co przebijać. Jego overbet jest bezsensowny a czyjeś bezsensowne linie to zazwyczaj są głupie blefy, więc przebiciem nic nie osiągasz. Nie ma też drawów, do których villain może dobierać po twoim przebiciu (no, poza GSD czasami) także masz teraz praktycznie nuts, i villain sam za ciebie buduje dużą pulę + masz pozycję. Moim zdaniem raise jego cbeta na turnie, chyba że znowu uderzy tak kosmicznie dużo - wtedy daję znowu call i czekam na kolejny pocisk na river. Chyba, że masz reada, że ma tam to pair i jej za nic nie spasuje będąc ponad 150bb deep, to wtedy możesz wciskać od razu przebicie ale to chyba rzadka sytuacja.

    2) No jak obstawiasz go na nietrafiony fd (moim zdaniem wcale nie ma go tam tak często jak ci się wydaje) to przecież nic nie ma i i tak nie sprawdzi a zablefować szans też nie ma, bo już poczekał. Moim zdaniem villain w tym rozdaniu, jeśli ma ciebie sprawdzić, to miał post flop niższą overpair albo jakąś top parę. River K może być dla niego dość scarry także warto zrobić tutaj małego value beta żeby opłacało mu się sprawdzić z jego calling range - zagrałbym wtedy za max pół puli a czasem nawet mniej. Inna sprawa jeśli villain to station lub lubi robić hero calle i łapać blefy, bo obstawił ciebie, że drawowałeś i takie tam bzdury. Wtedy zabetowałbym w okolicach pot, 90%pot.

    3) 3bet post flop nie ma wiele sensu - board jest naprawdę dry i trudno cokolwiek na nim trafić, trudno też żebyś dostał na nim jakiś suckout. A tak możesz pozwolić villainowi rzucać drugi pocisk na turn (co często zrobi bez pozycji). Tylko na river ten bet jest jakiś zabawny - w puli jest ok 25USD i villainowi zostało w stacku ok 12-13, więc jak zagrasz tam all in to dalej będzie miał bardzo dobre oddsy żeby sprawdzić całym swoim calling range. Po prostu w tej sytuacji dla jego calling range nie ma tam znaczenia czy zagrasz 5 czy 13 ze względu na bardzo dobre pot odds i tracisz tu value.

    4) W 3 bet puli cont bety nie muszą (moim zdaniem) być takie duże i bet sizing różni się w tym przypadku sporo w stosunku do zwykłych potów otwartych 1 podbiciem. Ja wiem, że board jest skoordynowany itd. ale tutaj musisz już znać trochę villaina żeby wiedzieć czy gra podbicie/call 3beta z jakimiś connectorami, z którymi może tam dobierać. Co do jego c/minr ważna tutaj jest sprawa jaki jest efektywny stack i czy masz na niego jakiekolwiek staty (zwłaszcza vpip/pfr i agresja).

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Tomaszów Maz.
    Posty
    126
    W sytuacji 4 troszkę się działo na stolikach i czas mi się kończył, więc żeby coś zrobić dałem bet pot, a na gościa tak jak pisałem nic nie mam, zero wiedzy i zero czutki.