Zobacz wyniki ankiety: Który gracz najlepiej przeanalizował swoje rozdanie?

Głosujących
42. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • fafalo007

    9 21.43%
  • aeniman

    14 33.33%
  • No3Air

    3 7.14%
  • perfectto

    0 0%
  • RavenBB

    4 9.52%
  • Milosz17

    9 21.43%
  • akumu

    3 7.14%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Witam. Z racji, że zgłosiło się tylko kilku uczestników, wszyscy przechodzą do drugiego etapu, prócz gracza BBB, który już wygrał, ale o tym później.
    Szczegóły konkursu: http://forum.pokerzysta.pl/dla-pocza...-na-mikro.html
    Zachęcam do głosowania.
    Głosować można na następujących graczy:
    1. fafalo007
    analiza:

    BB: $4.00
    Hero (UTG): $7.59
    UTG+1: $4.13
    MP1: $1.94
    MP2: $5.15
    CO: $0.43
    BTN: $1.85
    SB: $1.19

    Pre Flop: ($0.03) Hero is UTG with
    Hero raises to $0.06, 2 folds, MP2 raises to $0.18, 4 folds, Hero calls $0.12

    Flop: ($0.39) (2 players)
    Hero checks, MP2 checks

    Turn: ($0.39) (2 players)
    Hero checks, MP2 bets $0.18, Hero calls $0.18

    River: ($0.75) (2 players)
    Hero bets $0.10, MP2 requests TIME, MP2 raises to $0.82, Hero calls $0.72

    Final Pot: $2.39
    Hero mucks
    MP2 shows (a full house, Kings full of Jacks)
    MP2 wins $2.24
    (Rake: $0.15)

    Preflop: Jestem na UTG nie bez powodu pewnie pozycja ta jest uznawana za jedną z najsłabszych, dawno nie miałem dobrej ręki. Mam AQ otwieram standardowo za 3bb. Grasz znajdujący się na środkowej pozycji wykonuje reraise.
    Tu popełniam pierwszy poważny błąd. Nie powinienem tego sprawdzać mam opinię raczej gracza solidnego przy stoliku VP:17 PR:11 wygrywającego i mimo, że MP2 ma statystyki VP: 26 to 3Bet przed flopem wykonał 2 razy na prawie 100 rąk.
    Przyjmując zakres jego 3Bet'a nawet trochę szerszy niż standardowe AA,KK czyli JJ+,AKs,AK jestem daleko z tyłu około 72% do 28%, a do dołożenia mam trochę więcej 0.12 do puli 0.27.
    Czyli mamy pierwszy kupon totolotka wysłany wbrew pot odds.

    flop Flop jest tragiczny. biorąc pod uwagę zakres na który obstawiałem przeciwnika przegrywam z każdą ręką. Zaznaczam check/fold i czekam na koniec rozdania. Nie udało się wygrać milion w środę, mam nadzieję, że w sobotę nie będę już grał.
    Przeciwnik czeka za mną. Może jednak ma te QQ albo jakiś draw. Ta myśl była kolejnym głupim błędem !!! Oczywiście nie sprawdziłem, że w 100% przypadkach przeciwnik robił CBet'a i ogromną ilość razy stawiał pierwszy na flopie. Jego check powinien wzbudzić we mnie jeszcze większe podejrzenie.

    turn Kolejny J. Wbrew pozorom nie jest taki zły. Jak wygrywałem (jakimś cudem) na flopie ... to dalej wygrywam jak przegrywałem to przegrywam jeszcze bardziej. Czekam dalej, przeciwnik stawia trochę ponad pół puli. O czym myślałem, wykonując call ?? Ma ktoś jakiś pomysł ?? Na co liczyłem ?? (Może też powinienem rozpisać konkurs na najlepszy tekst o czym myślałem ... tylko z mniejszą nagrodą główną). Przeciwko zakresowi wytypowanemu preflop mam tylko 10% szans. Nie trzeba było czekać, aż do soboty na kolejny kupon lotto wysyłam jeszcze droższy z mniejszymi szansami na wygraną w tym rozdaniu. Widać czemu NL2 jest dobrym miejscem dla mnie, przynajmniej za dużo nie przegram.

    river Uhuuuuu kolejny lucky river !!! Jestem wielki !! Fakt gracz mógł, skompletować kolor, mógł też zastawiać pułapkę z fullem mógł nawet trafić royal flush, ale co tam skompletowałem swego nuts'a. Wg wyliczeń jestem teraz faworytem do zakresu zakładanego preflop. MASAKRA !!! Wiem czemu system na tłuka sprawdza się na tych stawkach ... wystarczy jeden taki łoś przy stole jak ja !!
    Grając bet 0.10 pewnie liczyłem osiągnięcie jakiegoś value, te zagranie chyba pomijając całą tragedię wcześniej już takie tragiczne nie jest, gorsza ręka np. AA pewnie nas by sprawdziła, ale patrząc na stół check byłby jednak lepszym zagraniem i odpuszczenie betu za więcej niż 3/4 puli. Przeciwnik raczej nie betował na riverze i jego przebicie powinienem już odpuścić i zaoszczędzić chociaż resztę kasy.

    Wnioski:
    Pasować AQ reraise.
    Bardziej przyglądać się statystykom gracza podczas rozdania i wyciągać coś z nich, a nie tylko patrzeć jakie fajne kolorowe cyferki.
    Starać się unikać grania dużych pul z AK, AQ, AJ !!
    Więcej koncentracji i myślenia podczas gry, bo nigdy poza NL2 nie wyjdę !!
    Ostatnio edytowane przez Mosznik ; 17-12-2009 o 13:59

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    2. aeniman
    analiza:

    Zdaję sobie sprawę, że linia, którą przyjąłem przy rozegraniu poniższego rozdania może być nieco kontrowersyjna, ale ze względu na zarówno strukturę stołu, jak i przeciwników, uznałem ją za najlepszą.


    PokerStars Game #36294326515: Hold'em No Limit ($0.05/$0.10 USD)
    Table 'Heka IV' 9-max Seat #3 is the button
    Seat 1: aeniman ($10 in chips)
    Seat 2: didane59 ($21.95 in chips)
    Seat 3: XueNanqing ($1.90 in chips)
    Seat 4: Saion09 ($2 in chips)
    Seat 5: weinsi1981 ($8.75 in chips)
    Seat 7: Mike_The_Mad ($10 in chips)
    Seat 8: Soycomadreja ($10 in chips)
    Seat 9: Vlado-Kwio ($3 in chips)
    Saion09: posts small blind $0.05
    weinsi1981: posts big blind $0.10
    Rogal_TTRR: sits out
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to aeniman [ ]
    Mike_The_Mad: folds
    Soycomadreja: folds
    Vlado-Kwio: folds
    aeniman: raises $0.30 to $0.40
    didane59: calls $0.40
    XueNanqing: folds
    Saion09: folds
    weinsi1981: calls $0.30


    Jak dotychczas super standard. Otwieram zawsze za 4BB+1 za każdego limpera, więc tu nie mogło być inaczej.

    Przeciwnicy - didane to słaby loose player, moment wcześniej wrzucił w ramach serii przebić na riverze cały stack mając dwie czołowe pary (QT, złapane na flopie i turnie), na ciężkim boardzie, zawierającym drawy zarówno do strita jak i koloru. Uczestniczył w wielu flopach, z racji tego zakres jego rąk musiałem uznać za bardzo szeroki.

    weinsi1981 to z kolei gracz, który flopa zobaczyć MUSI. W trakcie całej mojej obecności przy stole nie pamiętam sytuacji, gdy wyrzucił karty PF. Wobec tego zakres rąk, jaki można mu przypisać to praktycznie 100%, może minimalnie mniej.


    *** FLOP *** [ ]
    weinsi1981: checks


    Flop spadł dość nieprzyjemny niestety, co prawda w tęczy, ale z drawami do strita - z racji zakresu przeciwników, nie mogę wykluczyć u nich gutshota albo dwóch par. Zagranie cbeta jest jednak obowiązkowe. Cbetuję dość standardowe ok. 3/4 puli, obaj przeciwnicy sprawdzają.


    aeniman: bets $0.90
    didane59: calls $0.90
    weinsi1981: calls $0.90
    *** TURN *** [ ] []
    weinsi1981: bets $0.30


    Turn nie zmienia wiele. Donkbet przeciwnika sprawia natomiast, że nie bardzo wiem, gdzie jestem. Może być próbą przejęcia kontroli i wyrzucenia nas z rozdania (obserwuję takie coś dość często ), ale uważam, że jest jednak inaczej - przypuszczalnie weinsi coś trafił i "buduje pulę". Teraz pytanie - czy jest to para, druga para, może jednak strit?

    Po tym donkbecie uznałem, że szansa, że jestem z tyłu jest spora, wobec czego postanowiłem doprowadzić do jak najtańszego showdownu. Dlatego tylko call.

    Zastanawiałem się także nad raisem, ale raise wielkości powiedzmy 3/4 puli commitował mnie, czego chciałem uniknąć, z kolei raise 3x bet przy tych przeciwnikach spotkałby się prawdopodobnie z co najmniej jednym callem, który dużo by mi nie powiedział, a zwiększyłby nieco pulę. Zdecydowałem się więc na call i kontrolę wielkości puli.


    aeniman: calls $0.30
    didane59: calls $0.30
    *** RIVER *** [ ] []
    weinsi1981: checks


    River nie zmienia praktycznie sytuacji. Biję teraz co prawda ręce pokroju 75 czy KT, przegrywam z kolei z jakąkolwiek dziewiątką no i stritem ofc.

    Check weinsi'ego ciężko jednoznacznie odczytać, z racji tego, że gość po prostu sam nie wie, co robi. Na turnie miałem wrażenie, że coś trafił (prawdopodobnie top albo drugą parę), więc może teraz przestraszył się dziewiątki. Check ten może być też próbą zagrania check/minraise z T9, która jest ręką dość pasującą do jego dotychczasowej gry. Tak btw., innego reraise'a niż minraise w przypadku tego przeciwnika nie jestem sobie w stanie wyobrazić .

    Zgodnie z wcześniej przyjętą linią, decyduję się na check behind z zamiarem callu beta (tak do 2.50 - 3$) od didane'a, jeśli się na to zdecyduje. Skoro chwilę wcześniej poszedł na riverze na stacki z dwiema czołowymi parami, wcześniej będąc pasywnym, to teraz jego ewentualny bet może oznaczać, że ma coś w stylu (A-J)T, może nawet Tx z rąk, które biję i postanowił znowu zaszaleć.

    Bet tutaj, choć nieco kusi, uważam za zagranie -EV. Z rąk, które biję call mogę dostać jedyne od Tx, z kolei w obliczu raise'a jestem praktycznie zcommitowany. Dlatego wybieram check behind.


    aeniman: checks
    didane59: checks
    *** SHOW DOWN ***
    weinsi1981: shows [ ] (a pair of Nines)
    aeniman: shows [ ] (two pair, Aces and Nines)
    didane59: mucks hand ([ ])
    aeniman collected $4.65 from pot


    Jak widać, jednak byłem z przodu. Call PF obaj przeciwnicy wykonali z rękami nawet nie tak tragicznymi, na jakie ich obstawiałem. W ich grze widać jednak brak jakiegokolwiek konkretnego pomysłu, planu.

    Myślę, że dość pasywne rozegranie asów było w przypadku opisanej ręki uzasadnione. Chętnie jednak przyjmę uwagi.

    Wytłumaczę jeszcze, dlaczego gram dość ostrożnie. Uznałem, że umiejętnościami zdecydowanie biję przeciętną na NL10, jestem jednak nieco underrolled (już niedługo na szczęście ), dlatego staram się nie wrzucać stacka w sytuacjach, w których nie jestem pewien zdecydowanej (albo przynajmniej dość znacznej) przewagi nad zakresem przeciwników. Być może zmniejszam w ten sposób nieco winrate, ale zdecydowanie ograniczam wariancję, a z racji tego, że wciąż mam tendencję do tiltowania po zagraniach, które po fakcie oceniam jako błędne, wolę nieco bezpieczniejszą, spokojniejszą grę.

    Na tego typu myślenie ukierunkował mnie przeczytany niedawno artykuł na 2+2, poświęcony grze na mikrostawkach, w którym autor sugerował granie dla fat value (czyli mocne rozgrywanie rąk, w których jesteśmy zdecydowanymi faworytami), a odpuszczanie lub pasywne rozgrywanie marginalnych spotów. Stosuję tę strategię i muszę przyznać, że przynosi ona naprawdę korzystne efekty.
    3. No3Air
    analiza:

    $0.02/0.05 No Limit Hold'em Cash Games, 5 Players
    Hand Converter by Pokerhand.org

    Board:
    Button: $10.92
    SB: $6.17
    BB: $5
    UTG: $9.32
    CO: $2.14

    Dealt to Button

    Pre-flop:
    (2 folds), Button raises to $.15, SB raises to $.43, (1 folds), Button raises to $1.10, SB calls $.80

    Flop: ($2.55) (2 Players)
    SB checks, Button checks

    Turn: ($2.55) (2 Players)
    SB checks, Button checks

    River: ($2.55) (2 Players)
    SB bets $1.20, Button calls $1.20

    Results:
    SB Showed
    Button Showed
    Button wins $4.75

    To moze teraz ja . Rozdanie z NL5 zastanawiam sie czy dobrze zagrane . Wiec tak mam BTN i trzymam AQo raczej standardowy raise . Dostaje 3beta z SB gosc po 70 rekach ma staty 19/16 czyli dosc porzadne wiec chyba jedyna opcja jest call zeby dac mu szerszy zakres na flopie . Jednak jego 3bet wynosil 13% dlatego postanowilem to 4betowac ( nie wiem czy poprawnie ) ale zdecydowalo o tym
    - jego wysoki 3bet ( wysoki %% )
    - pozycja

    Na niekorzysc przemawia pozycja z ktorej mnie 3betowl gdyz zrobil to z SB wiec ma tutaj najwezszy zakres chyba )

    Flop : Bardzo nie podobal mi sie FD i stright draw i do tego mam tylko 2 pare chyba statndardowy check behind , nie chcialem dostac raisu w twarz i nie dosc ze zamieniam reke wblef to sam moge zostac wyblefowany .

    Turn . dosc bezpieczy raczej nie zmienia sytuacji kolega check . Postanwiam nadal kontorlowac pota i w z zaleznosci od akcji na river grac albo check behind albo call

    River : Bardzo nie fajna karta kompletuje OESD i FD i wszelkie combo drawy ale call w moim odczuciu dobry wszelkie flush i combo drawy bylyby betowane wczesniej a i AK rowniez . Bije pockety cos kolo 77+ oprocz 99 ( set na river ) no te najwyzsze ale wtedy inaczej potoczyloby sie pre flop . Call wydaje mi sie oplacalny

    Zastanawia mnie tylko czy powinienem betowac wczesniej ?? Moze akcja post flop niezbyt ciekawa za to pre jak najbardziej
    Ostatnio edytowane przez Mosznik ; 17-12-2009 o 13:59

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    4. perfectto
    analiza:

    Poker Stars $0.25/$0.50 Limit Hold'em - 9 players - View hand 412217
    The Official DeucesCracked.com Hand History Converter

    Pre Flop: (1.4 SB) Hero is UTG with
    Hero raises, 6 folds, SB calls, BB calls

    Flop: (6 SB) (3 players)
    SB checks, BB checks, Hero bets, SB calls, BB calls

    Turn: (4.5 BB) (3 players)
    SB checks, BB checks, Hero bets, SB folds, BB calls

    River: (6.5 BB) (2 players)
    BB checks, Hero bets, BB raises, Hero calls

    Analiza zostanie przeprowadzona niestety bez statystyk, które w momencie rozegrania ręki mogły być przeze mnie wykorzystane, jednak chciałem przeanalizować rozdanie rozegrane jakiś czas temu, tak by zwrócić uwagę na ew. ewolucje mojej gry.

    Gra przeprowadzona została na stawkach .25/.5 fixed limit FR na PS. Jest to limit, na którym coraz częściej spotkać można średnich i dobrych graczy, a także, od czasu do czasu grindujące supernovy. Jest jednak na nim ciągle pełno fishy do ogrania

    Preflop
    Jesteśmy na możliwie najgorszej pozycji: UTG. Zwykle gra się z niej jedynie tzw. premium hands i średnie pary (jak 77) nie są najlepszą możliwą kartą, o jaką przeciwnicy mogą nas oceniać. Zwykle wg nich będziemy mieli co najmniej parę dziesiątek lub każde dwie figury lub asa. Daje nam to nieco przewagi, gdyż dla niskiego flopa będziemy mieli overparę, które przez nich może zostać zinterpretowane jako nietrafiony stół, a dla wysokiego stołu ciagle będziemy mieli okazje do semibluffu z poniekąd made hand. Oczywiście najlepszą sytuacją byłyby flop w stylu dwóch wysokich kart i siódemki. Dostajemy call od dwóch graczy. Na SB siedzi niejaki patriotrazor, a BB to ELBEBEC. Za PTR można stwierdzić, że obaj to wyjątkowo słabi gracze, co też mogło oddziaływać na ich statystyki - graczy luźnych i pasywnych.

    Flop
    K26 (dwa serca) to średni flop. Ciągle mamy drugą parę, jednak niepokojący jest król oraz potencjalny draw do flasha. Szczęśliwie, mamy teraz przewagę pozycji nad dwoma przeciwnikami i jesteśmy w najbardziej komfortowej sytuacji. Obaj gracze czekają więc cbet jest oczywisty. Przeciwko dwóm randomom jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji - mamy ~44% szans na zwycięstwo. Dodatkowo pasywność z ich strony informuje, że raczej żaden z nich nie ma króla ani dwóch kierów. Otrzymuje dwa sprawdzenia.

    Turn
    Szóstka jest jedną z najgorszych kart jakie mogły spaść. Wzmacnia ona parę szóśtek, którą do tej pory pokonywałem, a mogła uzasadniać pasywność na poprzednim stricie. Po dwóch checkach wykonuje beta z zamiarem spasować, po check/rasie ze strony któregkolwiek z nich. Calle pokazują słabość oponentów - ich zakres jest niemal identyczny: każda para do 99, Ax, JT+.

    River
    Ostatnia ulica wzamcnia moje siódemi - trzymam już drugiego fula. Prawdopodobieństwo karety jest niemal zerowe i spokojnie można je wykluczyć z racji pasywnego turna. Niepokojące mogą być wyższe pary dające przeciwnkowi mocniejszego fula. Otrzymuje jedno sprawdzenie.

    5. RavenBB
    analiza:



    6. Milosz17
    analiza:

    NL10PLN

    3-osobowa gierka.

    Oto krótka prezentacja moich przeciwników:
    1)Sebastian- kompletny donk. Bardzo słaby gracz. Calling station. Jeśli chwyci kontakt z flopem, mając nawet bottom pair, to z rozdania go nie wyrzucimy. Sprawdza ze wszystkim. Więc na niego gram tight i betuje gdy trafię dobry układ.
    2)Mateusz- lepszy gracz niż poprzedni ale również słaby. Potrafi spasować jakąś niską parę. Bardzo mało agresji. Jego filozofia mówi tak: po co przebijać pf np. AK skoro najczęsciej nie trafimy flopa. Po co podbijać AA lub KK- tylko bym wystraszył przeciwników

    Słowem: Słabi gracze, których repertuarem zagrań jest bet i call.Gram przeciwko nim tight.

    Orientacyjne stacki:
    Sebastian- 4zł
    Mateusz- 5zł
    Hero- 7zł

    Hero wpłaca small blind 0,05zł
    Sebastian wpłaca big blind 0,10zł

    Hero dealt """"

    Mateusz calls 0,10zł
    Hero calls 0,05zł
    Sebastian checks

    Dostaje 84s.Pierwszy gracz gra open limp. Ja mogę tutaj przebijać ale jest to bez sensu bo i tak by mnie sprawdzili. Fold jest ok. Jednak do tej pory wygrałem tylko kilka pul a mój stack był ciągle uszczuplany przez blindy. Postanowiłem więc zacząć grać więcej pul. Miałem również dobre implied odds.

    FLOP(0,30zł) """"""

    Hero checks
    Sebastian bets 0,10zł
    Mateusz calls 0,10zł
    Hero calls 0,10zł

    Trafiam FD na flopie. Mogę tutaj betować i pudować pule. Może to pełnić również rolę semiblefu co by mi odpowiadało. Jednak jestem pewien że sprawdzą mnie tu:
    1) każda dziesiątka
    2)Każdy król
    3) każda pocket pairs
    4) każdy as
    5) każde 2 wyskoie karty mające jakieś szanse na strita
    6)Każde 2 trefle w ręce
    Jestem bez pozycji i nie chce budować puli z fd, który częsciej spudłuje. Gram check. Za mną mały bet i call. Liczę oddsy: które wynoszą 1:5, więc call jest opłacalny

    TURN(0,60zł) ""

    Hero: checks
    Sebastian: bet 0,20zł
    Mateusz calls 0,20zł
    Hero raises to 1zł
    Sebastian calls 0,80zł
    Mateusz calls 0,80zł

    WOW. Trafiam flusha. Mogę tutaj śmiało zacząć betować.Lecz jestem pewien, że Sebastian i tak zabetuje teraz więc decyduję się na c/r. Jest to zagranie bez różnicy bo tak czy tak mnie on mnie sprawdza, po prostu trochę finezji . Sebastian mały bet, a Mateusz call. Niepokoi mnie to, że Mateusz ciągle jest w rozdaniu, więc postanawiam spróbować go wywalić z rozdania wysokim raisem. Tym samym wyizoluję Sebastiana, kórego obstawiam na 10. Range Mateusza nadal jest dla mnie małą zagadką, myśle, że po moim raisu to trochę się wyklaruję. Jednak on mnie sprawdza. Jego range zawężam do KX, QJ,AT,QT,może jakiś wysoki clubs. Nie sądze, żeby już chwycił kolor. Po zastanowieniu ,myśle że raise w okolicach 0,60zł-0,70zł dałby mi tyle samo informacji, a oszczędził pieniędzy.

    RIVER(3,60zł) ""

    Hero bets 2zł
    Sebastian calls 2zł
    Mateusz calls 2zł

    Na river leci blotka As,który kompletuje niewiele lepszych układów, a ja w moim mniemaniu popełniam największy błąd. Nie będąc pewnym czy mam best hand w stosuku do Mateusza betuje river. Robię dosyć dużą pule i gdyby Mateusz spushował to miałbym bardzo cięzki call. Myśle że bet w stosunku 0,50-1zł byłby dobry. Mateusz dużo się zastanawiał aż w końcu mówiąć boję się, że masz AK sprawdził i pokazał.

    SHOWDOWN

    Mateusz shows """"
    Sebastian shows """"

    Rzeczy jakie się nauczyłem z tego rozdania:
    -uważać na flushe i FD na sparowanym flopie
    -spokojniejsza gra na river

    Tyle z mojej strony
    Ostatnio edytowane przez Mosznik ; 17-12-2009 o 14:00

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    7. akumu
    analiza:

    Typ Gry: Hold'em
    Stawki w Ciemno: $0.01/$0.02
    Stawki: $0.02/$0.04
    Waluta: USD

    Aranżacja Miejsc:

    BTN jest na miejscu 1 z $1.05.
    SM jest na miejscu 2 z $1.74.
    Hero BB jest na miejscu 3 z $0.49.
    UTG jest na miejscu 4 z $0.61.
    MP1 jest na miejscu 5 z $1.70.
    MP2 jest na miejscu 6 z $0.23.

    Rozdaje Karty Własne:

    Hero:

    Karta, biorac pod uwage pozycje nie zbyt przyjemna, wiec jedynie check w razie limpowania, inaczej fold.

    Przed-flop:
    UTG wchodzi $0.02.
    MP1 składa.
    MP2 wchodzi $0.02.
    BTN wchodzi $0.02.
    SM wchodzi $0.01.
    Hero sprawdza.


    Flop
    SM podnosi $0.02.
    Hero wchodzi $0.02.
    UTG składa.
    MP2 wchodzi $0.02.
    BTN składa.

    Flop ciekawy, a w ręcz bardzo dobry jak dla mnie trips ze słabym kickerem (8 pik). SM podbija - posiada największy stack, więc chce zapewne przejąć pule (bądź wyrzucić dobierających do koloru). Ponieważ na flopie trafiam nutsa, postanawiam więc ukryć swoją ręke czając się na dobierających (bądź posiadających króla). BTN i UTG fold.

    3 osoby w grze, pot: 0.16$

    Turn
    SM podnosi $0.04.
    Hero wchodzi $0.04.
    MP2 wchodzi $0.04.

    Przychodzi trzecie karo. SM ponownie podbija. Ja wraz z 'MP2' call. W tym miejscu popełniam błąd, ponieważ nie wiem jaki zakres rąk mogą posiadać przeciwnicy. Bet byłby tutaj na miejscu, udzieliłby mi wskazówek, a zarazem pozwolił uzbierać lepszy pot jak na okoliczności i oczywiście mógłby nieco zmylić przeciwników, że dobieram do koloru (bądź juz moge go mieć).

    3 osoby w grze, pot: 0.28$

    River :
    SB sprawdza.
    Hero sprawdza.
    MP2 podnosi $0.04.
    SM składa.
    Hero wchodzi $0.04.

    No i stało się, dochodzi czwarte karo, mój układ bije teraz niewinne 3 karo w ręce przeciwnika dające flush. Mój slow play na turnie właśnie osiągnął zły zwrot. SM sprawdza - czyżby miał asa karo i czekałna podbicie, czy coś słabego bądź totalnie nic. Z drugiej strony slow play nutsa w celu wyciągnięcia większej kwoty od osoby podbijającej, np. z 10 karo nie pasuje mi do 'poziomu' tych stawek, więc odpada. Postanawiam więc dalej pozostać pasywny i tylko sprawdzić ten nieprzyjemny river, bez żadnych jak narazie readów przeciwników. No i proszę bardzo następuje nagły zwrot akcji, tzn. 'MP2' podbija i SM pasuje (moje przypuszczenia były trafne, chciał zwinąć pule na turnie po dość ciekawym flopie, ale to juz nie jest ważne). Co ma '+2' i dlaczego podbił? Po jego zagraniu pot wynosi: 0.32$, '+2' posiada 0.11$, a więc trzykrotnie mniej niż wynosi pula. Ja mam w tym momencie 0.41$, więc w puli jest teraz ciut ponad 3/4 mojego stacka. Co masz? Czy grałeś w taki sam sposób wcześniej (do stołu dołączyłem ok. 50 rąk wcześniej)? Na pierwsze pytanie odpowiedź znajdziecie sami - ma pozycje, czyli to czego ja nie mam. Hmm, trzeci raz stosuje to samo zagranie na riverze po passywnej grze przeciwników i niejednoznacznym flopie, raz sprawdzony nie miał nic. Czyżby to była pułapka - to też mi nie pasuje do tego przeciwnika i 'poziomu' gry. Może znowu blef? Zastanówmy się, w limit ciężko jest blefować, ponieważ podbicie jest z góry ustalone, więc to jeden z najlepszych momentów, ja tak bym zagrał, bynajmniej ja tak bym zagrał nie mając nic. Jeżeli przeciwnik nie ma piątego kara, to na pewno spasuje po takim podbiciu i 4 karach na stole. Dodatkowo jego stack to 1/3 puli, zagrał już tak wcześniej, to musi być blef, może jakaś słaba parka, bądź co gorsze jakieś karo z zakresu 3-8. To na pewno jest blef(doszedłem do takiego wniosku), tylko sprawdze ponieważ moje podbicie na pewno spowodowałoby jego reraise, nawet z niczym, a ja musiałbym go sprawdzić dorzucając 0.08$ ryzykując utrate większej kwoty.

    Wyłożenie Kart:
    MP2 pokazuje karty .
    MP2 posiada : Dwie Pary
    Hero pokazuje karty .
    Hero posiada : Trójka

    Suma Puli: $0.36
    Hero wygrywa: $0.35
    Prowizja: $0.01

    Moje przypuszczenia okazały się słuszne - przeciwnik blefował z niczym, jednak moja passywność na flopie mogła mnie sporo kosztować (w puli była przecież fortuna xD), a przynajmniej musiałem przeprowadzić szybką analize przeciwnika.

    Wyróżnienie otrzymał gracz BBB za analizę:

    PokerStars Game #36387936406: Hold'em No Limit ($0.01/$0.02 USD) - 2009/12/08 0:49:59 CET [2009/12/07 18:49:59 ET]
    Table 'Hecuba' 6-max Seat #2 is the button
    Seat 1: MrBUK0 ($2 in chips)
    Seat 2: XRAP 22 ($1.38 in chips)
    Seat 3: stanko111 ($1.08 in chips)
    Seat 4: nonditjean ($5.42 in chips)
    Seat 5: lomasatleti ($1 in chips)
    Seat 6: LAT1990 ($1.90 in chips)
    stanko111: posts small blind $0.01
    nonditjean: posts big blind $0.02
    lomasatleti: posts big blind $0.02
    LAT1990: posts big blind $0.02
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to stanko111 [ ]
    lomasatleti: checks
    LAT1990: checks
    MrBUK0: folds
    XRAP 22: folds
    stanko111: raises $0.02 to $0.04
    nonditjean: calls $0.02
    lomasatleti: calls $0.02
    LAT1990: calls $0.02
    *** FLOP *** [ ]
    stanko111: bets $0.02
    nonditjean: folds
    lomasatleti: raises $0.02 to $0.04
    LAT1990: folds
    stanko111: raises $0.02 to $0.06
    lomasatleti: calls $0.02
    *** TURN *** [ ] []
    stanko111: bets $0.02
    lomasatleti: raises $0.30 to $0.32
    stanko111: raises $0.30 to $0.62
    lomasatleti: raises $0.28 to $0.90 and is all-in
    stanko111: calls $0.28
    *** RIVER *** [ ] []
    *** SHOW DOWN ***
    stanko111: shows [ ] (a full house, Sixes full of Queens)
    lomasatleti: shows [6s Qd] (a full house, Sixes full of Queens)
    stanko111 collected $0.99 from pot
    lomasatleti collected $0.99 from pot
    *** SUMMARY ***
    Total pot $2.08 | Rake $0.10
    Board [ ]
    Seat 1: MrBUK0 folded before Flop (didn't bet)
    Seat 2: XRAP 22 (button) folded before Flop (didn't bet)
    Seat 3: stanko111 (small blind) showed [6d Qs] and won ($0.99) with a full house, Sixes full of Queens
    Seat 4: nonditjean (big blind) folded on the Flop
    Seat 5: lomasatleti showed [ ] and won ($0.99) with a full house, Sixes full of Queens
    Seat 6: LAT1990 folded on the Flop

    Preflop:

    Dużo dead money w pocie więc robie steal z sb. Moja ręka nie jest najmocniejsza ale dobrze gra postflop. Wszyscy dokładają

    Flop:

    Na flopie wychodzi 266, nie jest to idealny flop dla mnie, ale trafiłem tripsa więc robię niewielki bet żeby zobaczyć gdzie jestem. przeciwnik odpowiada reraisem co prawdopodobnie oznacza albo fulla 26, 22, albo totlany blef. Próbuję dowiedzieć się gdzie jestem i raisuje go, on robi insta call.

    Turn:

    Turn fatalny, jeśli miał 55 to mógł właśnie trafić 5 i jestem w dupie. Mimo to zagrywam starając się reprezentować karetę żeby wyrzucił swojego fulla. Niestety dostaję raise i sam próbuję desperackiego blefu i wrzucam żetony, niestety dostaję call. Na szczęście na river spada Q dająca mi fulla i splituję pota.


    I wygrywa on kompleksowy sprzęt kulturystyczny wysokiej jakości, pomagający utrzymać wymarzoną sylwetkę (w zestawie żel na bazie wody oraz zapasowe baterie) - ORGINALNY Abgymnic WYMARZONA SYLWETKA+ZEL+ BATERIE (840250996) - Aukcje internetowe Allegro . Gratulujemy.
    Ostatnio edytowane przez Mosznik ; 17-12-2009 o 14:01

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    to stanko wygrywa bo sobie zrobił jaja?

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    883
    Cytat Zamieszczone przez Mosznik Zobacz posta
    Wyróżnienie otrzymał gracz BBB za analizę:

    I wygrywa on kompleksowy sprzęt kulturystyczny wysokiej jakości, pomagający utrzymać wymarzoną sylwetkę (w zestawie żel na bazie wody oraz zapasowe baterie) - ORGINALNY Abgymnic WYMARZONA SYLWETKA+ZEL+ BATERIE (840250996) - Aukcje internetowe Allegro . Gratulujemy.
    ciekawe czy mu pomoze ??

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    146
    głos na aeniman , ale ja tu betuję river w 90% przypadków, check tagiego gracza oznacza że przestraszył się karty na riverze, więc napewno go bijesz, wyciągasz value z jego two pairs betując 1/2 - 3/4

    taki gracz tu baaaardzo rzadko trapuje checkiem na riverze, przecież nawet jak tu trafił, np karetę, to będzie chciał coś wyciągnąć, nie ma pewności iż zabetujesz.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    Cytat Zamieszczone przez colathg Zobacz posta
    ciekawe czy mu pomoze ??
    jesli zalozy na glowe, to jest szansa...

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    146
    Cytat Zamieszczone przez W.A.Rebel Zobacz posta
    jesli zalozy na glowe, to jest szansa...
    rotfl padłem
    sorry mosznik

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Nie wiem jak to jest zorganizowane, chcę tylko poinformować, że i ja tu mogę zagłosować. Anyway, żeby być fair, głosować nie mam zamiaru.

    @Kejti - gdybym grał przeciwko tylko weinsi'emu, to po jego checku prawdopodobnie bym betował. Problem w tym, że przeciwników było tam dwóch, a ten za mną chwilę wcześniej czekał do rivera z betowaniem mimo posiadania dość mocnego układu już na turnie. Ponadto, jak pisałem w analizie, ich zakres był na tyle szeroki (przez co sporo mogli tu trafić), że wolałem zagrać nieco pasywniej niż gram zwykle z AA.

    I nie twierdzę, że moja linia była tu najlepszą z możliwych, ale wydaje mi się, ze mimo wszystko dość dobrą.