Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Seat 1: Villain ($47.20 in chips)
    Seat 2: Hero ($157.25 in chips)
    Villain: posts small blind $0.25
    Hero: posts big blind $0.50
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to Hero [ ]
    Villain: raises $1 to $1.50
    Hero: raises $3 to $4.50
    Villain: calls $3
    *** FLOP *** [ ]
    Hero: checks
    Villain: checks
    *** TURN *** []
    Hero: checks
    Villain: bets $4
    Hero: raises $12 to $16
    Villain: calls $12
    *** RIVER *** []
    Hero ??

    Uwagi: Villain to ostry donk. Hero 3-betuje pre for value. Na flopie Hero jest gotów się stackować, ale ze względu na istotną historię zaledwie dwa rozdania temu (ta sama akcja preflop, Axx flop, hero check villain check, x turn, hero check/call, x riv, checks through, hero wins pot with QQ, villain mucks KJ) którą na pewno pamięta, chciałem mu sprzedać historyjkę że znowu boję się asa. Do turna wszystko idzie zgodnie z planem, tylko że większość jego calling range to {Ax, Qx, drawy}. chociaż ten konkretny gość może tu mieć any pair także. river jaki jest każdy widzi.

    best line?

    c/c, dla value od drawów kierowych/stritowych?
    c/f, bo mamy mniej niż 50% z zakresem który nas sprawdzi i mniej niż 30% z zakresem który spushuje?
    push, dla value od gorszych Ax, i czasem niższych par?
    Ostatnio edytowane przez uczniak ; 28-12-2009 o 21:33

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    Jak donk to gram check i patrze co robi w zależności od rozsądności wielkości jego beta - call ew AI lub fold.

    Ale na jego AI ja raczej call, to zależy jakim do końca donkiem jest ;D

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    bet flop, bet turn, jezeli jest donkiem to calluje z kazdym zahaczonym flopem zgadza sie (poprzednia historia to nie powod do tracenia value imho)? Oddajesz w tym momencie duzo value.

    Waznej informacji jakiej nie napisales to czy masz ready na to z jakimi rekoma robi check back we 3betowanej puli i jak rozgrywa drawy?

    Przy linii na flopie jaka obrales, ja gram c/c turn, c/c blank river, c/f reszta (chyba, ze jakis mikro bet zrobi).
    nigdy nie robie c/r turn, tak - wyciagasz value od drawow, qx, slabszych masz niewiele imo a6/a4/a3/a2, ale powinienes to robic od flopa!

    Villain na riverze nigdy nie obraca tych slabych asow w blef (chyba, ze jest naprawde totalnym donkiem) po tym jak pokazales sile na turn a jest to zdecydowanie za mala czesc jego zasiegu, zeby robic taki thin vbet i pozniej pluc sobie w twarz jak sie dostanie raise . Po akcji na turn myslisz, ze sprawdzi Cie z czymkolwiek oprocz rak, ktore Cie bija?
    Jednoczesnie przy zasiegu, ktory podales, myslisz, ze obroci ktorykolwiek nietrafiony draw w blef? Jezeli tak to jest naprawde duzym donkiem .

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    dzieki, ja dopiero pierwszy dzien probuje HU, wiec nie czuje jeszcze w pelni tych "szalonych" zakresów i co z czym ludzie potrafia robic. zgadzam sie ze linia zaczynajaca sie od cbeta powinna byc tutaj standardem. założyłem że ze względu na historię, po dwóch checkach villain nigdy nie uwierzy mi w Ax i sprawdzi mnie szeroko aż do all-ina. wrażenie pewnie mylne, ale sądziłem że flop+turn tak rozegrane w tym konkretnym meczu da najwięcej value.

    Rozumiem że river to powinien być check/fold. Tego muszę się nauczyć, cóż nauka opłacona lepiej zostaje w głowie

    PS na jakie statsy zwracac uwage w HU i jakie powinien mieć początkujący adept?
    Ostatnio edytowane przez uczniak ; 28-12-2009 o 23:40

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Najważniejszą kwestią post flop jest chyba to, że ten board trafia dużo calling range typowego villaina - flush draw , middle pair 78/76, straight drawy, dla których jest duża szansa, że sprawdzą cbeta na flopie, więc możesz tam cbetować for value. Inna sprawa by była na boardzie A72r, gdzie niebardzo jaka gorsza ręka może ci zapłacić i wtedy w 3bet puli cbet tam jest bardzo thin (moim zdaniem). Polecam zwracać większą uwagę na strukturę flopa w kontekście range villaina i obierać optymalną linię, to daje w long run chyba lepsze efekty niż rozkminianie kto chytrzej zagra, sprzedawanie historyjek itp. Zwłaszcza przeciw donkom.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta

    PS na jakie statsy zwracac uwage w HU i jakie powinien mieć początkujący adept?
    Podstawowe to VPIP z buttona i OOP, pfr, 3bet %,4bet %, fold to 3bet %, cbet, fold to cbet. Jak sie z tymi oswoisz to mozna dodawac dalej, ale nie polecam od samego poczatku zawalic sobie huda 20 statami i nic z tego nie czaic

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    342
    tracisz duzo value nie betujac flopa