Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: HU Chalange

  1. #11
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    134
    ja tak samo jak juz pisalem SNG Shootout na FTP, cash odpada

  2. #12
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Cytat Zamieszczone przez _fart_ Zobacz posta
    tez jestem chetny na HU SNG
    jak HU SNG to dopiszcie mnie do listy

  3. #13
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Czy forma do 3ech wygranych z rzedu Wam pasuje? Od razu moze wpisujcie wpisowe jakie preferujecie .

  4. #14
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    210
    Cytat Zamieszczone przez rauf1928 Zobacz posta
    ja tak samo jak juz pisalem SNG Shootout na FTP, cash odpada
    jw

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Jezeli dobrze sie doliczylem, to mamy 9 chetnych i wiekszosc opowiada sie za sng. Jako, ze do zrobienia "drzewka" potrzebujemy 8, 16, 32 itd. graczy proponuje nastepujace zasady:

    1. W przypadku gdy jest nadmiar graczy potrzebnych do zrobienia "drzewka", gramy w formule round-robin. Polegającej na tym iż każdy gra z każdym po czym wyłaniane jest top 8,16,32 itd. graczy, którzy przechodzą do dalszych rozgrywek.

    (przy liczbie graczy równej 9 każdy zawodnik rozegra 8 pojedynĸów oraz jego pozycja w rankingu jest ustalana poprzez stosunek wygranych do przegranych.
    przykładowo Gracz A wygrał 6 pojedynków oraz przegrał 2
    Gracz B: 4/4
    Gracz C: 2/6
    Gracz D: 4/4
    Gracz E: 7/1
    Gracz F: 1/7
    Gracz G: 3/5
    Gracz H: 6/2
    Gracz I: 5/3

    W tym przypadku odpada gracz F, który ma najmniejszą ilość wygranych.

    W przypadku, gdy dwóch graczy będzie miało egzequo najmniejszą ilość wygranych pojedynków (bubble ), rozegrają oni miedzy sobą 3 pojedynki w celu wyłonienia osoby, która przechodzi do dalszej rundy.
    W przypadku, gdy więcej niż dwie osoby uzyska egzequo najmniejszą ilość wygranych pojedynków, rozgrywają oni między sobą mecz w formule round-robin w celu wyłonienia osoby, która przechodzi do dalszej rundy.

    2. Parowanie zawodników w pierwszej rundzie....
    /do dyskusji, jakie sposoby uważacie za najlepsze, żeby nie było żadnych kłotni, oszukiwań itd. Mi na szybko przychodzi nakręcenie jakiejs formy losowania kamerką i wstawiania linku do filmiku /

    3. Parowanie zawodników w drugiej rundzie..... (do dyskusji, czy wolimy, zeby to bylo losowanie, czy na przyklad na podstawie rankingu z pierwszej rundy (gracz najsilniejszy z najslabszym), czy cos innego????

    4. Runda druga. Zwycięzcę z tej rundy wyłaniamy na zasadzie "przewagi trzech wygranych". Minimalnie więc rozegrane są 3 mecze przez dwóch sparowanych zawodników, w którym jeden wygrał 3 razy drugi przegrał 3 razy tym samym osoba z 3ma wygranymi przechodzi do następnej rundy.
    Przykładowo gdy Gracz A wygra 2 razy natomiast Gracz B 1 raz, rozgrywki są kontynuowane do momentu aż jedna z osób uzyska przewagę trzech wygranych z rzędu. Każda z osób może w dowolnym momencie się poddać i tym samym oddać zwyciestwo przeciwnikowi.
    /Jestem za tym sposobem, gdyż jest dużo więcej zabawy oraz tzw. "skill" dochodzi do głosu imho/

    5. Nagrody.
    Jakies propozycje?? Ja proponuje nie szaleć od początku, przetestować system i później ewentualnie robić zawody z większym wpisowym i większą ilością żetonów oddaną na top 2.
    Mój pomysł jest taki, że w zależności od stawek (przykładowo husng za 10 żetonów) pulę nagród wyliczamy na przykład tak: [(liczba zawodnikow) * (wpisowe * 5)]
    Czyli dla husng za 10 żetonów przy 9ciu zawodnikach mamy:
    9 * 10 * 5 = 450 żetonów
    oraz podział dla top 2 na przykład 70/30.
    Czyli 1 miejsce: 315
    2 miejsce: 135

    6. ESCROW
    Żetony przesyłamy jakiemus zaufanemy ludkowi, który później je rozsyła dla zwyciezców.

    7. Platforma:
    Kto za FTP, kto za PS, kto za czyms innym?
    Ja gram na PS, ale zaloze konto na FTP jak bedzie potrzeba

    8. Stawki
    Tak ja napisalem wczesniej proponuje przetestowac wczesniej na czyms niskim (10tki na przyklad), ewentualnie niech kazdy napisze jakie preferuje. Ja w mojej formule, ktora przedstawilem moge grac do 100tek. (500 wpisowe + aktualnie (przy 9 graczach)800 ewentualnej wtopy w rundzie pierwszej, choc to ciezko ocenic bo wiadomo, ze moge sie poddac , ale jako ze nie gram husng to nie licze na wielkie sukcesy )

    9. Ramy czasowe.
    Propnuje ustalić na przykład, ze po wyłonienu kto z kim gra, gracze między sobą ustalają kiedy im pasuje rozegrać pojedynki, ale mają na to czas w konkretnym przedziale czasowym. Przykladowo jest ustalone, że każdy ma sie umówić na pojedynek miedzy tą a tą datą przy czym na przykład dla rundy pierwszej przedział czasowy do rozegrania wszystkich pojedynków to 2 tygodnie, dla rundy drugiej tydzień. Jeżeli ktoś "nie zdąży" to po prostu liczy się to jako przegrana dla gracza który się nie stawił. Proponuję również listę z terminami wybranymi przez graczy wystawić online, żeby była jasność (a jakiekolwiek zmiany muszą być potwierdzone pmem od obu graczy do TD na przyklad ) .
    Jednocześnie, żeby ograniczyć jakiekolwiek spory to gdy druga osoba sie nie stawi robimy screen'a pulpitu i siebie samego przy stoliku .



    -------------------------
    To ja to tak bym widział. Proponuje teraz burze mozgów a rozgrywki zacząc po nowym roku . Discuss .
    Ostatnio edytowane przez robu5t ; 23-12-2009 o 21:57

  6. #16
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    520
    jesli sng i termin ok to in

  7. #17
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    a nie lepiej shootouta rozegrac po prostu?

  8. #18
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez gandalfini Zobacz posta
    a nie lepiej shootouta rozegrac po prostu?
    a to wtedy zaden challenge, shootouta to moge rozegrac z byle kim a chodzi o to, zeby byla fajna i dluzsza zabawa. Moze wyjsc z tego jakas liga HU .

  9. #19
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    no to z dwa turnieje w tygodniu shootouty i masz lige . IMO za duzo jebania w sng... czasami sie zdarzy, ze ktos "spoza ligi" usiadzie do gry itp

  10. #20
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez gandalfini Zobacz posta
    no to z dwa turnieje w tygodniu shootouty i masz lige . IMO za duzo jebania w sng... czasami sie zdarzy, ze ktos "spoza ligi" usiadzie do gry itp
    ale chodzi tez o to, zeby byl "skill" widoczny a w shootoutach to imho za duzo skilla nie zobaczysz, chyba ze po probce kilkuset turnieji co raczej zajeloby pare lat nawet jakbysmy grali 2x w tygodniu a przy formule ktora podalem, jest duzo miejsca na wykazanie sie. Jezeli chodzi o "jebanie" sie to moge sie tym zajac .
    Ostatnio edytowane przez robu5t ; 23-12-2009 o 21:54