Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Tomaszów Maz.
    Posty
    126
    Chodzi mi o sytuacje, w których nie bardzo wiem jak zagrywać, żeby chłopaki płacili jak najwięcej.

    Sytuacja 1.
    Seat 1: JiacJiac ($10.50)
    Seat 2: bassinetanch ($10.31)
    Seat 3: dejanx ($4.53)
    Seat 5: 1_tyllus ($7.63)
    Seat 6: hero ($28.99)
    dejanx posts the small blind of $0.05
    1_tyllus posts the big blind of $0.10
    The button is in seat #2
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to hero
    hero raises to $0.35
    bassinetanch calls $0.35 16/3/3/(75) FCb-50 /CB-100
    dejanx folds
    1_tyllus folds
    *** FLOP ***
    Pierwsze pytanie atakujecie tu, czy udajecie strach, jeśli bijemy to ile?
    hero bets $0.55
    bassinetanch calls $0.55
    *** TURN ***
    skoro już zabetowałem to teraz dalej czy może tu C/R
    hero bets $1.20
    bassinetanch calls $1.20
    *** RIVER *** tu chyba już nie pozostaje nic innego jak bić... tylko ile?
    hero bets $1.20
    bassinetanch calls $1.20
    hero shows
    bassinetanch mucked
    nie chodzi mi o co, że tu mi spadło tylko jaką linie gracie przy takich monsterach, żeby płaciły np pockety.

    *** SUMMARY ***
    hero shows [Qh Kd]
    bassinetanch mucked [5h 5s]
    hero collects $6.31

    Sytuacja2
    Seat 1: polymatic ($2.61)
    Seat 2: gianni972 ($10.00)
    Seat 3: aperkat ($9.81)
    Seat 5: paki87 ($11.87)
    Seat 6: hero ($10.08)
    paki87 posts the small blind of $0.05
    hero posts the big blind of $0.10
    gianni972 posts the dead blind of $0.10
    The button is in seat #3
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to hero
    polymatic folds
    gianni972 checks
    aperkat folds
    paki87 calls $0.05
    hero checks tu powinienem bić, ale miałem akcję na innym stoliku i się zagapiłem
    *** FLOP ***
    paki87 checks
    hero checks
    gianni972 bets $0.30
    paki87 calls $0.30
    hero calls $0.30 tu call jest dobry czy już atak?
    *** TURN *** :
    paki87 checks
    hero bets $0.10 totalnie nie wiedziałem co robić i zagrałem nie wiem co lol
    gianni972 calls $0.10
    paki87 raises to $0.55
    hero i teraz ??

    Sytuacja 3
    Seat 1: pistachoFACE ($3.56)
    Seat 2: Ambubata ($16.43)
    Seat 3: hero ($13.10)
    Seat 4: Rokka_ ($10.22) 68/43/4/(94) FCB 82/cb100
    Seat 5: BBQVal ($19.02)
    Seat 6: LMMaia ($8.22)
    Rokka_ posts the small blind of $0.05
    BBQVal posts the big blind of $0.10
    The button is in seat #3
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to hero
    LMMaia folds
    pistachoFACE folds
    Ambubata folds
    hero raises to $0.35
    Rokka_ calls $0.30
    BBQVal calls $0.25
    *** FLOP ***
    Rokka_ bets $0.40
    BBQVal folds
    hero w 4 mu nie wierzę, ale co grać ?

  2. #2
    Ja się nie znam ale IMO:

    1) ZAGRANE DOBRZE na większy bet na river pewnie by sfoldowa bojąc się K.

    2) Ja bym zagral CALL i poczekal co spadnie na flopie. praktycznie nic Ci tu nie grozi. Twoja linia ataku wygląda jakyś mial NIC! więc tak czy tak na river wyciągniesz dobrze od niego a takim min raise/reraise pokazujesz silę, bo to z kilometra na slowplay wygląda.

    3) Ja byl 3/4 pota ladowal
    Ostatnio edytowane przez Ciocia CoCa ; 31-12-2009 o 01:45

  3. #3
    1. bet za 3$ jesli nic nei ma to i tak spasuje do 1.20 $ wiec lepiej udezyc za 3-3.50 $

    2.mogl trafic T wiec moznaby pokusic sie o rais ale call tez moze byc zwlaszcza ze masz pozycje, jednak 4 karo mozee zabic akcje na R

    3. widzac po statach koles niezbyt myslacy , jesli lubi betowac 3 strity to gram tylko calle i daje mu szanse blefowac. jesli nie to call F i rais T.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    syt 1

    Jak dla mnie za male raise'y na flopie i turnie. Na river masz prosta sytuacje bo jesli villain callowal 2 streety to oznacza, ze ma reke, ktorej nie chce/nie potrafi zrzucic. Nie ma zatem znaczenia czy zagrasz za 1,2 czy za 3,5 bo i tak bedzie callowal! Dlatego grasz troche mniej niz pota i wyciagasz value.

    Syt 2

    Wg mnie raise na flopie co bys zbudowal wieksza pule. Straciles value nie raisujac pre flop A9s i musisz teraz to odrobic. Przeciwnicy betujac/callujac taki board musza miec reke wartosciowa. Chyba tylko totalny donk moze betowac w 3way pocie na takim boardzie z air. Betujacego stawiam na jakies TPTK/2pair/set a callujacy zapewne ma wysoka karte w kolorze i wydaje mu sie, ze ma outy. Na turnie Twoj minraise jesli grasz z agresywnymi przeciwnikami w gruncie rzeczy ma sens indukujesz w tej sposob blefy. Tylko jak widac "paki87" robi raise o polowe pota i Twoj 3bet = monster. Reraisujac na flopie bys zrobil wieksza pule i latwiej byloby sie zestackowac do rivera.

    Syt 3

    Ten donk bet jest zbyt maly zeby go callowac niestety bo nie zbudujesz wystarczajaco duzej puli. Dlatego bym przebijal na flopie do 1,2-1,4. Choc w sumie jak patrze na jego maniakalne staty to call wydaje sie byc bardzo OK bo wyglada na klasyczne Ahigh i maniak bedzie Cie barrelowac bardzo czesto z niskimi pocketami. Masz pozycje wiec nie ma stresu i jestes w sytuacji way ahead/way behind - albo masz 2 outy albo koles ma 2outy.

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Ja sie wypowiem w stosunku do drugiej sytuacji. Ja bym tutaj troszkę przyslowplayował. Mianowicie zależy mi żeby utrzymać "giani972" w rozdaniu bo jeżeli on zobaczy za sobą raise i 3bet to on zawsze wyżuci swoje Kd. Na to że ma FD wskazuje linia jego gry. Semiblef flop i call turn. Mówicie że, kolejne Xd może zabić akcje na stole. Tylko paki87 się wstrzyma, natomiast giani uderzy. Natomiast każda karta nie będąca diamentem zabije gianiego, a paki uderzy. Nasza linia wygląda słabo c/c flop i minbet/call turn. Mogą nas obstawić na jakies dwie pary. Więc na river gram lead beta, lub check raise

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    1 ok,
    2 - rzecz w tego typu rozdaniach polega na tym, ze nie wyciagniemy duzo jesli ktos nie bedzie mial seta czy nizszego koloru, w zwiazku z tym trzeba grac agresywnie, aby nabudowac pule, aczkolwiek najczesciej pula sama sie nabuduje, wiec tak naprawde nie musimy popisywac sie jakimis wielkmi pokerowymi zdolnosciami, tylko liczyc na los
    3 - raise dla informacji, potem juz trzeba pograc pokerka, raczej kontrolowalbym pule

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez Igas Zobacz posta
    3 - raise dla informacji, potem juz trzeba pograc pokerka, raczej kontrolowalbym pule
    what??? raise dla informacji? dowiesz sie, ze ma 3 i sfoldujesz do jego pusha albo dowiesz sie, ze nie ma 3 i zgarniesz donk beta po jego foldzie?

    dlaczego na takim boardzie kontrolowac pule? ma QQ? przeciez maniak zestackuje sie tutaj z 55 easily. Na takim boardzie zacieramy rece i modlimy sie o akcje...

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    1. bet/bet/bet, wiecej szczegolnie na turnie i na riverze

    2) Ja bym zagral CALL [...] takim min raise/reraise pokazujesz silę, bo to z kilometra na slowplay wygląda.
    Call nie wyglada jak slowplay a raise tak ? jak raise moze byc slowplayem ? -_-

    Betujacego stawiam na jakies TPTK/2pair/set a callujacy zapewne ma wysoka karte w kolorze i wydaje mu sie, ze ma outy.
    Betujacy ma pewnie 76 albo 87o ...

    aczkolwiek najczesciej pula sama sie nabuduje, wiec tak naprawde nie musimy popisywac sie jakimis wielkmi pokerowymi zdolnosciami, tylko liczyc na los
    no tak, o to chodzi w pokerze.

    Ja tu gram raise/bet/bet; czekamy az cos nam urznie akcje or sth?
    Cytat Zamieszczone przez Igas Zobacz posta
    3 - raise dla informacji, potem juz trzeba pograc pokerka, raczej kontrolowalbym pule
    wole ALLIN dla informacji, ja callnie to wiemy co ma, jak nie to pula jest nasza !!

    ogolnie rzecz biorac raise/bet/bet, mamy nuts na playmastera, w kazdym momencie rozdania bierzemy AI od niego, czego chciec wiecej?

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    Betujacy ma pewnie 76 albo 87o ...
    a dlaczego nie moze miec 22?

    co do 3 syt. to @Krolewicz - dlaczego nie warto callowac maniaka? 60/40/4 przeciez sam odda stack a przy raise moze uciec...

    na kazdego innego przeciwnika gralbym raise/bet/bet ale na niego taka linia moze byc ok...

    Musialbym znalezc z bazy swojej rozdania wlasnie z ludzmi pokroju 60-70/40/inf z 3betem 40% jak to callowalem do rivera i zgarnialem stack za stackiem z nutsami...goscie puszczali 3 barele albo do reraise'a instant fold...

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    skad zalozenie, ze to maniak?

    Cytat Zamieszczone przez Kejsper Zobacz posta
    a dlaczego nie moze miec 22?
    postowal blinda bez pozycji - ma tam 100% range pf i betuje kazdy ktory chociaz ulamkiem trafil w zakres