Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Ostatnio gram wielostołowe Sng o strukturze turbo. Często jakiś Ft wpadnie i teraz moję pytania odnośnie strategii gry na takim ft.
    Jak grać gdy mamy od 15-10bb. Czy to my gramy agresywnie, kradniemy blindy i sprawdzamy mega szortów? Czy może lepszą strategią jest lekko się zamurować i czekać aż szorty będą odpadać, a my zgarniemy wyższe nagrody za lepsze miejsce.
    Często również gdy np w grze zostaje ok 12osób my mamy 1-3stack. Nie jesteśmy jakimiś tam mega chipliderami. No i karty zaczynają nie iść. Docieramy do ft. I jak w grze zostają ok 6osób. To my już mamy stack poniżej 10bb a blindy po nas często jeżdżą.Jaki jest na to sposób? Czy częściej kraść blindy na ft. Czy może straszyć przeciwników stackiem gdy jeszcze są 2 stoły?
    Dziś gdy grałem na ft i było nas już 5 i miałem w stacku ok 12bb. Dostałem 77 na MP i podbiłem 2,25bb i wtedy mega chiplider zagrał push. Ja się chwilę zastanowiłem i pomyślałem że gram o zwycięstwo i sprawdziłem coż pokazał TT. Więc proszę graczy którzy to grają o jakieś opinię na temat strategii.

  2. #2
    nie raisuj na ft, chyba ze masz KK/AA i liczysz na repusha. Trzeba robic ICM pushe i tyle, nie gram 180tek (bo chyba o to Ci chodzi) ale jak mam 15+ bb to sie wole zanitowac i pushowac wtedy kiedy trzeba

    jak masz 77 za 10 bb (bo zakladam ze juz ante bylo i liczysz stack po 'czystym bb') to je pushnij albo spasuj, wtedy nie stoi przed toba trudna decyzja. Podbicie albo limp i sprawdzenie pusha to najgorsze co mozna zrobic, z reka ktorej sie boisz open shovenac

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Za 12bb z 77 spokojnie mozesz pushowac.

    Strategia na FT zalezy od tego jaki to stol. Jesli jest loose passive, tzn jakies limpy, miniraise z malym stackiem itp to raczej trzeba czekac na karte i grac value. Jesli jest tight i wszyscy trzesa portkami to mozesz duzo krasc, przy czym jak masz mniej niz 12-14bb to tylko pushami.

    Najwazniejsze zeby z 10bb albo mniej open pushowac z conajmniej 50% zakresu z poznej pozycji. Nie powinno dojsc do sytuacji w ktorej masz mniej niz 10bb