Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 75
  1. #31
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    368
    Cytat Zamieszczone przez Godek Zobacz posta
    Śmieszy mnie jedynie rodzina ateistów ubierających choinkę
    Tu sobie lekko w stopę strzeliłeś, bo choinka jest elementem tradycji ludowej, a nie chrześcijańskiej. Niestety wychodzi tutaj nauczanie jedynej słusznej religii w szkołach zamiast religioznawstwa. Większość tradycji chrześcijańskiej (nie mylić z katolicką) była tworzona w oparciu o tradycję ludową, co po prostu ułatwiało chrystianizację pogan.

    Zgadzam się w 100% z tym co napisał MMP i nie rozumiem z czego tu się można śmiać. Większość czynności związanych ze Świętami jest wpisana w tradycję ludową a nie odwrotnie. Tyle

  2. #32
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    MMP szanuje twoje poglądy i w ogóle sam mam kolege co jest świadkiem jehowy i nie robi z tego problemów ciekawi mnie tylko jedna rzecz. Czy jak jest wigilia to jest u Ciebie czytanie Pisma Świętego, modlitwa przed posiłkiem i wspólne kolendowanie? Pytam z czystej ciekawości

  3. #33
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    Cytat Zamieszczone przez Milosz17 Zobacz posta
    MMP szanuje twoje poglądy i w ogóle sam mam kolege co jest świadkiem jehowy i nie robi z tego problemów ciekawi mnie tylko jedna rzecz. Czy jak jest wigilia to jest u Ciebie czytanie Pisma Świętego, modlitwa przed posiłkiem i wspólne kolendowanie? Pytam z czystej ciekawości
    a u kogos jeszcze tak jest?

  4. #34
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    owned ^

  5. #35
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    883
    Cytat Zamieszczone przez gandalfini Zobacz posta
    Jest dokladnie tak jak MMP napisal, w glowie moich rodzicow nie miesci sie nie obchodzenie tych swiat, wiec przyjde, zjem, posmieje sie i dam prezenty, bo tak robilismy 16 razy zanim dotarlo do mnie, ze jednak nie jestem zwolennikiem czarnych w sultannie, a cala >>wiara<<, przynajmniej w Polsce, to wiecej walkow niz propagowania pokoju i milosci.
    ja mam identycznie, z tym wyjatkiem ze nie przychodze a przyjezdzam i nie 16 a troszke mniej i czesto z kumplami jak jeszcze bylem mlodszy to zamiast na pasterke chodzilismy na piwo i tez bylo fajnie nie kazdy musi byc zwolennikiem katolicyzmu ale na wzglad na rodzicow mozna przeciez uszanowac cos tam raz na rok

  6. #36
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    Cytat Zamieszczone przez Milosz17 Zobacz posta
    MMP szanuje twoje poglądy i w ogóle sam mam kolege co jest świadkiem jehowy i nie robi z tego problemów ciekawi mnie tylko jedna rzecz. Czy jak jest wigilia to jest u Ciebie czytanie Pisma Świętego, modlitwa przed posiłkiem i wspólne kolendowanie? Pytam z czystej ciekawości
    Haha z pewnością

  7. #37
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    407
    a czy księdzu wypada pić wino na mszy ?

  8. #38
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    883
    Cytat Zamieszczone przez flexstyle Zobacz posta
    a czy księdzu wypada pić wino na mszy ?
    a czy Tobie wypada wypisywac jakies pierdoly o fritzu na murze pod tescko na wielickiej ???

  9. #39
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    146
    Cytat Zamieszczone przez prawiczek Zobacz posta
    Ja np nie wierze w Boga, ale robie to wszystko tylko dlatego żeby nie było przykro mojej mamie bo ją szanuje i nie chce aby sie niepotrzebnie denerwowała.
    Otóż to, ja tak samo. Sram na katolockie święta same w sobie i piję ile wlezie w wigilię.

  10. #40
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Oskarek89 Zobacz posta
    ze dinozaury wymyslono po to by testowac wiare
    Wiec wy zapaleni chrzescijanie wierzycie w dinozaury?
    Co ty mowisz ? przeciez nawet starszy giertych mowil ze przeciez ze kazdy narod ma jakies basnie czy legendy o smakach my mamy wawelskiego np

    wiec wedlug jego logiki to ewidentnie swiadczy ze chodzi o dinozaury i to jest dowod ze zyły one za czasów człowieka wiec swiat na luzie moze miec 6 tys lat

    Pozatym w stanach jak kreacjonisci buduja muzea stworzenia to wlasnie pokazuja dinozaury w czasach ludzi

    A wersja jak zabrali je na arke ? "wiekszosc dinozaurow była mała, wiec nie było problemu by wziac je na arke noego, a wieksze dinozaury uratowały sie z potopu bo wzieli ich jaja "



    a teksty osob powyzej ktorych bawi ze ktos moze ubierac choinke jak nie wierzy niezle mnie rozbawiły LOOOOOOOOOL

    Moge sie zalozyc ze wiekszosc katolikow nie ma pojecia dla czego ubieramy choinke , albo dajemy sobie prezenty, albo kladziemy siano pod obrus itd

    Dla nich poprostu wszystko to napewno ma chrzescijanski cel i wogole nie zwazaja na to ze tak naprawde wiele tradycji jak juz ktos napisal nie maja nic wspolnego z chrzescijanstwem

    Pozatym Jezus nie jest jedynym bóstwem solarnym który obchodzi swoje urodziny akurat 25 grudnia, nie mówiac juz o kilkudziesieciu innych swiat które dziwnym trafem tez wypadaja w tym samym czasie co Boze Narodzenie. Wiec nie dziwcie sie ze jak ktos nie jest katolikiem to nadal ma wiele alternatywnych swiat ktore sobie moze tego dnia obchodzic.


    A pozatym chore jest to ze w naszym kraju przez to ze jest jakies swieto religijne zakazuje sie ludziom pracy bez wzgledu na to czy obchodza swieto czy nie...
    Ostatnio edytowane przez sebkrol18 ; 27-12-2009 o 00:40