Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Hej,

    znalazłem na jednym z blogów taki link:

    Poker Luck Meter - Chance in Poker: Explained and Analyzed

    Na stronce możemy przeanalizować nasze gry pod kątem szczęścia/pecha. Analiza oparta jest na rezultatach all-inów, sile rąk które dostawaliśmy pre-flop, naszych odds'ach a nawet podobno blefach (czy blefowaliśmy we właściwych momentach).

    Nie wiem czy ktoś z tego korzysta. Jeśli tak, to może się podzielić swoją opinią? Moim zdaniem program fajny, na pewno może nas podbudować kiedy mamy downswing i trzymać nas przy naszej grze. Pozostaje tylko kwestia techniczna: czy program rzeczywiście wiarygodnie oddaje nasz poziom pecha/szczęścia. Nie wiem czy matematycznie jest to możliwe żeby uchwycić w ten sposób wariancję. Może na niskich stawkach, kiedy każdy gra raczej pokera ABC jest to możliwe, ale na wyższych gdzie się regularnie blefuje z niczym?

    pozdrawiam

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Nie oddaje. Zdarzy się często sytuacja, że jakiś debil sprawdzi ciebie pre flop za pół stacka z 88 jak masz KK, trafi set na flopie no i to jest obv bad beat ale w tej linii all in ev już jako bad beat liczone to nie jest. Jest to w jakiś tam sposób miarodajna sprawa, ale nic specjalnego.

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Nie oddaje. Zdarzy się często sytuacja, że jakiś debil sprawdzi ciebie pre flop za pół stacka z 88 jak masz KK, trafi set na flopie no i to jest obv bad beat ale w tej linii all in ev już jako bad beat liczone to nie jest. Jest to w jakiś tam sposób miarodajna sprawa, ale nic specjalnego.
    KK vs 88 pre flop: 80-20
    KK vs 88 na flopie 8d 4h Js: 9-91

    W sumie aplikacja mogłaby obliczać roznice miedzy przewaga jaka mielismy pre-flop i strata jaka mielismy już na flopie. W tym przypadku ta ogromna roznica swiadczylaby o wyraznym pechu. Bo np. średnio (przy uwzględnieniu wszystkich możliwych flopów) nasza przewaga na flopie przy takim układzie rąk wynosi np. 60-40. Logiczne?
    Ostatnio edytowane przez MrLebowski ; 22-03-2010 o 20:56